X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Рішення
Київ
05.12.2019
3320/0/15-19
Про внесення Президентові України подання про призначення Шалагінової А.В. на посаду судді Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя

Вища рада правосуддя, розглянувши рекомендацію Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, матеріали щодо призначення Шалагінової Анастасії Володимирівни на посаду судді Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя та висновок члена Вищої ради правосуддя,

 

встановила:

 

Вища кваліфікаційна комісія суддів України (далі – Комісія) рішенням від 24 жовтня 2019 року № 927/дс-19, яке надійшло до Вищої ради правосуддя 1 листопада 2019 року, рекомендувала Шалагінову А.В. для призначення на посаду судді Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя (далі – рішення/рекомендація Комісії).

Заслухавши доповідача – члена Вищої ради правосуддя Блажівську О.Є., розглянувши кандидатуру Шалагінової А.В., Вища рада правосуддя встановила таке.

Шалагінова Анастасія Володимирівна, громадянка України, 1986 року народження, Указом Президента України від 25 липня 2013 року № 391/2013 призначена на посаду судді Авдіївського міського суду Донецької області строком на п’ять років, Указом Президента України від 14 лютого 2015 року № 83/2015 переведена на посаду судді Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя в межах п’ятирічного строку.

У рішенні Комісії зазначено, що повноваження судді Шалагінової А.В. припинилися у липні 2018 року у зв’язку із закінченням строку, на який її було призначено, однак вона обіймає посаду у вказаному суді, а отже, ця посада не є вакантною.

Згідно з підпунктами 2, 4 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України повноваження суддів, призначених на посаду строком на п’ять років, припиняються із закінченням строку, на який їх було призначено. Такі судді можуть бути призначені на посаду судді в порядку, визначеному законом. Відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», має бути оцінена в порядку, визначеному законом.

Пунктом 20 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», оцінюється колегіями Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, визначеному цим Законом.

Відповідно до абзацу шостого пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя» за результатами кваліфікаційного оцінювання суддя, призначений на посаду строком на п’ять років до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», повноваження якого припинилися із закінченням строку, на який його було призначено, може бути призначений на посаду за поданням Вищої ради правосуддя за умови підтвердження відповідності цій посаді згідно з підпунктами 2, 4 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України.

Рішенням Комісії від 1 лютого 2018 року № 8/зп-18 призначено кваліфікаційне оцінювання 1790 суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді, зокрема судді Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя Шалагінової А.В.

Рішенням Комісії від 9 жовтня 2019 року № 988/ко-19 суддю Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя Шалагінову А.В. визнано такою, що відповідає займаній посаді.

За результатами розгляду рекомендації Комісії Вищою радою правосуддя не встановлено обставин, які відповідно до закону могли б бути підставою для відмови у внесенні Президентові України подання про призначення Шалагінової А.В. на посаду судді Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя.

З огляду на викладене Вища рада правосуддя, керуючись статтею 131, підпунктами 2, 4 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України, пунктом 20 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статтями 3, 30, 34, 36, 37, абзацом шостим пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя»,

 

вирішила:

 

внести Президентові України подання про призначення Шалагінової Анастасії Володимирівни на посаду судді Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя.

 

Голова Вищої ради правосуддя                                                  А.А. Овсієнко