X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Рішення
Київ
13.02.2020
444/0/15-20
Про звільнення Беспалько Т.Д. з посади судді Вільнянського районного суду Запорізької області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України

Вища рада правосуддя, розглянувши подання Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про звільнення судді Вільнянського районного суду Запорізької області Беспалько Тамари Дмитрівни на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України,

 

встановила:

 

Беспалько Тамара Дмитрівна Указом Президента України від 16 травня 2001 року № 311/2001 призначена на посаду судді Вільнянського районного суду Запорізької області строком на п’ять років, Постановою Верховної Ради України від 5 жовтня 2006 року № 210-V обрана на посаду судді цього суду безстроково.

Рішенням Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 9 вересня 2019 року № 2357/2дп/15-19 суддю Вільнянського районного суду Запорізької області Беспалько Т.Д. притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до неї дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення з посади судді.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 9 січня 2020 року № 4/0/15-20 рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 9 вересня 2019 року № 2357/2дп/15-19 залишено без змін.

10 січня 2020 року до Вищої ради правосуддя за вхідним № 323/0/8-20 надійшло подання Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про звільнення Беспалько Т.Д. з посади судді Вільнянського районного суду Запорізької області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України відповідно до рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 9 вересня 2019 року № 2357/2дп/15-19.

Частиною третьою статті 56 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» визначено, що питання про звільнення судді згідно з пунктом 3 частини шостої статті 126 Конституції України Вища рада правосуддя розглядає на підставі подання Дисциплінарної палати про звільнення судді.

Відповідно до пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України, статті 115 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» підставою для звільнення судді є вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді.

З огляду на викладене, керуючись пунктом 3 частини шостої статті 126 Конституції України, статтею 56 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», статтею 115 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Вища рада правосуддя

 

вирішила:

 

звільнити Беспалько Тамару Дмитрівну з посади судді Вільнянського районного суду Запорізької області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

 

Голова Вищої ради правосуддя                               А.А. Овсієнко

 

Члени Вищої ради правосуддя                                 І.А. Артеменко

                                                                                        О.Є. Блажівська

                                                                                        В.І. Говоруха

                                                                                        П.М. Гречківський

                                                                                        В.К. Грищук

                                                                                        Л.Б. Іванова

                                                                                        Н.С. Краснощокова

                                                                                        О.В. Маловацький

                                                                                        В.В. Матвійчук

                                                                                        Т.С. Розваляєва

                                                                                        М.П. Худик

                                                                                        В.В. Шапран

                                                                                        Л.А. Швецова

                                                                                        С.Б. Шелест