X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Рішення
Київ
12.03.2020
743/0/15-20
Про порушення дисциплінарного провадження стосовно Голови Державної судової адміністрації України Холоднюка З.В.

2 березня 2020 року до Вищої ради правосуддя надійшла за вхідним № 1213/0/6-20 заява Татенка Валерія Миколайовича у якій зазначено, що листом від 27 лютого 2020 року № 10-4086/20, наданим за підписом Голови Державної судової адміністрації України Холоднюка З.В., головам апеляційних і місцевих судів, територіальних управлінь Державної судової адміністрації України роз’яснено порядок розрахунку суддівської винагороди для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, який суперечать вимогам Закону України «Про судоустрій і статус суддів». На думку заявника, такі дії Голови Державної судової адміністрації України Холоднюка З.В. є незаконними, у зв’язку із чим він просить надати їм відповідну оцінку.

За приписами частини першої статті 68 Закону України «Про державну службу» дисциплінарні провадження ініціюються суб’єктом призначення.

Відповідно до вимог пункту 19 частини першої статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» та статті 153 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Голова Державної судової адміністрації України, його заступники призначаються на посаду і звільняються з посади Вищою радою правосуддя. 

Здійснення дисциплінарних проваджень щодо державних службовців, які займають посади державної служби категорії «А» в системі правосуддя, та внесення суб’єкту призначення пропозиції за наслідками дисциплінарного провадження відповідно до підпункту 5 пункту 7 Положення про Комісію з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 18 травня 2017 року № 1172/0/15-17 (зі змінами), віднесено до повноважень Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя.

Згідно з пунктом 232.1 Регламенту Вищої ради правосуддя дисциплінарне провадження стосовно осіб, суб’єктом призначення яких є Вища рада правосуддя, порушується за її рішенням.

Керуючись статтею 131 Конституції України, статтями 3, 34 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Законом України «Про державну службу», Регламентом Вищої ради правосуддя, Вища рада правосуддя

 

 

вирішила:

 

порушити дисциплінарне провадження стосовно Голови Державної судової адміністрації України Холоднюка Зеновія Васильовича та скерувати до Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя.

 

Голова Вищої ради правосуддя                                                        А.А. Овсієнко