X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Рішення
Київ
16.04.2020
1004/0/15-20
Про порушення дисциплінарного провадження стосовно Голови Державної судової адміністрації України Холоднюка З.В.

6 квітня 2020 року до Вищої ради правосуддя надійшлоза вхідним № 43/0/5-20депутатське звернення народного депутата України Тарасенка Т.П. у якому зазначено, що серед працівників апаратів судів зростає критика роботи Державної судової адміністрації України (далі – ДСА України) у зв’язку із фінансовими зловживаннями, порушенням трудового законодавстваз боку ДСА України, зокрема, під час нарахування та виплати заробітної плати працівникам апарату суду, незабезпеченням належних матеріально-технічних умов функціонування судів. Поряд з цим Голова ДСА України Холоднюк З.В. звернувся до працівників судів з вимогою припинити критикувати роботу ДСА України, що, на думку народного депутата України Тарасенка Т.П., може свідчити про порушення прав працівників апаратів судів на вільне волевиявлення і висловлення особистої думки.

За приписами частини першої статті 68 Закону України «Про державну службу» дисциплінарні провадження ініціюються суб’єктом призначення.

Відповідно до вимог пункту 19 частини першої статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» та статті 153 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Голова Державної судової адміністрації України, його заступники призначаються на посаду і звільняються з посади Вищою радою правосуддя. 

Здійснення дисциплінарних проваджень щодо державних службовців, які займають посади державної служби категорії «А» в системі правосуддя, та внесення суб’єкту призначення пропозиції за наслідками дисциплінарного провадження відповідно до підпункту 5 пункту 7 Положення про Комісію з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 18 травня 2017 року № 1172/0/15-17 (зі змінами), віднесено до повноважень Комісіїз питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя.

Згідно з пунктом 232.1 Регламенту Вищої ради правосуддя дисциплінарне провадження стосовно осіб, суб’єктом призначення яких є Вища рада правосуддя, порушується за її рішенням.

Керуючись статтею 131 Конституції України, статтями 3, 34 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Законом України «Про державну службу», Регламентом Вищої ради правосуддя, Вища рада правосуддя

 

вирішила:

 

порушити дисциплінарне провадження стосовно Голови Державної судової адміністрації України Холоднюка Зеновія Васильовича та скерувати до Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя.

 

 

Голова Вищої ради правосуддя                                                        А.А. Овсієнко