X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Рішення
Київ
12.01.2017
11/0/15-17
Про реорганізацію Вищої ради юстиції, утворення Комісії з питань реорганізації Вищої ради юстиції та утворення Вищої ради правосуддя і затвердження Порядку здійснення заходів, пов’язаних із реорганізацією Вищої ради юстиції та утворенням Вищої ради правосуддя

30 вересня 2016 року набрали чинності зміни до Конституції України, внесені Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)».

Статтею 131 Конституції України встановлено, що в Україні діє Вища рада правосуддя.

Згідно з пунктом 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України до утворення Вищої ради правосуддя її повноваження здійснює Вища рада юстиції. Вища рада правосуддя утворюється шляхом реорганізації Вищої ради юстиції.

5 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 21 грудня 2016 року № 1798-VIII «Про Вищу раду правосуддя» (далі – Закон), який визначає статус, повноваження, засади організації та порядок діяльності Вищої ради правосуддя.

Відповідно до пункту 4 розділу ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону Вища рада правосуддя утворюється шляхом реорганізації Вищої ради юстиції.

Згідно з пунктом 5 розділу ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону члени Вищої ради юстиції, призначені або обрані до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», набувають статусу члена Вищої ради правосуддя та здійснюють повноваження членів Вищої ради правосуддя протягом строку, на який вони були призначені чи обрані, але не довше, ніж до 30 квітня 2019 року.

Відповідно до пункту 10 розділу ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону Голова Вищої ради юстиції, його заступник набувають статусу та здійснюють повноваження відповідно Голови Вищої ради правосуддя, його заступника, визначені цим Законом, до закінчення строку, на який вони були обрані.

Пунктом 23 розділу ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону встановлено, що Вища рада юстиції протягом двадцяти днів з дня набрання чинності цим Законом має:

1) утворити Комісію з питань реорганізації Вищої ради юстиції та утворення Вищої ради правосуддя;

2) розробити та затвердити порядок здійснення заходів, пов’язаних із реорганізацією Вищої ради юстиції та утворенням Вищої ради правосуддя.

Заслухавши інформацію Голови Вищої ради юстиції Бенедисюка Ігоря Михайловича, керуючись Конституцією України, Законом України «Про Вищу раду правосуддя», Вища рада юстиції

 

вирішила:

 

1. Реорганізувати Вищу раду юстиції шляхом перетворення у Вищу раду правосуддя.

2. Члени Вищої ради юстиції набувають статусу члена Вищої ради правосуддя та здійснюють повноваження членів Вищої ради правосуддя.

3. Голова Вищої ради юстиції набуває статусу та здійснює повноваження Голови Вищої ради правосуддя.

4. Утворити Комісію з питань реорганізації Вищої ради юстиції та утворення Вищої ради правосуддя у складі, що додається.

5. Затвердити Порядок здійснення заходів, пов’язаних із реорганізацією Вищої ради юстиції та утворенням Вищої ради правосуддя, що додається.

6. Вчинити дії для державної реєстрації Вищої ради правосуддя.

7. Уповноважити голову Комісії з питань реорганізації Вищої ради юстиції та утворення Вищої ради правосуддя на здійснення дій, необхідних для проведення державної реєстрації реорганізації Вищої ради юстиції та утворення Вищої ради правосуддя.

8. Вища рада правосуддя є правонаступником майна, прав та обов’язків Вищої ради юстиції.

9. Уповноважити Комісію з питань реорганізації Вищої ради юстиції та утворення Вищої ради правосуддя на підписання передавального акта Вищої ради юстиції.

10. Встановити строк для заявлення вимог кредиторами – 2 місяці, який обчислюється з моменту оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що здійснює державну політику в сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

 

 

Голова Вищої ради юстиції                               І.М. Бенедисюк

 

 

Додаток

до рішення Вищої ради юстиції

від 12 січня 2017 року № 11/0/15-17

 

 

 

Комісія з питань реорганізації Вищої ради юстиції та утворення Вищої ради правосуддя

 

Бенедисюк

Ігор Михайлович

(ідентифікаційний

номер )

 

 

Голова Вищої ради юстиції, голова Комісії

 

Пушкар

Сергій Іванович

(ідентифікаційний

номер )

 

 

керівник секретаріату Вищої ради юстиції,

заступник голови Комісії

 

Члени Комісії:

 

 

 

Малашенкова

Тетяна Михайлівна

(ідентифікаційний

номер )

 

 

член Вищої ради юстиції

 

 

 

Мамонтова

Ірина Юріївна

(ідентифікаційний

номер )

 

 

член Вищої ради юстиції

 

 

 

Міщенко

Світлана Володимирівна

(ідентифікаційний

номер )

 

 

заступник керівника секретаріату – начальник управління забезпечення діяльності секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад

 

Нікітченко

Юрій Григорович

(ідентифікаційний

номер )

 

 

заступник керівника секретаріату – начальник управління забезпечення діяльності дисциплінарної секції Вищої ради юстиції

 

 

 

Нижник

Світлана Миколаївна

(ідентифікаційний

номер )

 

 

 

начальник відділу бюджетного планування, фінансування, бухгалтерського обліку та звітності – головний бухгалтер

 

Сухова

Наталія Іванівна

(ідентифікаційний

номер )

 

 

начальник відділу кадрового забезпечення та антикорупційного моніторингу

 

Пархацька

Тетяна Миколаївна

(ідентифікаційний

номер )

 

 

начальник правового управління

 

Власов

Володимир Васильович

(ідентифікаційний

номер )

 

 

начальник управління з питань управління майном та контролю за його використанням

 

Дідик

Яна Володимирівна

(ідентифікаційний

номер )

 

 

начальник відділу обліку, контролю, опрацювання та зберігання вхідної і службової кореспонденції

 

Радченко

Олександр Миколайович

(ідентифікаційний

номер )

 

 

начальник відділу інформаційних технологій та захисту інформації

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

 

рішення Вищої ради юстиції

від 12 січня 2017 року № 11/0/15-17

 

 

Порядок здійснення заходів, пов’язаних із реорганізацією Вищої ради юстиції та утворенням Вищої ради правосуддя

 

 

1. Цей Порядок визначає механізм здійснення заходів, пов’язаних із реорганізацією Вищої ради юстиції та утворенням Вищої ради правосуддя.

2. Вища рада правосуддя утворюється шляхом реорганізації Вищої ради юстиції.

3. Майно, права та обов’язки Вищої ради юстиції переходять правонаступникові – Вищій раді правосуддя на підставі передавального акта.

4. Вища рада юстиції в двадцятиденний строк утворює Комісію з питань реорганізації Вищої ради юстиції та утворення Вищої ради правосуддя, до складу якої обов’язково входять працівники юридичної, кадрової, бухгалтерської служб.

Головою комісії з питань реорганізації Вищої ради юстиції та утворення Вищої ради правосуддя (далі – Комісія) є Голова Вищої ради юстиції.

5. Комісія здійснює заходи щодо:

1) виявлення кредиторів та задоволення відповідно до законодавства їх вимог;

2) одержання дебіторської заборгованості (у разі наявності);

3) переоформлення рахунків в органах Державного казначейства, Державної служби статистики, податкових органах, Пенсійному фонді, Фонді соціального страхування;

4) реалізації інших повноважень відповідно до законодавства.

6. Голова Комісії:

1) утворює комісію з інвентаризації майна Вищої ради юстиції;

2) визначає у разі потреби з числа членів Комісії уповноваженого представника, який представляє на підставі його доручення Комісію у відповідних державних органах, підприємствах, установах та організаціях;

3) забезпечує дотримання порядку трудового законодавства під час реорганізації Вищої ради юстиції;

4) забезпечує в установленому законодавством порядку подачу державному реєстраторові документів, необхідних для державної реєстрації припинення Вищої ради юстиції;

5) забезпечує в установленому законодавством порядку на підставі виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про проведення державної реєстрації припинення Вищої ради юстиції знищення печаток і штампів Вищої ради юстиції.

7. Комісія з інвентаризації майна:

1) здійснює інвентаризацію фінансових зобов’язань Вищої ради юстиції, її основних засобів, матеріальних цінностей (меблів, засобів зв’язку, технічного устаткування), бланків суворої звітності, коштів на рахунках в органах Державного казначейства, виявляє невикористані матеріальні цінності, перевіряє вартість матеріальних цінностей, що обліковуються на балансі, суми дебіторської та кредиторської заборгованості, товарно-матеріальні цінності, які застаріли або частково втратили свої споживчі властивості;

2) складає за результатами інвентаризації відповідні акти із зазначенням найменування наявних цінностей та їх кількості;

3) здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.

8. Передавальний акт складається Комісією після закінчення строку пред’явлення вимог кредиторами та задоволення або відхилення таких вимог, підписується членами Комісії.

9. Під час провадження діяльності Комісія користується рахунками в органах Казначейства, печаткою, бланками Вищої ради юстиції.

10. Забезпечення здійснення заходів, пов’язаних із державною реєстрацією Вищої ради правосуддя, покладається на уповноважену Вищою радою юстиції особу.

Примітки: 

ВИЩА РАДА ЮСТИЦІЇ