X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Рішення
Київ
07.02.2012
225/0/15-12
Про відхилення пропозиції члена Вищої ради юстиції про внесення подання про звільнення Іванової І.В. від 6 травня 2009 року з посади судді апеляційного суду Київської області (за дії, вчинені на посаді судді Києво-Святошинського районного суду Київської області) за порушення присяги

 

Вища рада юстиції у складі: Колесниченка В.М. – головуючого, Бондика В.А., Висоцького В.І., Гаврилюка М.І., Завальнюка В.В., Ізовітової Л.П., Ківалова С.В., Кобилянського М.Г., Кравченка К.Т., Отрош І.О., Портнова А.В., Сафулька С.Ф., Татькова В.І., Удовиченка О.С., Фесенка Л.І., розглянувши пропозицію члена Вищої ради юстиції від 6 травня 2009 року про внесення подання про звільнення Іванової Ірини Віталіївни з посади судді апеляційного суду Київської області (за дії, вчинені на посаді судді Києво-Святошинського районного суду Київської області) за порушення присяги та матеріали перевірки, проведеної членом Вищої ради юстиції за вказаною пропозицією, висновок секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад від 7 лютого 2012 року,

 

встановила:

Іванова Ірина Віталіївна, Указом Президента України від 4 липня 2001 року призначена на посаду судді Кам’янобрідського районного суду м. Луганська. Указом Президента України від 17 квітня 2002 року переведена на роботу на посаді судді Києво-Святошинського районного суду Київської області в межах п’ятирічного строку, Постановою Верховної Ради України від 14 грудня 2006 року обрана суддею зазначеного суду безстроково. Постановою Верховної Ради України від 15 квітня 2010 року обрана суддею апеляційного суду Київської області.

До Вищої ради юстиції 12 травня 2009 року надійшла пропозиція члена Вищої ради юстиції про внесення подання про звільнення Іванової І.В. з посади судді Києво-Святошинського районного суду Київської області за порушення присяги, у зв’язку з недотриманням суддею норм чинного законодавства при розгляді кримінальної справи по обвинуваченню ОСОБА_1 за частиною другою статті 364 КК України (зловживання службовим становищем) та частиною другою статті 366 КК України (службове підроблення).

За результатами перевірки, проведеної на підставі доручення Голови Вищої ради юстиції, член Вищої ради юстиції дійшов висновку про наявність підстав для внесення подання про звільнення Іванової І.В. з посади судді за порушення присяги, про що 15 березня 2010 року надав Вищій раді юстиції відповідну довідку від 3 березня 2010 року.

Секція Вищої ради юстиції 7 лютого 2012 року дійшла висновку рекомендувати Вищій раді юстиції прийняти рішення про відхилення пропозиції члена Вищої ради юстиції про внесення подання про звільнення Іванової Ірини Віталіївни з посади судді за порушення присяги.

Дослідивши матеріали перевірки, врахувавши пояснення судді та висновок секції, Вища рада юстиції вважає, що суддя Іванова І.В. хоча і допустила певні порушення норм законодавства при здійсненні правосуддя, однак у її діях відсутні ознаки порушення присяги. За таких обставин вказана пропозиція члена Вищої ради юстиції підлягає відхиленню.

Вища рада юстиції, керуючись статтями 27, 30 Закону України «Про Вищу раду юстиції», підпунктом «а» пункту 7 § 3 глави 2 розділу I Регламенту Вищої ради юстиції,

 

вирішила:

відхилити пропозицію члена Вищої ради юстиції від 6 травня 2009 року про внесення подання про звільнення Іванової Ірини Віталіївни з посади судді апеляційного суду Київської області (за дії, вчинені на посаді судді Києво-Святошинського районного суду Київської області) за порушення присяги.

 

Голова Вищої ради юстиції                                                                                                                                          В.М. Колесниченко

 

Примітки: 

ВИЩА РАДА ЮСТИЦІЇ