X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Рішення
Київ
02.02.2023
14/0/15-23
Про припинення відставки судді Бурана О.М.

Вища рада правосуддя, розглянувши питання щодо припинення відставки судді Бурана Олексія Миколайовича у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину,

 

встановила:

 

до Вищої ради правосуддя 4 липня 2022 року надійшло повідомлення Вищого антикорупційного суду про набрання законної сили обвинувальним вироком Вищого антикорупційного суду від 25 квітня 2022 року щодо судді у відставці Бурана О.М., що є підставою для припинення його відставки.

Буран Олексій Миколайович, _____ року народження, з лютого 1991 року по лютий 2001 року працював народним суддею Іллічівського районного народного суду міста Одеси (рішення Одеської ради народних депутатів від 31 січня 1991 року № 151-ХХІ), Постановою Верховної Ради України від 22 лютого 2001 року № 2286-ІІІ обраний суддею Іллічівського районного суду міста Одеси безстроково, Указом Президента України від 25 січня 2003 року № 43/2003 переведений до Малиновського районного суду міста Одеси.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 20 червня 2019 року № 1682/0/15-19 Бурана О.М. звільнено з посади судді Малиновського районного суду міста Одеси у зв’язку з поданням заяви про відставку.

Встановлено, що у провадженні Вищого антикорупційного суду перебувало кримінальне провадження у справі № 487/4428/16-к за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України (далі – КК України).

Кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачувався ОСОБА_1, полягало в одержанні ним неправомірної вигоди в сумі _____ грн для отримання позитивного результату у вирішенні цивільної справи.

Вироком Вищого антикорупційного суду від 25 квітня 2022 року ОСОБА_1, суддю у відставці, визнано винуватим у пред’явленому за частиною третьою статті 368 КК України обвинуваченні та на підставі угоди про визнання винуватості призначено йому покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п’ять) років з позбавленням права обіймати посади в органах судової влади на строк 3 (три) роки. На підставі частини другої статті 75 КК України ОСОБА_1 звільнено від відбування основного покарання у виді 5 (п’ять) років позбавлення волі з випробуванням з іспитовим строком 3 (три) роки.

Вирок не оскаржувався і набрав законної сили 25 червня 2022 року.

Статтею 145 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що однією з підстав для припинення відставки судді є набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину. Рішення про припинення відставки судді приймається Вищою радою правосуддя, що кореспондується з пунктом 11 частини першої статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Пунктом 16.4 глави 16 Регламенту Вищої ради правосуддя визначено, що Рада вирішує питання про припинення відставки судді після набрання законної сили обвинувальним вироком щодо судді у відставці за вчинення злочину.

У зв’язку з набранням законної сили вироком Вищого антикорупційного суду від 25 квітня 2022 року стосовно ОСОБА_1 за вчинення злочину, передбаченого частиною третьою статті 368 КК України, наявні правові підстави для припинення його відставки.

Відповідно до пункту 16.7 глави 16 Регламенту Вищої ради правосуддя питання про припинення відставки судді розглядаються на засіданні Ради, за результатами якого Рада приймає відповідне рішення в порядку, визначеному цим Регламентом.

Згідно із частинами другою, третьою статті 145 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» припинення відставки судді є підставою для припинення виплати йому щомісячного довічного грошового утримання, що було нараховано у зв’язку з відставкою; у разі припинення відставки судді з підстави, визначеної пунктом 2 частини першої цієї статті, пенсія судді нараховується на загальних підставах.

Вища рада правосуддя, керуючись статтею 145 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статтями 3, 30, 34 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», пунктами 16.1–16.21, 16.4, 16.7 глави 16 Регламенту Вищої ради правосуддя,

вирішила:

 

1. Припинити відставку судді Бурана Олексія Миколайовича у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину.

2. Копію цього рішення надіслати до Пенсійного фонду України, який забезпечує виплату щомісячного грошового утримання судді у відставці.

 

 

 

Голова Вищої ради правосуддя                 Григорій УСИК