X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Рішення
Київ
11.04.2023
332/0/15-23
Про припинення відставки судді Ющука О.С.

Вища рада правосуддя, розглянувши питання щодо припинення відставки судді Ющука Олега Сергійовича у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину,

 

встановила:

 

до Вищої ради правосуддя 4 квітня 2023 року за вхідним № 1514/0/8-23 надійшло повідомлення Вищого антикорупційного суду про набрання 8 березня 2023 року законної сили обвинувальним вироком Вищого антикорупційного суду від 20 липня 2022 року щодо судді у відставці Ющука О.С., що є підставою для припинення його відставки.

Ющук Олег Сергійович, __________ року народження, Указом Президента України від 13 серпня 2002 року № 712/2002 призначений на посаду судді Луцького міського суду Волинської області строком на п’ять років. Указом Президента України від 23 березня 2004 року № 358/2004 переведений на посаду судді новоутвореного Луцького міськрайонного суду Волинської області. Постановою Верховної Ради України від 10 квітня 2008 року № 261-VІ обраний на посаду судді Луцького міськрайонного суду Волинської області безстроково.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 грудня 2020 року № 3501/0/15-20 Ющука О.С. звільнено з посади судді Луцького міськрайонного суду Волинської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

Встановлено, що у провадженні Вищого антикорупційного суду перебувало кримінальне провадження (справа № 161/12522/18) за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 3692 Кримінального кодексу України (далі – КК України).

Кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачувався ОСОБА_1, полягало в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

Вироком Вищого антикорупційного суду від 20 липня 2022 року ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 3692 КК України, призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки.

Ухвалою від 8 березня 2023 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила частково апеляційні скарги захисників обвинуваченого ОСОБА_1, змінила вирок Вищого антикорупційного суду від 20 липня 2022 року, виключивши з мотивувальної частини вказаного вироку посилання на відповідні протоколи від 2 січня 2018 року за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій як на доказ.

У решті вирок Вищого антикорупційного суду від 20 липня 2022 року залишено без змін.

Статтею 145 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що однією з підстав для припинення відставки судді є набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину. Рішення про припинення відставки судді приймається Вищою радою правосуддя. Зазначене кореспондується з положеннями пункту 11 частини першої статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Пунктом 16.4 Регламенту Вищої ради правосуддя визначено, що Рада вирішує питання про припинення відставки судді після набрання законної сили обвинувальним вироком щодо судді у відставці за вчинення злочину.

У зв’язку з набранням законної сили вироком Вищого антикорупційного суду від 20 липня 2022 року щодо ОСОБА_1 за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 3692 КК України, наявні правові підстави для припинення його відставки.

Згідно з пунктом 16.4 Регламенту Вищої ради правосуддя після одержання повідомлення суду про набрання законної сили обвинувальним вироком щодо судді у відставці за вчинення умисного злочину розгляд питання про припинення відставки судді виноситься на чергове засідання Ради.

Відповідно до пункту 16.7 Регламенту Вищої ради правосуддя питання про припинення відставки судді розглядаються на засіданні Ради, за результатами якого Рада приймає відповідне рішення в порядку, визначеному цим Регламентом.

Згідно із частинами другою, третьою статті 145 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» припинення відставки судді є підставою для припинення виплати йому щомісячного довічного грошового утримання, що було нараховано у зв’язку з відставкою; у разі припинення відставки судді з підстави, визначеної пунктом 2 частини першої цієї статті, пенсія судді нараховується на загальних підставах.

З огляду на викладене Вища рада правосуддя, керуючись статтею 145 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статтями 3, 30, 34 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», пунктами 16.1–16.21, 16.4, 16.7 Регламенту Вищої ради правосуддя,

 

вирішила:

 

1. Припинити відставку судді Ющука Олега Сергійовича у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину.

2. Копію цього рішення надіслати до Пенсійного фонду України, який забезпечує виплату щомісячного грошового утримання судді у відставці.

 

 

 

Голова Вищої ради правосуддя                               Григорій УСИК