X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Рішення
Київ
13.04.2023
356/0/15-23
Про початок процедури відрядження суддів до Ленінського районного суду міста Кіровограда (як тимчасового переведення)

 

Вища рада правосуддя, розглянувши повідомлення Державної судової адміністрації України про необхідність розгляду питання щодо відрядження суддів до Ленінського районного суду міста Кіровограда,

 

встановила:

 

до Вищої ради правосуддя надійшло повідомлення Державної судової адміністрації України (далі також – ДСА України) про необхідність розгляду питання щодо відрядження 2 (двох) суддів до Ленінського районного суду міста Кіровограда у зв’язку з виявленням у ньому надмірного рівня судового навантаження.

Наказом ДСА України від 8 серпня 2017 року № 843 «Про визначення кількості суддів у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, міста Києва» в Ленінському районному суді міста Кіровограда визначено 14 (чотирнадцять) штатних посад суддів, фактично призначені на посади 8 (вісім) суддів.

Указом Президента України від 24 вересня 2016 року № 410/2016 на посаду судді Ленінського районного суду міста Кіровограда призначено Яковлева Д.Л., який не прийняв присягу судді і не зарахований до штату суду.

Судді Ленінського районного суду міста Кіровограда Безсмолий Є.Б. та Майданніков О.І. увільнені від виконання службових обов’язків щодо здійснення правосуддя у зв’язку з проходженням військової служби.

Рішенням Голови Верховного Суду від 20 липня 2022 року № 295/0/149-22 до Ленінського районного суду міста Кіровограда відряджено суддю Краматорського міського суду Донецької області Юр’єву К.С. для здійснення правосуддя з 25 липня 2022 року.

Отже, в Ленінському районному суді міста Кіровограда здійснюють правосуддя 7 (сім) суддів.

З листа ДСА України від 16 лютого 2023 року № 8-1936/23, який надійшов на запит Вищої ради правосуддя щодо рівня судового навантаження суддів місцевих та апеляційних судів за 2022 рік по Україні, вбачається, що нормативний час, потрібний для розгляду справ одному повноважному судді в місцевих загальних судах, у 2022 році становив у середньому 252 дні. У Ленінському районному суді міста Кіровограда нормативний час розгляду справ одним повноважним суддею у 2022 році становив 349 днів.

У повідомленні про необхідність розгляду питання щодо відрядження суддів ДСА України зазначила, що вирішення питання щодо врегулювання надмірного навантаження в Ленінському районному суді міста Кіровограда можливе за умови відрядження до цього суду 2 (двох) суддів.

У повідомленні ДСА України також зазначено, що відрядження судді із судів, територіальну підсудність яких змінено, не вплине на доступ до правосуддя в цих судах.

Відповідно до підпунктів 1, 5 пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 4 червня 2020 року № 679-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо відрядження суддів та врегулювання інших питань забезпечення функціонування системи правосуддя в період відсутності повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» Вища рада правосуддя у період відсутності повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України ухвалює без рекомендації чи подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України рішення, зокрема, про відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації, про внесення змін до порядку відрядження судді до іншого суду тієї самої спеціалізації.

Пунктом 2-2 розділу І Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року № 54/0/15-17 (далі – Порядок), та пунктом 21.10 Регламенту Вищої ради правосуддя (далі – Регламент) передбачено, що у період відсутності повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України рішення про відрядження судді ухвалюється Вищою радою правосуддя на підставі повідомлення Державної судової адміністрації України.

Згідно з пунктом 21.13 Регламенту за результатами розгляду повідомлення Державної судової адміністрації України про необхідність відрядження судді (суддів) Рада приймає рішення щодо початку процедури відрядження судді (суддів), у зв’язку із чим відповідно до пункту 2 розділу ІV-1 Порядку розміщується оголошення на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя протягом п’яти робочих днів із дня прийняття Радою відповідного рішення.

На підставі наведеного, керуючись статтею 55 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо відрядження суддів та врегулювання інших питань забезпечення функціонування системи правосуддя в період відсутності повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України», статтею 70 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Регламентом Вищої ради правосуддя, Порядком відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), Вища рада правосуддя

 

вирішила:

 

1. Розпочати процедуру відрядження суддів до Ленінського районного суду міста Кіровограда.

2. Затвердити текст оголошення про початок процедури відрядження суддів (додається) та оприлюднити його на вебсайті Вищої ради правосуддя.

 

 

 

Голова Вищої ради правосуддя                   Григорій УСИК

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Вищої ради правосуддя

 

13 квітня 2023 року № 356/0/15-23

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

про початок процедури відрядження суддів

 

Вища рада правосуддя відповідно до рішення від 13 квітня 2023 року № 356/0/15-23 оголошує про початок процедури відрядження суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, а саме до

 

Ленінського районного суду міста Кіровограда – 2 суддів.

 

Судді, які виявили бажання бути відрядженими до вказаного суду, повинні протягом десяти днів (із дня оголошення про початок процедури відрядження суддів) подати до Вищої ради правосуддя такі документи*:

згоду на відрядження до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, адресовану Вищій раді правосуддя, за формою згідно з додатком 1-2 до Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року № 54/0/15-17 (зі змінами);

довідку для розгляду питання щодо відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя за формою згідно з додатком 2 до Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року № 54/0/15-17 (зі змінами);

інші документи згідно із зазначеним у згоді на відрядження переліком, які можуть бути враховані під час вирішення питання про відрядження судді.

 

 

 

* Документи для відрядження можуть бути подані:

суддею особисто до Вищої ради правосуддя з понеділка по четвер з 08 год 00 хв до 12 год 00 хв та з 12 год 45 хв до 16 год 00 хв, у п’ятницю з 08 год 00 хв до 12 год 00 хв та з 12 год 45 хв до 15 год 00 хв за адресою: м. Київ, вул. Студентська, 12-А;

електронною поштою на адресу assistant@hcj.gov.ua.

 

 

Документи щодо відрядження, які надсилаються електронною поштою, мають бути відскановані окремими файлами у форматі PDF із зазначенням назви кожного з них. Також має бути додане відскановане у форматі PDF підтвердження про направлення оригіналів документів до Вищої ради правосуддя засобами поштового зв’язку (опис вкладення разом із розрахунковим документом).

Звертаємо увагу, що документи мають бути подані відповідно до приписів Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року № 54/0/15-17 (зі змінами), та умов, зазначених в оголошенні.