Антикорупційна програма Вищої ради правосуддя на 2021–2025 роки затверджена рішенням Вищої ради правосуддя від 1 липня 2021 року № 1445/0/15-21 (у редакції рішення Вищої ради правосуддя від 2 вересня 2021 року № 1935/0/15-21) та погоджена рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 18 листопада 2021 року № 740/21.
1 січня 2022 року набрав чинності пункт 4 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі», у зв’язку із чим ліквідовано тендерні комітети та визначено, що відповідальною особою за організацію та проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі є уповноважена особа.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 7 лютого 2023 року № 26/0/15-23 затверджено новий штатний розпис Вищої ради правосуддя на 2023 рік.
Підпунктом 2 пункту 1 розділу VIII Методології управління корупційними ризиками, затвердженої наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 28 грудня 2021 року № 830/21 (далі – Методологія), встановлено, що антикорупційна програма переглядається у випадку внесення змін до законодавства, в тому числі антикорупційного, а також змін, які впливають на діяльність організації.
Згідно з пунктом 3 розділу VIII Методології керівник уповноваженого підрозділу (уповноважена особа) або інший працівник організації ініціює внесення змін до антикорупційної програми та готує проєкт змін.
Відповідно до підпункту 3 пункту 2 розділу VIII Методології до змін до антикорупційної програми належить, зокрема, внесення до антикорупційної програми змін редакційного характеру, які не впливають на її зміст (перейменування організації, її структурних підрозділів, зміна назви посад, зміна назви нормативно-правових актів, на які містяться посилання в антикорупційній програмі, зміна персональних даних особи – виконавця заходу, інші зміни редакційного характеру).
10 листопада 2023 року відбулося засідання робочої групи з оцінювання корупційних ризиків у діяльності Вищої ради правосуддя, за результатами якого прийнято рішення внести зміни до Звіту за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Вищої ради правосуддя, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 18 лютого 2021 року № 403/0/15-21 (у редакції рішення Вищої ради правосуддя від 2 грудня 2021 року № 2282/0/15-21), який є додатком 2 до Антикорупційної програми Вищої ради правосуддя на 2021–2025 роки, затвердженої рішенням Вищої ради правосуддя від 1 липня 2021 року № 1445/0/15-21.
Вища рада правосуддя, керуючись статтею 19 Закону України «Про запобігання корупції», статтями 30, 34 Закону України «Про Вищу раду правосуддя»,
вирішила:
внести зміни до Звіту за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності
Вищої ради правосуддя, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 18 лютого 2021 року № 403/0/15-21 (у редакції рішення Вищої ради правосуддя від 2 грудня 2021 року № 2282/0/15-21), який є додатком 2 до Антикорупційної програми Вищої ради правосуддя на 2021–2025 роки, затвердженої рішенням Вищої ради правосуддя від 1 липня 2021 року № 1445/0/15-21 (у редакції рішення Вищої ради правосуддя від 2 вересня 2021 року № 1935/0/15-21), що додаються.
Голова Вищої ради правосуддя Григорій УСИК
Додаток
до рішення Вищої ради правосуддя
23.11.2023 року № 1125/0/15-23
Зміни до Звіту за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Вищої ради правосуддя
Пункти 13, 17, 21, 23 викласти в такій редакції:
|
|
Корупційний ризик |
Пріоритет-ність корупцій-ного ризику (низька, середня, висока) |
Заходи щодо усунення корупційного ризику |
Відповідальна(-і) особа(-и) за виконання заходу |
Строк виконання заходів щодо усунення корупційного ризику |
Необхідні для впровадження заходів ресурси |
Очікувані результати |
|
13 |
Недоброчесність посадових осіб ВРП під час представництва її інтересів у судах. Ймовірність впливу третіх осіб на представників правового управління ВРП в суді під час підготовки документів або безпосередньо представництва інтересів ВРП
|
Низька |
Встановлення обмежень у процесуальних правах осіб, які здійснюють представництво інтересів ВРП в судах (без права відмови від позову, відкликання, відмови від апеляційних / касаційних скарг, визнання позову повністю або частково, укладання мирової угоди)
Здійснення вибіркового моніторингу судових рішень на предмет виявлення особистої заінтересованості в результатах розгляду справ та контролю за проєктами процесуальних документів начальником правового управління, яке забезпечує представництво інтересів ВРП в судах |
Начальник правового управління
Начальник правового управління
|
Протягом 2021–2025 років
Кожне півріччя протягом 2021–2025 років |
У межах наявних ресурсів. Додаткових ресурсів не потребує
У межах наявних ресурсів. Додаткових ресурсів не потребує |
Встановлено обмеження у процесуальних правах осіб, які здійснюють представництво інтересів ВРП в судах (без права відмови від позову, відкликання, відмови від апеляційних / касаційних скарг, визнання позову повністю або частково, укладання мирової угоди). Запобігання ухваленню судових рішень не на користь ВРП внаслідок недоброчесних дій осіб, які здійснюють представництво інтересів ВРП в судах.
Забезпечення внутрішнього контролю за належним представництвом інтересів ВРП під час розгляду судових справ |
|
17 |
Можливість втручання третіх осіб у будь-які питання, пов’язані зі здійсненням діяльності із внутрішнього аудиту
|
Низька |
Запровадження моніторингу стану незалежності внутрішнього аудиту, аналіз результатів здійснених внутрішніх аудитів, у тому числі вибірково аудиторських звітів.
Проведення роз’яснювальної роботи серед посадових осіб про відповідальність, яка настає за порушення законодавства |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції; сектор з питань внутрішнього аудиту.
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції
|
Щорічно та/або у разі виявлення факту ймовірного порушення вимог антикорупційного законодавства.
Перед призначенням на відповідну посаду, після – щорічно
|
У межах наявних ресурсів. Не потребує виділення додаткових ресурсів
У межах наявних ресурсів. Не потребує виділення додаткових ресурсів |
Забезпечено опрацювання працівниками уповноваженого підрозділу з питань запобігання корупції результатів здійснених внутрішніх аудитів на предмет наявності приватного інтересу працівників із внутрішнього аудиту або інтересу третіх осіб.
Роз’яснювальну роботу проведено
|
|
21 |
Необґрунтоване застосування переговорної процедури закупівель
|
Середня |
Попередження уповноваженої особи / осіб про відповідальність за порушення законодавства щодо здійснення публічних закупівель та антикорупційного законодавства |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції
|
Після призначення / зміни уповноваженої особи / осіб |
У межах наявних ресурсів. Не потребує виділення додаткових ресурсів
|
Роз’яснювальну роботу проведено, попереджено про персональну відповідальність уповноваженої особи / осіб, відповідальну(их) за організацію та здійснення закупівель |
|
23 |
Відсутність належного контролю за використанням фінансових та матеріальних ресурсів |
Середня |
Проведення навчань для підвищення професійного рівня працівників секретаріату ВРП.
Проведення, за потреби, позапланових перевірок та аудитів діяльності, пов’язаної з використанням фінансових та матеріальних ресурсів.
Визначення у Положенні про впровадження механізму заохочення та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» заходів заохочення викривачів та сприяння їм у повідомленні про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень під час процедури закупівлі |
Фінансово-економічне управління
Сектор з питань внутрішнього аудиту
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції; правове управління |
Щороку протягом 2021–2025 років.
Протягом 2021–2025 років у разі надходження відповідних звернень, повідомлень про порушення використання фінансових та матеріальних ресурсів.
І півріччя 2022 року
|
У межах наявних ресурсів. Не потребує виділення додаткових ресурсів.
У межах наявних ресурсів. Не потребує виділення додаткових ресурсів.
У межах наявних ресурсів. Не потребує виділення додаткових ресурсів |
Запобігання прийняттю неправомірних рішень про списання матеріальних цінностей.
За результатами здійснених перевірок та аудитів підготовлена довідка керівництву ВРП з відповідними пропозиціями (за наявності).
Розроблено та затверджено Положення про впровадження механізму заохочення та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції»
|