X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Рішення
Київ
05.12.2019
3351/0/15-19
Про внесення Президентові України подання про призначення Щербини Н.О. на посаду судді Солонянського районного суду Дніпропетровської області

Вища рада правосуддя, розглянувши рекомендацію Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, матеріали щодо призначення Щербини Наталії Олександрівни на посаду судді Солонянського районного суду Дніпропетровської області та висновок члена Вищої ради правосуддя,

 

встановила:

 

Вища кваліфікаційна комісія суддів України (далі – Комісія) рішенням від 24 жовтня 2019 року № 928/дс-19, яке надійшло до Вищої ради правосуддя 1 листопада 2019 року, рекомендувала Щербину Н.О. для призначення на посаду судді Солонянського районного суду Дніпропетровської області (далі – рішення/рекомендація Комісії).

Заслухавши доповідача – члена Вищої ради правосуддя Овсієнка А.А., розглянувши кандидатуру Щербини Н.О., Вища рада правосуддя встановила таке.

Щербина Наталія Олександрівна, громадянка України, ____ року народження, Указом Президента України від 18 жовтня 2013 року № 570/2013 призначена на посаду судді Солонянського районного суду Дніпропетровської області строком на п’ять років.

У рішенні Комісії зазначено, що повноваження судді Щербини Н.О. припинилися у жовтні 2018 року у зв’язку із закінченням строку, на який її було призначено, однак вона обіймає посаду у вказаному суді, а отже, ця посада не є вакантною.

Згідно з підпунктами 2, 4 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України повноваження суддів, призначених на посаду строком на п’ять років, припиняються із закінченням строку, на який їх було призначено. Такі судді можуть бути призначені на посаду судді в порядку, визначеному законом. Відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», має бути оцінена в порядку, визначеному законом.

Пунктом 20 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», оцінюється колегіями Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, визначеному цим Законом.

Відповідно до абзацу шостого пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя» за результатами кваліфікаційного оцінювання суддя, призначений на посаду строком на п’ять років до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», повноваження якого припинилися із закінченням строку, на який його було призначено, може бути призначений на посаду за поданням Вищої ради правосуддя за умови підтвердження відповідності цій посаді згідно з підпунктами 2, 4 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України.

Рішенням Комісії від 1 лютого 2018 року № 8/зп-18 призначено кваліфікаційне оцінювання суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді, зокрема судді Солонянського районного суду Дніпропетровської області Щербини Н.О.

Рішенням Комісії від 11 жовтня 2019 року № 1015/ко-19, прийнятим у складі колегії: Макарчук М.А., Дроздов О.М., Остапець С.Л., суддю Солонянського районного суду Дніпропетровської області Щербину Н.О. визнано такою, що відповідає займаній посаді.

За результатами розгляду рекомендації Комісії Вищою радою правосуддя не встановлено обставин, які відповідно до закону могли б бути підставою для відмови у внесенні Президентові України подання про призначення Щербини Н.О. на посаду судді Солонянського районного суду Дніпропетровської області.

З огляду на викладене Вища рада правосуддя, керуючись статтею 131, підпунктами 2, 4 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України, пунктом 20 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статтями 3, 30, 34, 36, 37, абзацом шостим пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя»,

 

вирішила:

 

внести Президентові України подання про призначення Щербини Наталії Олександрівни на посаду судді Солонянського районного суду Дніпропетровської області.

 

Голова Вищої ради правосуддя

А.А. Овсієнко