X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Рішення
Київ
22.02.2024
536/0/15-24
Про переведення судді Вищого адміністративного суду України Голяшкіна О.B. на посаду судді Шостого апеляційного адміністративного суду

Вища рада правосуддя, розглянувши заяву про переведення судді Вищого адміністративного суду України Голяшкіна Олега Володимировича на посаду судді Шостого апеляційного адміністративного суду,

 

встановила:

 

26 січня 2024 року до Вищої ради правосуддя (вх. № 426/0/6-24) надійшла заява судді Вищого адміністративного суду України Голяшкіна О.B. про переведення на посаду судді Шостого апеляційного адміністративного суду.

Голяшкін Олег Володимирович, ____ року народження, Указом Президента України від 5 серпня 1998 року № 846/98 призначений строком на п’ять років на посаду судді Орджонікідзевського міського суду Дніпропетровської області. Указом Президента України від 26 листопада 2001 року № 1145/2001 переведений на роботу на посаді судді Самарського районного суду міста Дніпропетровська. Постановою Верховної Ради України від 4 березня 2004 року № 1591-ІV обраний суддею Дніпропетровського апеляційного господарського суду безстроково. Постановою Верховної Ради України від 16 жовтня 2012 року № 5447-VI обраний на посаду судді Вищого адміністративного суду України.

Згідно з пунктом 7 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» з дня початку роботи Верховного Суду у складі, визначеному цим Законом, Верховний Суд України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України припиняють свою діяльність та ліквідуються у встановленому законом порядку.

Постановою Пленуму Верховного Суду від 30 листопада 2017 року № 2 днем початку роботи Верховного Суду визначено 15 грудня 2017 року, у зв’язку із чим Вищий адміністративний суд України припинив свою діяльність 15 грудня 2017 року.

27 грудня 2023 року набрав чинності Закон України від 21 листопада 2023 року № 3481-IX «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з Рішенням Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року № 2-р/2020 щодо забезпечення безперервності здійснення правосуддя найвищим судом у системі судоустрою України».

Цим Законом, зокрема, доповнено розділ XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» пунктом 141, відповідно до якого суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України може бути переведений до апеляційного суду чи місцевого суду, що відповідає спеціалізації такого судді, у порядку, передбаченому статтями 53 та 82 цього Закону, без проведення конкурсу, з урахуванням особливостей, передбачених цим пунктом.

Переведення такого судді здійснюється Вищою радою правосуддя на підставі його особистої заяви протягом 30 днів з дня її надходження, незалежно від наявності у відповідному суді вакантної посади судді.

Заява про переведення подається суддями, зазначеними в абзаці першому цього пункту, до Вищої ради правосуддя протягом 30 днів з дня набрання чинності Законом.

Згідно з інформацією голови ліквідаційних комісій Вищого адміністративного суду України, Вищого господарського суду України та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Романківа І.П.(лист від 2 січня 2024 року № 1/1-14/24) суддя Голяшкін О.В. перебуває у штаті Вищого адміністративного суду України.

Заява судді Вищого адміністративного суду України Голяшкіна О.В. про переведення на посаду судді Шостого апеляційного адміністративного суду надійшла до Вищої ради правосуддя 26 січня 2024 року, тобто в строк, визначений абзацом третім пункту 141 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

З огляду на викладене, керуючись статтею 131 Конституції України, пунктом 141 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статтями 3, 30, 34 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Вища рада правосуддя

 

вирішила:

 

перевести суддю Вищого адміністративного суду України Голяшкіна Олега Володимировича на посаду судді Шостого апеляційного адміністративного суду.

 

 

Голова Вищої ради правосуддя

Григорій УСИК

Члени Вищої ради правосуддя

 

 

Станіслав КРАВЧЕНКО
Юлія БОКОВА
Тетяна БОНДАРЕНКО
Сергій БУРЛАКОВ
Олег КАНДЗЮБА
Оксана КВАША
Олена КОВБІЙ
Алла КОТЕЛЕВЕЦЬ
Дмитро ЛУК’ЯНОВ
Олексій МЕЛЬНИК
Микола МОРОЗ
Інна ПЛАХТІЙ
Ольга ПОПІКОВА
Віталій САЛІХОВ
Олександр САСЕВИЧ