X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Комісія вищого корпусу державної служби в системі правосуддя
КОВБІЙ ОЛЕНА ВАСИЛІВНА
Ухвала
Київ
06.06.2024
1180/0/18-24
Про залишення без розгляду та повернення дисциплінарної скарги Окружного адміністративного суду міста Києва в особі представника Карапетяна А.С. стосовно суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду Носа С.П., Кухтея Р.В., Ільчишин Н.В.

Член Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя Ковбій Олена Василівна, здійснивши попередню перевірку дисциплінарної скарги Окружного адміністративного суду міста Києва в особі Карапетяна Армена Суреновича стосовно суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду Носа Степана Петровича, Кухтея Руслана Віталійовича, Ільчишин Надії Василівни,

 

встановив:

 

до Вищої ради правосуддя 20 травня 2024 року за вхідним № 7274/0/8-24 надійшла дисциплінарна скарга Окружного адміністративного суду міста Києва в особі Карапетяна Армена Суреновича на дії суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду Носа Степана Петровича, Кухтея Руслана Віталійовича, Ільчишин Надії Василівни у справі № 380/12153/20.

У зв’язку з набранням 5 серпня 2021 року чинності Законом України від 14 липня 2021 року № 1635-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» було внесено зміни до Закону України «Про Вищу раду правосуддя» і зупинено здійснення дисциплінарних проваджень щодо суддів.

Законами України від 9 серпня 2023 року № 3304-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо негайного відновлення розгляду справ стосовно дисциплінарної відповідальності суддів» (далі – Закон № 3304-ІХ, набрав чинності 17 вересня 2023 року) та від 6 вересня 2023 року № 3378-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо зміни статусу та порядку формування служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» (набрав чинності 19 жовтня 2023 року) внесено зміни до глави 4 «Дисциплінарне провадження» розділу ІІ «Особлива частина» Закону України «Про Вищу раду правосуддя» у частині строків та порядку здійснення дисциплінарного провадження.

Зазначеними законами відновлено дисциплінарну функцію Вищої ради правосуддя.

Пунктом 237 розділу ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя» встановлено, що тимчасово, до дня початку роботи служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, повноваження дисциплінарного інспектора здійснює член Дисциплінарної палати (доповідач), визначений автоматизованою системою розподілу справ.

На підставі протоколу автоматизованого розподілу справи між членами Вищої ради правосуддя від 20 травня 2024 року зазначену дисциплінарну скаргу передано мені для проведення попередньої перевірки.

Відповідно до пунктів 1, 2 частини першої статті 43 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя, визначений автоматизованою системою розподілу справ для попередньої перевірки відповідної дисциплінарної скарги (дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя доповідач) вивчає дисциплінарну скаргу і перевіряє її відповідність вимогам закону; за наявності підстав, визначених пунктами 1, 4 і 5 частини першої статті 44 цього Закону, залишає без розгляду та повертає дисциплінарну скаргу скаржнику.

Вимоги до дисциплінарної скарги та порядок її подання встановлено статтею 107 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», за змістом якої право на звернення із скаргою щодо дисциплінарного проступку судді, з повідомленням про вчинення дисциплінарного проступку суддею (дисциплінарною скаргою) має будь-яка особа. Громадяни здійснюють зазначене право особисто або через адвоката, юридичні особи - через адвоката, органи державної влади та органи місцевого самоврядування - через своїх керівників або представників.

Під час попередньої перевірки дисциплінарної скарги встановлено, що вона підписана та подана від імені органу державної влади – Окружного адміністративного суду міста Києва представником Карапетяном А.С., проте до скарги не додано довіреності на представництво суду у Вищій раді правосуддя. Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань таких даних не містить.

Пунктом 1 частини першої статті 44 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» передбачено, що дисциплінарна скарга залишається без розгляду та повертається скаржнику, якщо вона подана з порушенням порядку, визначеного Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

Крім того, відповідно до частини третьої статті 44 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» визначено, що при розгляді питання про наявність підстав для повернення дисциплінарної скарги не оцінюються достовірність відомостей про ознаки дисциплінарного проступку у поведінці судді, докази його вчинення.

Таким чином, дисциплінарну скаргу Окружного адміністративного суду міста Києва в особі Карапетяна А.С. слід залишити без розгляду та повернути скаржнику.

Водночас скаржнику слід роз’яснити, що залишення скарги без розгляду не позбавляє його права на повторне звернення до Вищої ради правосуддя зі скаргою, яка відповідає вимогам, встановленим статтею 107 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Зразок скарги щодо дисциплінарного проступку судді (суддів) (дисциплінарна скарга) розміщено на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя за посиланням: https://hcj.gov.ua/page/zrazky-dyscyplinarnoyi-skargy-ta-zayav-shchodo-n....

На підставі викладеного, керуючись статтями 107, 108 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статтями 42–44, пунктом 23-7 розділу ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя», член Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя

 

ухвалив:

 

дисциплінарну скаргу Окружного адміністративного суду міста Києва в особі Карапетяна Армена Суреновича стосовно суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду Носа Степана Петровича, Кухтея Руслана Віталійовича, Ільчишин Надії Василівни залишити без розгляду та повернути скаржнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

 

Член Другої Дисциплінарної палати

Вищої ради правосуддя

Олена КОВБІЙ
Примітки: 

ЧЛЕН ДРУГОЇ ДИСЦИПЛІНАРНОЇ ПАЛАТИ

Ознака до документа: 
Результати розгляду питань щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності