X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Ухвала
Київ
24.09.2020
2711/0/15-20
Про задоволення заяви члена Вищої ради правосуддя Данішевської В.І. про самовідвід під час розгляду матеріалів про звільнення Левицької Т.В. з посади судді Шевченківського районного суду міста Києва на підставі підпункту 4 пункту 16-1 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України відповідно до подання з рекомендацією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

Вища рада правосуддя, розглянувши заяву члена Вищої ради правосуддя Данішевської Валентини Іванівни про самовідвід під час розгляду матеріалів про звільнення Левицької Тетяни Володимирівни з посади судді Шевченківського районного суду міста Києва на підставі підпункту 4 пункту 16¹ розділу XV «Перехідні положення» Конституції України відповідно до подання з рекомендацією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,

 

встановила:

 

до порядку денного засідання Вищої ради правосуддя 24 вересня 2020 року включено питання про розгляд матеріалів про звільнення Левицької Т.В. з посади судді Шевченківського районного суду міста Києва на підставі підпункту 4 пункту 16¹ розділу XV «Перехідні положення» Конституції України відповідно до подання з рекомендацією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Член Вищої ради правосуддя Данішевська В.І. подала заяву про самовідвід під час розгляду цього питання порядку денного. Заяву про самовідвід вмотивовано тим, що 4 лютого 2020 року Данішевська В.І. як суддя Великої Палати Верховного Суду брала участь у розгляді апеляційної скарги Левицької Т.В. на рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 20 травня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, третя особа на стороні відповідача – Вища рада правосуддя, про визнання протиправним та скасування рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 6 вересня 2018 року № 1480/ко-18.

Відповідно до статті 33 Закону України «Про Вищу раду правосуддя»  член Вищої ради правосуддя не може брати участі в розгляді питання і підлягає відводу, якщо буде встановлено, що він особисто, прямо чи побічно заінтересований у результаті справи, є родичем особи, стосовно якої розглядається питання, або якщо будуть встановлені інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості. За наявності таких обставин член Вищої ради правосуддя повинен заявити самовідвід.

         З огляду на зазначене та керуючись статтями 33, 34 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Вища рада правосуддя

 

ухвалила:

 

задовольнити заяву члена Вищої ради правосуддя Данішевської Валентини Іванівни про самовідвід під час розгляду матеріалів про звільнення Левицької Тетяни Володимирівни з посади судді Шевченківського районного суду міста Києва на підставі підпункту 4 пункту 16¹ розділу XV «Перехідні положення» Конституції України відповідно до подання з рекомендацією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

 

 

Голова Вищої ради правосуддя                     А.А. Овсієнко