X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Рішення
Київ
10.11.2020
3060/0/15-20
Про звільнення Авалян Н.М. з посади судді Луганського апеляційного суду у зв’язку з поданням заяви про відставку

Вища рада правосуддя, розглянувши заяву та додані до неї документи про звільнення Авалян Наталії Михайлівни з посади судді Луганського апеляційного суду у відставку,

встановила:

 

до Вищої ради правосуддя 15 жовтня 2020 року надійшла заява Авалян Н.М. від 13 жовтня 2020 року та матеріали про її звільнення з посади судді Луганського апеляційного суду у відставку.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справи між членами Вищої ради правосуддя від 15 жовтня 2020 року вказана заява передана для розгляду члену Вищої ради правосуддя Блажівській О.Є.

Авалян Наталія Михайлівна, ____ року народження, Указом Президента України від 13 серпня 2002 року № 712/2002 призначена на посаду судді Ленінського районного суду міста Луганська строком на п’ять років, Постановою Верховної Ради України від 22 травня 2008 року № 296-VI обрана на посаду судді апеляційного суду Луганської області безстроково, рішенням Вищої ради правосуддя від 4 червня 2019 року № 1497/0/15-19 переведена на посаду судді Луганського апеляційного суду.

Відповідно до частини першої статті 116 Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закон № 1402-VIII) суддя, який має стаж роботи на посаді судді не менше двадцяти років, що визначається згідно зі статтею 137 цього Закону, має право подати заяву про відставку.

Згідно із частиною першою статті 137 Закону № 1402-VIII до стажу роботи на посаді судді зараховується робота на посаді: судді судів України, арбітра (судді) арбітражних судів України, державного арбітра колишнього Державного арбітражу України, арбітра відомчих арбітражів України, судді Конституційного Суду України; члена Вищої ради правосуддя, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України; судді в судах та арбітрів у державному і відомчому арбітражах колишнього СРСР та республік, що входили до його складу.

Водночас абзацом четвертим пункту 34 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1402-VIII встановлено, що судді, призначені чи обрані на посаду до набрання чинності цим Законом, зберігають визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, що діяло на день їх призначення (обрання).

Згідно із частиною першою статті 7 Закону України «Про статус суддів» від 15 грудня 1992 року № 2862-XII (в редакції, чинній на день обрання Авалян Н.М. на посаду судді) суддею міг бути громадянин України, який досяг на день обрання 25 років, має вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менш як три роки.

Додані до заяви документи свідчать, що суддя Авалян Н.М. має достатній для звільнення у відставку стаж роботи, визначений на підставі статей 116, 137 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», а також абзацу четвертого пункту 34 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону в редакції Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Вища рада правосуддя, керуючись пунктом 4 частини шостої статті 126, статтею 131 Конституції України, статтями 3, 30, 34, 55 Закону України «Про Вищу раду правосуддя»,

 

вирішила:

 

звільнити Авалян Наталію Михайлівну з посади судді Луганського апеляційного суду у зв’язку з поданням заяви про відставку.

 

 

Голова Вищої ради правосуддя                                                          А.А. Овсієнко