X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Рішення
Київ
23.07.2024
2273/0/15-24
Про затвердження Змін до Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень

Відповідно до пункту 10 частини першої статті 152 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Державна судова адміністрація України (далі – ДСА України) забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень (далі – Реєстр).

Згідно з пунктом 13 частини першої статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», частиною четвертою статті 3 Закону України «Про доступ до судових рішень» порядок ведення Реєстру затверджується Вищою радою правосуддя.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 19 квітня 2018 року № 1200/0/15-18 затверджено Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень (далі – Порядок), до якого надалі вносилися зміни.

Підпунктом 4 пункту 1 розділу І Порядку визначено, що володільцем інформації Реєстру (держателем Реєстру) є ДСА України, яка вживає організаційних заходів, пов’язаних із забезпеченням ведення Реєстру.

До Вищої ради правосуддя 28 травня 2024 року (вх. № 7599/0/8-24) надійшло звернення т. в. о. Голови Державної судової адміністрації України Максима Пампури від 28 травня 2024 року № 15-11828/24 щодо внесення змін до Порядку шляхом викладення пункту 4 розділу ІІ, пункту 2 розділу ІІІ, пункту 1 розділу VІІІ, пункту 2 розділу Х Порядку в редакціях, запропонованих у додатку 1 до цього звернення ДСА України.

На обґрунтування звернення зазначено про необхідність приведення Порядку у відповідність до норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про захист економічної конкуренції та діяльності Антимонопольного комітету України», а також про необхідність врегулювання питання надсилання до Реєстру судових рішень судів, які ліквідовані або знаходяться на стадії ліквідації, шляхом надання можливості новоутвореним судам самостійно надсилати електронні примірники судових рішень ліквідованого суду до Реєстру тощо.

При цьому у порівняльній таблиці Змін до Порядку (додаток 2 до листа від 28 травня 2024 року № 15-11828/24) ДСА України навела також коментарі щодо актуальності та доцільності запропонованих змін.

За підпунктом 3 пункту 1 розділу І Порядку заходи, пов’язані із технічним та організаційно-технологічним забезпеченням функціонування Реєстру, вживає Державне підприємство «Інформаційні судові системи», яке є адміністратором Реєстру.

Із наведених підстав Вища рада правосуддя звернулась до Державного підприємства «Інформаційні судові системи» листом від 7 червня 2024 року № 19204/0/9-24, у якому просила повідомити позицію щодо технічних та організаційно-технологічних можливостей упровадження запропонованих змін.

У відповідь Державне підприємство «Інформаційні судові системи» листом від 18 червня 2024 року № 3130/4/16-20-24 (вх. № 8509/0/8-24 від 18 червня 2024 року) повідомило, що технічна можливість та практичне запровадження запропонованих ДСА України Змін до Порядку (лист від 28 травня 2024 року № 15-11828/24) можуть бути забезпеченими в строк до двох місяців після затвердження таких Змін Вищою радою правосуддя, що обумовлено циклічністю розробки та тестування реалізованих новел, а також необхідністю проведення навчання працівників судів.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про захист економічної конкуренції та діяльності Антимонопольного комітету України» розділ IV Господарського процесуального кодексу України доповнено статтею 2521 (Особливості розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження за клопотаннями Антимонопольного комітету України, територіального відділення Антимонопольного комітету України).

Згідно із частиною десятою статті 2521Господарського процесуального кодексу України ухвала господарського суду про надання дозволу на проведення перевірки суб’єктів господарювання, об’єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, доступу до приміщень, інших володінь, інших місць зберігання інформації, що перебуває у володінні та/або користуванні суб’єктів господарювання, об’єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю та/або на вчинення окремих процесуальних дій, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції, у вигляді проведення огляду, опломбовування (опечатування), накладення арешту на майно, вилучення майна повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбаченим цим Кодексом, а також містити відомості, зокрема, про Антимонопольний комітет України, орган Антимонопольного комітету України, територіальне відділення Антимонопольного комітету України, якому надано дозвіл на проведення перевірки та/або на вчинення процесуальних дій, передбачених абзацом першим цієї частини.

Водночас установлено, що запропонована ДСА України редакція змін до пункту 4 розділу ІІ Порядку не узгоджується із частиною десятою статті 2521Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про захист економічної конкуренції та діяльності Антимонопольного комітету України», у зв’язку із чим доцільно передбачити в пункті 4 розділу ІІ Порядку всі види ухвал господарського суду та повний перелік суб’єктів подання відповідного клопотання до господарського суду відповідно до статті 2521Господарського процесуального кодексу України.

Ураховуючи викладене, керуючись статтями 3, 30, 34 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», нормами законів України «Про доступ до судових рішень», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про захист економічної конкуренції та діяльності Антимонопольного комітету України», Вища рада правосуддя

 

вирішила:

1. Затвердити Зміни до Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень у редакції, що додається.

2. Копію цього рішення надіслати Державній судовій адміністрації України та Державному підприємству «Інформаційні судові системи».

 

 

Голова Вищої ради правосуддя

Григорій УСИК

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Вищої ради правосуддя

23 липня 2024 року № 2273/0/15-24

 

 

 

Зміни до Порядку

ведення Єдиного державного реєстру судових рішень

 

  1. Пункт 4 розділу ІІ Порядку викласти в такій редакції:

«4. Для кожного електронного примірника судового рішення та окремої думки судді суддя (суддя-доповідач), який ухвалив судове рішення, за допомогою АСДС формує такі інформаційні відомості:

1) інформація, для забезпечення захисту якої розгляд справи або вчинення окремих процесуальних дій відбувалися в закритому судовому засіданні;

2) ознака необхідності відтермінування на строк, установлений законом, забезпечення загального доступу до образів інформаційних ресурсів Реєстру для:

ухвал про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи, про відмову в задоволенні клопотання про обшук житла чи іншого володіння особи, про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії, про відмову в задоволенні клопотання про проведення негласної слідчої (розшукової) дії;

ухвал господарського суду про надання дозволу Антимонопольному комітету України, органу Антимонопольного комітету України, територіальному відділенню Антимонопольного комітету України на проведення перевірки суб’єктів господарювання, об’єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, доступу до приміщень, інших володінь, інших місць зберігання інформації, що перебуває у володінні та/або користуванні суб’єктів господарювання, об’єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю та/або на вчинення окремих процесуальних дій, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції, у вигляді проведення огляду, опломбовування (опечатування), накладення арешту на майно, вилучення майна;

інших судових рішень, порядок обмеження доступу до яких у Реєстрі встановлений законом;

3) Відмітка (відмітки) про необхідність надсилання судового рішення до інших державних електронних інформаційних ресурсів.».

2. Пункт 2 розділу ІІІ Порядку викласти в такій редакції:

«2. У разі надсилання до Реєстру судових рішень та окремих думок суддів, що ухвалювали судді, які на момент настання необхідності надсилання до Реєстру відповідного електронного примірника втратили можливість його підписання власним КЕП (за наявності в табелі обліку робочого часу відомостей щодо судді, підтверджених первинними документами, про підстави відсутності на роботі з нез’ясованих причин; через виклик повісткою до суду, правоохоронного органу, військового комісаріату; у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; згідно з наказами про відрядження, про надання відпустки, про притягнення до дисциплінарної відповідальності, про звільнення тощо), такі електронні примірники підписує власним КЕП та надсилає до Реєстру або особа, визначена наказом голови суду, або голова суду (особа, яка виконує його обов’язки) у якому зберігається судова справа, крім випадків, коли судові рішення були ухвалені судами, які перебувають (перебували) в процесі припинення (ліквідації).

У цьому разі електронні примірники таких судових рішень підписує власним КЕП та надсилає до Реєстру особа, визначена наказом голови новоутвореного суду, або голова (особа, яка виконує його обов’язки) новоутвореного суду, у якому зберігається архівна копія АСДС суду, що перебуває (перебував) у процесі припинення (ліквідації).

Електронний примірник відповідного наказу в день його підписання із зазначенням прізвищ, імен, по батькові та контактних телефонів таких осіб, їхніх електронних адрес і посилених сертифікатів відкритих ключів КЕП вноситься до АСДС та надсилається адміністратору.».

3. Пункт 1 розділу VIII Порядку викласти в такій редакції:

«1. Образи інформаційних ресурсів Реєстру відкриваються для загального доступу не пізніше наступного робочого дня після завершення оброблення та знеособлення відповідних інформаційних ресурсів Реєстру, окрім образів інформаційних ресурсів, зазначених у пункті 4 розділу II цього Порядку. До таких образів інформаційних ресурсів Реєстру загальний доступ забезпечується через один рік після їх реєстрації в Реєстрі або в інший строк, установлений законом.».

4. Пункт 2 розділу Х Порядку викласти в такій редакції:

«2. У разі надсилання до Реєстру судових рішень та окремих думок суддів, що ухвалювали судді, які на момент настання необхідності надсилання до Реєстру відповідного електронного примірника втратили можливість його підписання власним КЕП (за наявності в табелі обліку робочого часу відомостей щодо судді, підтверджених первинними документами, про підстави відсутності на роботі із нез’ясованих причин; через виклик повісткою до суду, правоохоронного органу, військового комісаріату; у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; згідно з наказами про відрядження, про надання відпустки, про притягнення до дисциплінарної відповідальності, про звільнення тощо), такі електронні примірники підписує власним КЕП та надсилає до Реєстру або особа, визначена наказом голови суду, або голова суду (особа, яка виконує його обов’язки), у якому зберігається судова справа, крім випадків, коли судові рішення були ухвалені судами, які перебувають (перебували) в процесі припинення (ліквідації).

У цьому разі електронні примірники таких судових рішень підписує власним КЕП та надсилає до Реєстру особа, визначена наказом голови новоутвореного суду, або голова (особа, яка виконує його обов’язки) новоутвореного суду, у якому зберігається архівна копія АСДС суду, що перебуває (перебував) у процесі припинення (ліквідації).».