X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Третя Дисциплінарна палата
Ухвала
Київ
27.01.2021
132/3дп/15-21
Про задоволення заяви члена Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя Говорухи В.І. про самовідвід

Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя у складі головуючого – Швецової Л.А., членів Гречківського П.М., Іванової Л.Б., розглянувши заяву члена Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя Говорухи В.І. про самовідвід,

встановила:

до порядку денного засідання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя 27 січня 2021 року включено питання про відкриття дисциплінарної справи чи відмову в її відкритті за скаргою адвоката Бірюліна Л.Ю. стосовно суддів Київського апеляційного суду Ященка М.А., Лашевича В.М., Росік Т.В., Присяжнюка О.Б., Паленика І.Г., Глиняного В.П.

Членом Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя Говорухою В.І. заявлено самовідвід щодо розгляду вказаного вище питання з метою уникнення будь-яких сумнівів у його об’єктивності та неупередженості. Заяву про самовідвід мотивовано тим, що він підтримує дружні стосунки із суддею Київського апеляційного суду Присяжнюком О.Б., а тому вказана обставина може викликати сумнів у його неупередженості при розгляді питання про відкриття дисциплінарної справи чи відмову в її відкритті за скаргою адвоката Бірюліна Л.Ю. стосовно суддів Київського апеляційного суду Ященка М.А., Лашевича В.М., Росік Т.В., Присяжнюка О.Б., Паленика І.Г., Глиняного В.П..

Відповідно до статті 33 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» член Вищої ради правосуддя не може брати участі в розгляді питання і підлягає відводу, якщо буде встановлено, що він особисто, прямо чи побічно заінтересований у результаті справи, є родичем особи, стосовно якої розглядається питання, або якщо будуть встановлені інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості.

З огляду на зазначене та керуючись статтями 33, 34 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя

ухвалила:

задовольнити заяву члена Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя Говорухи Володимира Івановича про самовідвід при розгляді Третьою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя питання про відкриття дисциплінарної справи чи відмову в її відкритті за скаргою адвоката Бірюліна Леоніда Юрійовича стосовно суддів Київського апеляційного суду Ященка Миколи Анатолійовича, Лашевича Валерія Миколайовича, Росік Тетяни Володимирівни, Присяжнюка Олега Богдановича, Паленика Ігоря Григоровича, Глиняного Віктора Петровича.

 

Головуючий на засіданні

Третьої Дисциплінарної

палати Вищої ради правосуддя                                            Л.А. Швецова

 

Члени Третьої Дисциплінарної

палати Вищої ради правосуддя                                            П.М. Гречківський

                                                                                                     Л.Б. Іванова