X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Рішення
Київ
01.12.2020
3321/0/15-20
Про звільнення Величко Т.О. з посади судді Святошинського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України

Вища рада правосуддя, розглянувши матеріали подання Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про звільнення судді Святошинського районного суду міста Києва Величко Тетяни Олександрівни на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України,

 

встановила:

 

Величко Тетяна Олександрівна Указом Президента України від 21 травня 2007 року № 434/2007 призначена на посаду судді Святошинського районного суду міста Києва строком на п’ять років, Постановою Верховної Ради України від 17 травня 2012 року № 4735-VI обрана на посаду судді цього суду безстроково.

Рішенням Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 21 вересня 2020 року № 2671/2дп /15-20 суддю Святошинського районного суду міста Києва Величко Т.О. притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до неї дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення її з посади судді.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 22 жовтня 2020 року № 2931/0/15-20 рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 21 вересня 2020 року № 2671/2дп /15-20 залишено без змін.

Частиною третьою статті 56 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» визначено, що питання про звільнення судді згідно з пунктом 3 частини шостої статті 126 Конституції України Вища рада правосуддя розглядає на підставі подання Дисциплінарної палати про звільнення судді.

23 жовтня 2020 року за вхідним № 10124/0/8-20 до Вищої ради правосуддя надійшло подання Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про звільнення Величко Т.О. з посади судді Святошинського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України відповідно до рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 21 вересня 2020 року № 2671/2дп /15-20.

Відповідно до пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України, статті 115 Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів» підставою для звільнення судді є вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді.

З огляду на викладене, керуючись пунктом 3 частини шостої статті 126 Конституції України, статтею 56 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», статтею 115 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Вища рада правосуддя

 

вирішила:

 

звільнити Величко Тетяну Олександрівну з посади судді Святошинського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

 

Голова Вищої ради правосуддя                                        А.А. Овсієнко

 

Члени Вищої ради правосуддя                                         І.А. Артеменко

                                                                                               О.Є. Блажівська

                                                                                               П.М. Гречківський

                                                                                               В.К. Грищук

                                                                                               Л.Б. Іванова

                                                                                               Н.С. Краснощокова

                                                                                              О.В. Маловацький

                                                                                              В.В. Матвійчук

                                                                                              Т.С. Розваляєва

                                                                                              М.П. Худик

                                                                                              В.В. Шапран

                                                                                             Л.А. Швецова

                                                                                             С.Б. Шелест