X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Рішення
Київ
15.07.2021
1590/0/15-21
Про внесення Президентові України подання про призначення Греська О.Р. на посаду судді Рівненського окружного адміністративного суду

Вища рада правосуддя, розглянувши рекомендацію Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, викладену в рішенні від 1 жовтня 2019 року № 670/дс-19, матеріали особової справи (досьє) кандидата на посаду судді щодо призначення Греська Олега Романовича на посаду судді Рівненського окружного адміністративного суду, висновок члена Вищої ради правосуддя, а також персонально кандидатуру Греська О.Р.,

 

встановила:

 

Вища кваліфікаційна комісія суддів України (далі – Комісія) рішенням від 1 жовтня 2019 року № 670/дс-19 рекомендувала Греська О.Р. для призначення на посаду судді Рівненського окружного адміністративного суду.

За результатами попереднього розгляду матеріалів член Вищої ради правосуддя Шелест С.Б. склала висновок про можливість призначення Греська О.Р. на посаду судді Рівненського окружного адміністративного суду.

Заслухавши доповідача – члена Вищої ради правосуддя Шелест С.Б., розглянувши кандидатуру Греська О.Р., Вища рада правосуддя встановила таке.

Рішенням Комісії від 3 квітня 2017 року № 28/зп-17 оголошено добір кандидатів на посаду судді місцевого суду з урахуванням 600 прогнозованих вакантних посад суддів місцевих судів.

Гресько О.Р. 13 травня 2017 року звернувся до Комісії із заявою про допуск його до участі у доборі кандидатів на посаду судді місцевого суду.

Кандидат – Гресько Олег Романович, громадянин України, ____ року народження. У 2009 році закінчив Національний університет «Острозька академія» за спеціальністю «Правознавство». Має стаж професійної діяльності у сфері права після здобуття вищої юридичної освіти щонайменше п’ять років, є компетентним, доброчесним та володіє державною мовою.

Рішенням Комісії від 15 травня 2019 року № 86/зп-19 визначено рейтинг кандидатів на посаду судді місцевого адміністративного суду, а також сформовано резерв на заміщення вакантних посад суддів місцевого адміністративного суду.

Вказаним рішенням Комісії до резерву на заміщення вакантних посад суддів місцевого адміністративного суду зараховано Греська О.Р., який за результатами кваліфікаційного іспиту набрав 194,5 бала та займає 1 (першу) позицію в рейтингу кандидатів на посаду судді місцевого адміністративного суду.

Рішенням Комісії від 17 вересня 2019 року № 642/дс-19 Греська О.Р. допущено до участі в оголошеному Комісією 9 серпня 2019 року конкурсі на зайняття вакантних посад суддів місцевих адміністративних та місцевих господарських судів.

Рішенням Комісії від 1 жовтня 2019 року № 180/зп-19 затверджено та оприлюднено на офіційному вебсайті Комісії рейтинг учасників конкурсу на зайняття 54 вакантних посад суддів у місцевих адміністративних судах та 22 вакантних посад суддів у місцевих господарських судах, оголошеного рішенням Комісії від 9 серпня 2019 року № 153/зп-19. Зокрема, затверджено рейтинг кандидатів на посаду судді Рівненського окружного адміністративного суду. Гресько О.Р. зайняв 1 (першу) позицію в рейтингу на зайняття 2 (двох) посад суддів зазначеного суду.

Рішення Комісії від 1 жовтня 2019 року № 180/зп-19 про затвердження та оприлюднення на офіційному вебсайті Комісії рейтингу учасників конкурсу на зайняття 54 вакантних посад суддів у місцевих адміністративних судах та 22 вакантних посад суддів у місцевих господарських судах, оголошеного рішенням Комісії від 9 серпня 2019 року № 153/зп-19, було оскаржено в судовому порядку.

Велика Палата Верховного Суду 21 квітня 2021 року у справі № 9901/342/20 ухвалила постанову, якою, зокрема, визнано, що рішення Комісії від 1 жовтня 2019 року № 180/зп-19 прийнято на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, при цьому Комісія діяла послідовно, передбачувано, з урахуванням принципів верховенства права і недискримінації, під час розгляду справи не було встановлено обставин, які б давали можливість вважати дії Комісії свавільними.

Крім того, встановлено відсутність інших порушень визначеного законом порядку надання Комісією рекомендації для призначення Греська О.Р. та не встановлено обґрунтованого сумніву щодо відповідності кандидата критерію доброчесності чи професійної етики або інших обставин, які можуть негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади у зв’язку з призначенням його на посаду судді.

Таким чином, кандидатура Греська О.Р. відповідає вимогам статті 127 Конституції України та статті 69 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

З огляду на встановлене Вища рада правосуддя на підставі статей 127, 131 Конституції України, статей 69, 70, 79 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статей 3, 30, 34, 36, 37 Закону України «Про Вищу раду правосуддя»

 

вирішила:

 

внести Президентові України подання про призначення Греська Олега Романовича на посаду судді Рівненського окружного адміністративного суду.

 

 

В. о. Голови Вищої ради правосуддя                       О.В. Маловацький