Дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя Остапенко Тетяна Анатоліївна, здійснивши попередню перевірку дисциплінарної скарги Люшненка Руслана Юрійовича стосовно уповноважених осіб Рівненського міського суду Рівненської області (ПІБ судді не зазначено),
встановила:
1 липня 2025 року до Вищої ради правосуддя надійшла дисциплінарна скарга Люшненка Р.Ю. (№Л-2330/1/7-25), скерована з ДУ «Житомирська установа виконання покарань №8», з вимогою притягнути до дисциплінарної відповідальності уповноважених осіб Рівненського міського суду Рівненської області.
На підставі протоколу автоматизованого розподілу справи між дисциплінарними інспекторами 1 липня 2025 року дисциплінарну скаргу передано мені для проведення попередньої перевірки.
Статтею 42 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» встановлено, що дисциплінарне провадження розпочинається після отримання Вищою радою правосуддя скарги щодо дисциплінарного проступку судді, з повідомленням про вчинення дисциплінарного проступку суддею (дисциплінарної скарги), поданої відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», або за ініціативою Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя чи за зверненням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у випадках, визначених законом.
Відповідно до пунктів 1, 2 частини 1 статті 43 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя, визначений автоматизованою системою розподілу справ для попередньої перевірки відповідної дисциплінарної скарги (дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя – доповідач) вивчає дисциплінарну скаргу і перевіряє її відповідність вимогам закону; за наявності підстав, визначених пунктами 1, 4 і 5 частини першої статті 44 цього Закону, – залишає без розгляду та повертає дисциплінарну скаргу скаржнику.
Вимоги щодо звернення з дисциплінарною скаргою щодо судді встановлено статтею 107 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».
Частиною другою статті 107 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що дисциплінарна скарга подається у письмовій формі та повинна містити такі відомості: 1) прізвище, ім’я, по батькові (найменування) скаржника, його місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку; 2) прізвище, ім’я, по батькові та посада судді (суддів), щодо якого (яких) подано скаргу; 3) конкретні відомості про наявність у поведінці судді ознак дисциплінарного проступку, який відповідно до частини першої статті 106 цього Закону може бути підставою для дисциплінарної відповідальності судді; 4) посилання на фактичні дані (свідчення, докази), що підтверджують зазначені скаржником відомості.
В порушення вимог частини другої статті 107 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» дисциплінарна скарга Люшненка Р.Ю. не містить прізвища, ім’я, по батькові судді Рівненського міського суду Рівненської області щодо якого подана.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 44 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» дисциплінарна скарга залишається без розгляду та повертається скаржнику, якщо дисциплінарна скарга подана з порушенням порядку, визначеного Законом України «Про судоустрій і статус суддів».
Отже, дисциплінарну скаргу Люшненка Р.Ю. слід залишити без розгляду та повернути скаржнику на підставі пункту 1 частини першої статті 44 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», оскільки скарга подана з порушенням порядку, визначеного Законом України «Про судоустрій і статус суддів».
З огляду на викладене, керуючись статтями 43, 44 Закону України «Про Вищу раду правосуддя»,
ухвалила:
дисциплінарну скаргу Люшненка Руслана Юрійовича стосовно уповноважених осіб Рівненського міського суду Рівненської області (ПІБ судді не зазначено) залишити без розгляду та повернути скаржнику.
Ухвала не оскаржується.
Дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя