Вища рада правосуддя рішенням від 30 жовтня 2025 року № 2280/0/15-25 затвердила Антикорупційну програму Вищої ради правосуддя на 2026–2028 роки (далі – Антикорупційна програма) та надіслала її на погодження до Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство).
Національне агентство листом від 8 грудня 2025 року № 221-01/99017-25 погодило Антикорупційну програму Вищої ради правосуддя на 2026–2028 роки та надало обов’язкові до розгляду пропозиції.
З огляду на пропозиції, наведені в листі Національного агентства, виникла необхідність у внесенні змін до Антикорупційної програми Вищої ради правосуддя на 2026–2028 роки.
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції секретаріату Вищої ради правосуддя підготував доопрацьований проєкт Антикорупційної програми Вищої ради правосуддя на 2026–2028 роки, який 18 грудня 2025 року оприлюднено на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя.
5 січня 2026 року проведено публічне обговорення проєкту Антикорупційної програми Вищої ради правосуддя на 2026–2028 роки.
Частиною першою статті 19 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що антикорупційні програми та зміни до них підлягають погодженню Національним агентством у визначеному ним порядку.
Ураховуючи наведене, Вища рада правосуддя, керуючись статтею 19 Закону України «Про запобігання корупції», статтями 30, 34 Закону України «Про Вищу раду правосуддя»,
вирішила:
- Внести зміни до Антикорупційної програми Вищої ради правосуддя на 2026–2028 роки, затвердженої рішенням Вищої ради правосуддя від 30 жовтня 2025 року № 2280/0/15-25, виклавши її в новій редакції, що додається.
- Надіслати Антикорупційну програму Вищої ради правосуддя на 2026–2028 роки на погодження до Національного агентства з питань запобігання корупції.
Заступник Голови
Вищої ради правосуддя Оксана КВАША
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Вищої ради правосуддя
30 жовтня 2025 року № 2280/0/15-25
(у редакції рішення Вищої ради
правосуддя від 8 січня 2026 року
№ 8/0/15-26)
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА Вищої ради правосуддя на 2026–2028 роки
Антикорупційну програму Вищої ради правосуддя на 2026–2028 роки (далі – Антикорупційна програма) розроблено відповідно до статті 19 Закону України «Про запобігання корупції» (далі також – Закон), Методології управління корупційними ризиками, затвердженої наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 28 грудня 2021 року № 830/21 «Про вдосконалення процесу управління корупційними ризиками», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 лютого 2022 року за № 219/37555 (далі – Методологія).
І. Засади антикорупційної політики Вищої ради правосуддя.
Вища рада правосуддя, усвідомлюючи відповідальність за утвердження принципів верховенства права та доброчесності, забезпечуючи дотримання конституційних прав і свобод людини, дбаючи про власну ділову репутацію, а також в інтересах служіння Українському народові проголошує, що члени Вищої ради правосуддя та працівники секретаріату Вищої ради правосуддя у своїй діяльності, а також у правовідносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами керуються принципом нульової толерантності до корупції у будь-яких її формах та проявах, вживають і надалі вживатимуть усіх заходів щодо запобігання, виявлення та протидії корупції, передбачених законодавством та Антикорупційною програмою.
Вища рада правосуддя заявляє про свою принципову позицію та засуджує корупцію як незаконний та неетичний спосіб ведення діяльності.
Антикорупційна програма передбачає здійснення членами Вищої ради правосуддя, відділом з питань запобігання і виявлення корупції секретаріату Вищої ради правосуддя (далі – Відділ) та іншими працівниками секретаріату Вищої ради правосуддя необхідних завдань, спрямованих на запобігання та протидію корупції.
Голова Вищої ради правосуддя реалізує антикорупційну політику Вищої ради правосуддя шляхом:
1) підтримання напряму запобігання і протидії корупції в діяльності Вищої ради правосуддя, демонстрації власним прикладом нульової толерантності до корупції, особистої участі в антикорупційних заходах;
2) забезпечення функціонування у структурі Вищої ради правосуддя самостійного уповноваженого підрозділу із запобігання корупції та забезпечення його організаційними, матеріальними та іншими ресурсами, достатніми для ефективного виконання покладених на нього завдань;
3) гарантування незалежності уповноваженого підрозділу як координатора роботи з виконання Антикорупційної програми;
4) здійснення загального керівництва та контролю за виконанням Антикорупційної програми, аналізу ефективності управління корупційними ризиками;
5) прийняття рішень щодо проведення регулярного оцінювання корупційних ризиків у діяльності Вищої ради правосуддя;
6) забезпечення ресурсами, необхідними для ефективного управління корупційними ризиками та сприяння постійному вдосконаленню процесів управління корупційними ризиками;
7) своєчасного реагування на можливі факти порушення Антикорупційної програми, корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції».
До основних завдань Відділу належать:
1) розроблення, організація та контроль за проведенням заходів щодо запобігання корупційним правопорушенням та правопорушенням, пов’язаним із корупцією;
2) організація роботи з оцінювання корупційних ризиків у діяльності Вищої ради правосуддя та розроблення заходів впливу на корупційні ризики;
3) надання методичної та консультаційної допомоги з питань дотримання законодавства щодо запобігання корупції;
4) здійснення заходів з виявлення конфлікту інтересів, сприяння його врегулюванню, інформування Голови Вищої ради правосуддя, керівника секретаріату Вищої ради правосуддя та Національного агентства з питань запобігання корупції про виявлення конфлікту інтересів та заходи, вжиті для його врегулювання;
5) перевірка факту подання суб’єктами декларування у Вищій раді правосуддя декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання декларацій у порядку, визначеному Законом;
6) здійснення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства у Вищій раді правосуддя, зокрема розгляд повідомлень про порушення вимог Закону;
7) виконання повноважень у сфері захисту викривачів згідно із Законом;
8) інформування Голови Вищої ради правосуддя, керівника секретаріату Вищої ради правосуддя, Національного агентства з питань запобігання корупції та інших спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції у випадках, передбачених законодавством, про факти порушення законодавства у сфері запобігання та протидії корупції.
Керівники самостійних структурних підрозділів секретаріату Вищої ради правосуддя:
1) забезпечують взаємодію самостійного структурного підрозділу секретаріату Вищої ради правосуддя з Відділом;
2) ідентифікують і враховують корупційні ризики, які виникають у діяльності самостійного структурного підрозділу, під час прийняття рішень та вчинення дій; інформують про такі корупційні ризики Відділ, керівника секретаріату Вищої ради правосуддя та Голову Вищої ради правосуддя;
3) періодично підвищують кваліфікацію;
4) дотримуються особисто та забезпечують дотримання підпорядкованими працівниками антикорупційної політики Вищої ради правосуддя, положень Антикорупційної програми;
5) заохочують підпорядкованих працівників до повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень, інших порушень Закону, інформування про недотримання антикорупційної політики Вищої ради правосуддя, положень Антикорупційної програми.
Члени Вищої ради правосуддя та працівники секретаріату Вищої ради правосуддя:
1) дотримуються антикорупційної політики Вищої ради правосуддя, Антикорупційної програми під час виконання посадових обов’язків;
2) проходять періодичне навчання з питань запобігання та протидії корупції;
3) надають пропозиції щодо вдосконалення антикорупційної політики Вищої ради правосуддя, Антикорупційної програми;
4) повідомляють у встановленому законодавством порядку про можливі факти корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень, інших порушень Закону, недотримання іншими членами Вищої ради правосуддя, працівниками секретаріату Вищої ради правосуддя антикорупційної політики Вищої ради правосуддя, Антикорупційної програми.
Антикорупційну програму розроблено на середньостроковий період. Вона є продовженням реалізації заходів, передбачених Антикорупційною програмою Вищої ради правосуддя на 2021–2025 роки, затвердженою рішенням Вищої ради правосуддя від 1 липня 2021 року № 1445/0/15-21, у редакції рішення Вищої ради правосуддя від 2 вересня 2021 року № 1935/0/15-21 (далі – Антикорупційна програма на 2021–2025 роки).
Антикорупційною програмою на 2021–2025 роки виявлено, ідентифіковано й оцінено 26 корупційних ризиків і 46 заходів щодо їх усунення (мінімізації), зокрема: 12 корупційних ризиків стосуються здійснення Вищою радою правосуддя відповідних повноважень, 1 – правового забезпечення роботи Вищої ради правосуддя, 2 – управління персоналом, 1 – організації роботи у сфері опрацювання запитів на публічну інформацію, звернень громадян, 1 – внутрішнього аудиту, 4 – сфери публічних закупівель, 1 – роботи з вхідною кореспонденцією, 1 – управління фінансовими та матеріальними ресурсами, 3 – запобігання та виявлення корупції у Вищій раді правосуддя.
За результатами виконання Антикорупційної програми на 2021–2025 роки із 46 запланованих заходів впливу на корупційні ризики, виконано або постійно виконувались усі заходи, невиконаних заходів немає.
Відповідно до результатів оцінки виконання Антикорупційної програми Вищої ради правосуддя на 2021–2025 роки удосконалено систему запобігання та виявлення корупції у Вищій раді правосуддя, прийнято організаційно-розпорядчі акти, спрямовані на впровадження механізмів прозорості, доброчесності та мінімізації (усунення) корупційних ризиків у діяльності Вищої ради правосуддя.
Метою Антикорупційної програми Вищої ради правосуддя є:
1) подальше вдосконалення системи запобігання і протидії корупції у Вищій раді правосуддя, забезпечення злагодженості та системності антикорупційної діяльності структурних підрозділів секретаріату Вищої ради правосуддя;
2) подальше впровадження механізмів прозорості, доброчесності, зменшення впливу корупційних ризиків на діяльність Вищої ради правосуддя та підвищення рівня довіри суспільства до діяльності Вищої ради правосуддя.
Антикорупційна політика Вищої ради правосуддя ґрунтується на таких принципах:
верховенства права;
доброчесності;
формування негативного ставлення до корупції;
невідворотності покарання за порушення антикорупційного законодавства;
ефективності та законності використання бюджетних коштів;
прозорості та відкритості діяльності.
З метою реалізації засад загальної внутрішньої політики щодо запобігання та протидії корупції у Вищій раді правосуддя вживаються такі заходи:
надання методичної та консультаційної допомоги з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства членам Вищої ради правосуддя та працівникам секретаріату Вищої ради правосуддя;
здійснення моніторингу антикорупційного законодавства з метою оперативного реагування та вжиття відповідних заходів;
забезпечення розгляду повідомлень громадян, членів Вищої ради правосуддя та працівників секретаріату Вищої ради правосуддя про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції»;
перевірка інформації, що міститься у зверненнях фізичних або юридичних осіб, медіа, інших джерелах, щодо причетності членів Вищої ради правосуддя та працівників секретаріату Вищої ради правосуддя до вчинення корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних із корупцією;
ознайомлення членів Вищої ради правосуддя та працівників секретаріату Вищої ради правосуддя з установленими антикорупційним законодавством обмеженнями для осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
контроль своєчасності подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які подають члени Вищої ради правосуддя та працівники секретаріату Вищої ради правосуддя;
реалізація Антикорупційної програми та її періодичний перегляд з урахуванням ідентифікованих ризиків;
взаємодія з уповноваженими підрозділами (уповноваженими особами) інших державних органів, а також органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, Національним агентством з питань запобігання корупції, іншими спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції;
організація та забезпечення доступу до публічної інформації, розпорядником якої є Вища рада правосуддя (додаток 1).
Організаційно-розпорядчі документи, що регулюють питання запобігання та протидії корупції у Вищій раді правосуддя:
Регламент Вищої ради правосуддя, затверджений рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року № 52/0/15-17 (зі змінами);
Положення про відділ з питань запобігання і виявлення корупції секретаріату Вищої ради правосуддя, затверджене наказом в. о. керівника секретаріату Вищої ради правосуддя від 21 квітня 2021 року № 323-к;
Порядок організації роботи з повідомленнями про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», вчинених працівниками Вищої ради правосуддя, та захисту викривачів у Вищій раді правосуддя, затверджений наказом в.о. Голови Вищої ради правосуддя від 23 лютого 2022 року № 10/0/1-22;
Положення про впровадження механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» у Вищій раді правосуддя, затверджене рішенням Вищої ради правосуддя від 18 квітня 2023 року № 381/0/15-23;
Порядок взаємодії відділу з питань запобігання і виявлення корупції та управління з питань персоналу секретаріату Вищої ради правосуддя для здійснення обліку суб’єктів декларування з метою дотримання вимог фінансового контролю, затверджений наказом керівника секретаріату від 30 жовтня 2023 року № 71/0/1-23;
Порядок розкриття приватного інтересу посадовими особами Вищої ради правосуддя під час здійснення відповідних повноважень, затверджений рішенням Вищої ради правосуддя від 3 серпня 2023 року № 803/0/15-23;
Рішення Вищої ради правосуддя від 17 жовтня 2023 року № 984/0/15-23 «Про затвердження Змін до Положення про Комісію з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя».
Положення Антикорупційної програми є обов’язковими для дотримання членами Вищої ради правосуддя та працівниками секретаріату Вищої ради правосуддя.
Кабінет Міністрів України постановою від 31 грудня 2025 року № 1786 продовжив строк виконання Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2023 року № 220, до дня набрання чинності Державною антикорупційною програмою на наступний період.
З огляду на зазначене в додатку 1 «Заходи з реалізації засад загальної відомчої політики щодо запобігання та протидії корупції у Вищій раді правосуддя» до Антикорупційної програми визначено заходи, строк виконання яких продовжено постановою Кабінету Міністрів України від 31 грудня 2025 року № 1786.
У разі прийняття нової Антикорупційної стратегії та Державної антикорупційної програми на 2026–2030 роки Антикорупційна програма потребуватиме актуалізації (оновлення) в частині визначення заходів з її виконання.
ІІ. Оцінювання корупційних ризиків.
Вища рада правосуддя відповідно до рішення від 9 травня 2023 року № 486/0/15-23 утворила робочу групу з оцінювання корупційних ризиків у діяльності Вищої ради правосуддя, затвердила її склад та положення про неї.
З метою встановлення ймовірності вчинення корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень, можливих причин і умов їх здійснення, аналізу ефективності наявних заходів контролю, спрямованих на запобігання корупційним ризикам, а також підготовки Антикорупційної програми відповідно до наказу Голови Вищої ради правосуддя від 7 квітня 2025 року № 41/0/1-25 «Про проведення оцінювання корупційних ризиків у діяльності Вищої ради правосуддя», оприлюдненого на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя, проводилося оцінювання корупційних ризиків у діяльності Вищої ради правосуддя у форматі самооцінювання.
Щоб залучити зовнішні заінтересовані сторони до оцінювання корупційних ризиків у діяльності Вищої ради правосуддя, на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя було розміщено оголошення про можливість долучитися до зазначеної робочої групи представникам громадськості та експертам. Відповідні пропозиції до Вищої ради правосуддя не надходили.
До складу робочої групи включено члена Вищої ради правосуддя та працівників секретаріату Вищої ради правосуддя, які за своїми діловими, моральними якостями та професійним рівнем здатні забезпечити оцінювання корупційних ризиків із високим рівнем фахового аналізу та об’єктивності.
Для підготовки до оцінювання корупційних ризиків 9 травня 2025 року представники Національного агентства з питань запобігання корупції провели вступний тренінг для членів робочої групи.
Робоча група склала план оцінювання корупційних ризиків, у якому визначено етапи її діяльності з урахуванням функцій Вищої ради правосуддя, внутрішніх та зовнішніх заінтересованих сторін, інших факторів, що впливають на діяльність Вищої ради правосуддя.
Під час оцінювання корупційних ризиків досліджувались такі джерела інформації:
1) Антикорупційна програма на 2021–2025 роки, звіти за результатами моніторингу та оцінювання її виконання;
2) результати опитування (анкетування) зовнішніх і внутрішніх заінтересованих сторін;
3) стратегічний та операційні плани Вищої ради правосуддя;
4) матеріали зовнішніх перевірок і внутрішніх аудитів, проведених у Вищій раді правосуддя;
5) відомості, що містяться у відкритих інформаційних системах, реєстрах і базах даних, зокрема в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;
6) аналітичні матеріали Національного агентства з питань запобігання корупції щодо аналізу корупційних ризиків, а також аналітичні матеріали інститутів громадянського суспільства – як із питань запобігання та протидії корупції, так із інших питань, пов’язаних з діяльністю Вищої ради правосуддя;
7) відомості з медіа, соціальних мереж, інших відкритих джерел інформації про можливі факти вчинення корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень членами Вищої ради правосуддя, працівниками секретаріату Вищої ради правосуддя.
Після вивчення джерел інформації було встановлено, що протягом 2021–2025 років до Вищої ради правосуддя надходили звернення щодо можливого порушення вимог антикорупційного законодавства, однак за результатами їх розгляду такі факти не підтвердилися. Крім того, у зазначений період дисциплінарні провадження та службові розслідування не проводилися.
З метою оцінювання корупційних ризиків застосовувалися такі методи:
1) аналіз зазначених джерел інформації;
2) аналіз нормативно-правових та організаційно-розпорядчих документів, що регулюють діяльність Вищої ради правосуддя;
3) проведення індивідуальних інтерв’ю із працівниками та зовнішніми заінтересованими сторонами Вищої ради правосуддя;
4) проведення «мозкового штурму», що передбачає відкрите збирання й обговорення позицій та ідей заінтересованих сторін-учасників;
5) моделювання способів вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, визначення внутрішніх і зовнішніх заінтересованих сторін, які можуть брати участь у їх вчиненні.
На підставі зібраної інформації, що висвітлена у відповідних аналітичних довідках, за кожним із напрямів аналізу члени робочої групи визначили такий перелік потенційно вразливих до корупції функцій та процесів у діяльності Вищої ради правосуддя:
1) внесення подання про призначення судді на посаду;
2) ухвалення рішення стосовно порушення суддею чи прокурором вимог щодо несумісності;
3) забезпечення здійснення дисциплінарним органом дисциплінарного провадження щодо судді;
4) утворення органів для розгляду справ щодо дисциплінарної відповідальності суддів;
5) розгляд скарг на рішення відповідних органів про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора;
6) ухвалення рішення про звільнення судді з посади;
7) надання згоди на затримання судді або утримання його під вартою чи арештом;
8) ухвалення рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя;
9) вжиття заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів;
10) ухвалення рішення про переведення судді з одного суду до іншого, рішення про відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації;
11) ухвалення рішення про припинення відставки судді;
12) визначення кількості суддів у суді в порядку, визначеному Законом України «Про судоустрій і статус суддів»;
13) участь у визначенні видатків Державного бюджету України на утримання судів, органів та установ системи правосуддя відповідно до Бюджетного кодексу України; погодження в установленому порядку перерозподілу бюджетних видатків між судами, крім Верховного Суду;
14) призначення на посаду та звільнення з посади Голови Державної судової адміністрації України, його заступників; визначення за поданням Голови Державної судової адміністрації України граничної чисельності працівників Державної судової адміністрації України, у тому числі її територіальних управлінь;
15) призначення та звільнення з посад членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
16) ухвалення рішення про звільнення членів Вищої ради правосуддя;
17) запобігання та виявлення корупції;
18) правове забезпечення;
19) внутрішній аудит;
20) проведення закупівель;
21) управління інформацією;
22) управління персоналом;
23) організація роботи у сфері матеріально-технічного забезпечення (господарська діяльність);
24) управління документообігом.
За результатами узагальнення отриманої інформації та пропозицій від внутрішніх, зовнішніх заінтересованих сторін робоча група здійснила ідентифікацію, аналіз, визначення рівнів корупційних ризиків і заходів впливу на корупційні ризики.
Для кожного заходу впливу на корупційний ризик робоча група визначила виконавців, строк (термін) та індикатор його виконання.
Результати ідентифікації корупційних ризиків, рівні імовірності їх реалізації, рівні наслідків від реалізації та рівні корупційних ризиків, а також заходи впливу на корупційні ризики та етапи їх виконання зазначені в реєстрі ризиків (додаток 2 до Антикорупційної програми).
ІІІ. Навчання, заходи з поширення інформації щодо програм антикорупційного спрямування.
З метою формування належного рівня антикорупційної культури Відділ забезпечує організацію обов’язкового ознайомлення членів Вищої ради правосуддя, працівників секретаріату Вищої ради правосуддя з положеннями Закону України «Про запобігання корупції», Антикорупційної програми, нормативно-правових та організаційно-розпорядчих актів, які регулюють питання запобігання та протидії корупції у Вищій раді правосуддя.
Відділ організовує надання методичної та консультаційної допомоги членам Вищої ради правосуддя, працівникам секретаріату Вищої ради правосуддя з питань дотримання антикорупційного законодавства, зокрема шляхом проведення відповідних навчань для різних категорій працівників.
Для визначення тематики та графіка проведення навчальних заходів із питань запобігання та виявлення корупції розроблено план заходів з поширення інформації про програми антикорупційного спрямування (додаток 3 до Антикорупційної програми).
Відділ у межах своїх повноважень вживає заходів щодо поширення інформації про програми антикорупційного спрямування, зокрема, шляхом:
1) ведення на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя окремої рубрики з питань запобігання корупції;
2) оприлюднення на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя Антикорупційної програми;
3) проведення консультативно-роз’яснювальної роботи серед членів Вищої ради правосуддя, працівників секретаріату Вищої ради правосуддя з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства;
4) розсилання відповідної інформації членам Вищої ради правосуддя, працівникам секретаріату Вищої ради правосуддя електронною поштою.
IV. Моніторинг, оцінка виконання та перегляд Антикорупційної програми.
Суб’єктом, відповідальним за здійснення періодичного моніторингу та оцінки виконання Антикорупційної програми, є Відділ.
Моніторинг виконання Антикорупційної програми здійснюється не рідше одного разу на півріччя, оцінка виконання Антикорупційної програми – протягом місяця після закінчення строку її дії.
Для забезпечення моніторингу та оцінки виконання Антикорупційної програми Відділ має право одержувати від членів Вищої ради правосуддя та самостійних структурних підрозділів секретаріату Вищої ради правосуддя необхідну інформацію, документи та матеріали, залучати до цієї роботи членів Вищої ради правосуддя (за їхньою згодою) та працівників секретаріату Вищої ради правосуддя.
Під час моніторингу аналізується фактичний стан виконання кожної категорії заходів, передбачених Антикорупційною програмою, а саме: заходів із реалізації антикорупційної політики Вищої ради правосуддя, заходів впливу на корупційні ризики, навчальних заходів, заходів із поширення інформації антикорупційного спрямування та інших заходів.
Для здійснення моніторингу враховуються індикатори виконання заходів, передбачених Антикорупційною програмою.
Самостійні структурні підрозділи секретаріату Вищої ради правосуддя в строки до 5 липня та до 5 січня кожного календарного року надають Відділу інформацію про стан виконання заходів, передбачених в Антикорупційній програмі, за перше півріччя та рік відповідно, за виконання яких вони відповідальні, а в разі невиконання або несвоєчасного виконання окремих заходів – інформують про причини, які до цього призвели.
Відділ аналізує, узагальнює отриману інформацію та готує звіт про стан виконання Антикорупційної програми.
У разі виявлення недоліків у положеннях Антикорупційної програми у звіті наводяться пропозиції щодо їх усунення та, за необхідності, проведення додаткового оцінювання корупційних ризиків, перегляду Антикорупційної програми.
Звіт про стан виконання Антикорупційної програми надається Голові Вищої ради правосуддя для прийняття рішень та розміщується на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя.
Результати моніторингу виконання заходів впливу на корупційні ризики відображаються в реєстрі ризиків та розміщуються на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя.
Відділ здійснює оцінку виконання Антикорупційної програми з метою аналізу змін, досягнутих в управлінні корупційними ризиками, та формування пропозицій щодо подальшого удосконалення цього процесу.
Оцінка виконання Антикорупційної програми проводиться після закінчення строку, на який її приймали.
Оцінка виконання Антикорупційної програми здійснюється шляхом встановлення результативності та ефективності її реалізації.
Періодичний моніторинг та оцінка виконання Антикорупційної програми здійснюється з урахуванням таких критеріїв:
своєчасність (захід виконаний в установлений строк; захід виконаний, але з порушенням строків; захід невиконаний через обставини, які унеможливили його виконання; захід не виконаний);
повнота («Виконано» або «Постійно виконується» – 100 %; «На стадії виконання» – 50 %; «Не виконано» – 0 %);
ефективність (ступінь досягнення очікуваних результатів).
Для встановлення ефективності виконання Антикорупційної програми визначається стан досягнення передбачених нею цілей на підставі індикаторів, які визначив Відділ.
До таких індикаторів належать:
зменшення кількості випадків учинення працівниками Вищої ради правосуддя корупційних і пов’язаних із корупцією правопорушень, порушень Антикорупційної програми порівняно з попереднім періодом;
відсоток корупційних ризиків, які усунуто за результатами вжиття заходів впливу на них;
відсоток корупційних ризиків, рівень яких знижено за результатами вжиття заходів впливу на них;
відсоток працівників, які пройшли навчання з питань запобігання та протидії корупції й набрали високий бал за результатами перевірки їхніх знань;
відсоток опитаних зовнішніх заінтересованих сторін, які вважають, що ефективність роботи із запобігання та протидії корупції в діяльності Вищої ради правосуддя підвищилась;
відсоток опитаних зовнішніх заінтересованих сторін, які вважають, що діяльність Вищої ради правосуддя стала більш прозорою;
інші індикатори.
Джерелами інформації для встановлення ефективності виконання Антикорупційної програми є:
звіти про стан виконання Антикорупційної програми;
результати опитувань (анкетувань), інтерв’ювань внутрішніх і зовнішніх заінтересованих сторін;
результати консультацій із внутрішніми та зовнішніми заінтересованими сторонами;
результати тестувань працівників Вищої ради правосуддя на знання антикорупційного законодавства;
повідомлення про можливі випадки корупційних і пов’язаних із корупцією правопорушень, інших порушень Закону та порушень Антикорупційної програми;
рішення про притягнення працівників Вищої ради правосуддя до відповідальності за вчинення корупційних і пов’язаних із корупцією правопорушень;
інформація про результати проведення Національним агентством з питань запобігання корупції перевірок декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поданих працівниками Вищої ради правосуддя у встановленому законодавством порядку (у разі їх проведення та інформування Вищої ради правосуддя про результати);
акти планових (позапланових) перевірок організації роботи із запобігання та виявлення корупції у Вищій раді правосуддя, які складало Національне агентство з питань запобігання корупції (у разі їх проведення);
дослідження, у тому числі наукові, соціологічні тощо, з питань запобігання та протидії корупції у Вищій раді правосуддя;
результати громадського контролю стану виконання Вищою радою правосуддя антикорупційного законодавства;
результати проведеної громадської антикорупційної експертизи нормативно-правових актів і проєктів нормативно-правових актів Вищої ради правосуддя;
відомості, розміщені в медіа;
інші джерела.
Оцінка виконання Антикорупційної програми та пропозиції з удосконалення діяльності з управління корупційними ризиками враховуються під час підготовки Антикорупційної програми на наступний період.
Антикорупційна програма переглядається, зокрема, в таких випадках:
зміни в середовищі Вищої ради правосуддя (організаційній структурі, функціях і процесах Вищої ради правосуддя) (за необхідності);
внесення змін до законодавства, зокрема антикорупційного, які суттєво впливають на діяльність Вищої ради правосуддя;
виявлення за результатами моніторингу виконання Антикорупційної програми невідповідностей або недоліків у діяльності з управління корупційними ризиками в Вищій раді правосуддя;
ідентифікація нових корупційних ризиків у діяльності Вищої ради правосуддя;
врахування пропозицій Національного агентства з питань запобігання корупції щодо вдосконалення (конкретизації) її положень;
відмова Національного агентства з питань запобігання корупції в погодженні Антикорупційної програми.
До змін до Антикорупційної програми належать:
включення нових та/або виключення передбачених Антикорупційною програмою заходів;
оновлення інформації, викладеної в реєстрі ризиків;
внесення до Антикорупційної програми змін редакційного характеру, які не впливають на її зміст (перейменування Вищої ради правосуддя, її структурних підрозділів, зміна назви посад, зміна назви нормативно-правових актів, на які містяться посилання в Антикорупційній програмі, зміна персональних даних особи – виконавця заходу, інші зміни редакційного характеру).
Перегляду Антикорупційної програми може передувати проведення додаткового оцінювання корупційних ризиків, яке здійснюється в установленому законодавством порядку.
За наявності підстав для перегляду Антикорупційної програми Відділ ініціює внесення змін до Антикорупційної програми та готує проєкт відповідних змін.
Підготовлений проєкт змін до Антикорупційної програми подається на розгляд Вищій раді правосуддя.
Зміни до Антикорупційної програми вносить Вища рада правосуддя шляхом ухвалення рішення.
Зміни до Антикорупційної програми Вищої ради правосуддя вводяться в дію з дати їх погодження Національним агентством з питань запобігання корупції, про що зазначається у відповідному розпорядчому документі організації.
Заступник керівника секретаріату –
завідувач відділу з питань запобігання
і виявлення корупції секретаріату
Вищої ради правосуддя Олександр СЕРЬОГІН
Додаток 1
до Антикорупційної програми
Вищої ради правосуддя
на 2026–2028 роки
ЗАХОДИ
із реалізації засад загальної відомчої політики щодо запобігання та протидії корупції у Вищій раді правосуддя
|
№ з/п |
Найменування заходу |
Індикатор виконання заходу |
Виконавці |
Строк виконання |
|
1 |
Надання методичної та консультаційної допомоги працівникам Вищої ради правосуддя з питань застосування антикорупційного законодавства |
Надано методичну та консультаційну допомогу працівникам Вищої ради правосуддя з питань застосування антикорупційного законодавства |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |
Постійно |
|
2 |
Здійснення моніторингу антикорупційного законодавства з метою оперативного реагування та вжиття відповідних заходів |
Здійснено моніторинг антикорупційного законодавства та, в разі потреби, вжито відповідних заходів реагування |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |
Постійно |
|
3 |
Забезпечення розгляду повідомлень про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» членами Вищої ради правосуддя та працівниками секретаріату Вищої ради правосуддя |
Забезпечено розгляд повідомлень про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» членами Вищої ради правосуддя та працівниками секретаріату Вищої ради правосуддя |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |
Постійно |
|
4 |
Перевірка інформації, що міститься у зверненнях фізичних або юридичних осіб, медіа, інших джерелах, щодо причетності членів Вищої ради правосуддя та працівників секретаріату Вищої ради правосуддя до вчинення корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних із корупцією |
Здійснено перевірку інформації, що міститься у зверненнях фізичних або юридичних осіб, медіа, інших джерелах, щодо причетності членів Вищої ради правосуддя та працівників секретаріату Вищої ради правосуддя до вчинення корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних із корупцією |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |
Постійно |
|
5 |
Ознайомлення членів Вищої ради правосуддя та працівників секретаріату Вищої ради правосуддя із встановленими антикорупційним законодавством обмеженнями для осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування |
Ознайомлено членів Вищої ради правосуддя та працівників секретаріату Вищої ради правосуддя із встановленими антикорупційним законодавством обмеженнями для осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |
Перед призначенням на посаду |
|
6 |
Контроль своєчасності подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що подаються членами Вищої ради правосуддя та працівниками секретаріату Вищої ради правосуддя |
Перевірки здійснюються постійно |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |
Постійно у строки, визначені антикорупційним законодавством |
|
7 |
Реалізація Антикорупційної програми та її періодичний перегляд із урахуванням ідентифікованих ризиків |
Звітну інформацію надіслано до Національного агентства з питань запобігання корупції |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції; Робоча група з оцінювання корупційних ризиків |
Після погодження антикорупційної програми Вищої ради правосуддя – кожні пів року |
|
8 |
Взаємодія з уповноваженими підрозділами (уповноваженими особами) інших державних органів, а також органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, Національним агентством з питань запобігання корупції, іншими спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції |
Одержано роз’яснення, консультативну та методологічну допомогу |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |
Постійно |
|
9 |
Організація та забезпечення доступу до публічної інформації, розпорядником якої є Вища рада правосуддя |
Забезпечено дотримання встановленого порядку доступу до публічної інформації, розпорядником якої є Вища рада правосуддя |
Управління по роботі зі зверненнями, запитами на інформацію та забезпечення особистого прийому громадян |
Постійно |
|
10 |
Моніторинг проєктів законів, які передбачають внесення змін до Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про Вищу раду правосуддя» щодо проведення оцінки відповідності критеріям доброчесності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та показників, за якими здійснюється оцінка відповідності критерію доброчесності, підготовка відповідних пропозицій |
Моніторинг проводиться |
Правове управління |
З 1 січня 2026 року до дня набрання чинності Державною антикорупційною програмою на наступний період |
|
11 |
Розроблення та подання до Кабінету Міністрів України проєкту закону, яким: 1) передбачено оцінювання відповідності кандидатів на посаду судді критерію доброчесності в усіх процедурах добору суддів; 2) передбачено участь Громадської ради доброчесності у сприянні Вищій кваліфікаційній комісії суддів України встановленню відповідності кандидатів на посаду судді критерію доброчесності на всі процедури добору суддів; 3) визначено новий механізм врахування висновків Громадської ради доброчесності щодо невідповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності або підтвердження здатності такого судді (кандидата на посаду судді) здійснювати правосуддя у разі наявності такого висновку; 4) передбачено доступ членів Громадської ради доброчесності та уповноважених працівників секретаріату Громадської ради доброчесності до суддівських досьє (досьє кандидатів на посаду судді) в повному обсязі; 5) передбачено утворення секретаріату Громадської ради доброчесності, який сприятиме членам Громадської ради доброчесності у здійсненні визначених законом повноважень, з визначенням джерела фінансування діяльності (у разі визначення доцільності його утворення відповідно до результатів аналітичного дослідження, зазначеного в підпункті 2.1.2.2.1 Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки); 6) передбачено участь Громадської ради доброчесності у визначенні графіків, строків та черговості проведення оцінювання суддів і кандидатів на посаду судді |
Забезпечено участь Вищої ради правосуддя у розробці та погодженні проєкту закону, яким: 1) передбачено оцінювання відповідності кандидатів на посаду судді критерію доброчесності в усіх процедурах добору суддів; 2) передбачено участь Громадської ради доброчесності у сприянні Вищій кваліфікаційній комісії суддів України встановленню відповідності кандидатів на посаду судді критерію доброчесності на всі процедури добору суддів; 3) визначено новий механізм врахування висновків Громадської ради доброчесності щодо невідповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності або підтвердження здатності такого судді (кандидата на посаду судді) здійснювати правосуддя у разі наявності такого висновку; 4) передбачено доступ членів Громадської ради доброчесності та уповноважених працівників секретаріату Громадської ради доброчесності до суддівських досьє (досьє кандидатів на посаду судді) в повному обсязі; 5) передбачено утворення секретаріату Громадської ради доброчесності, який сприяє членам Громадської ради доброчесності під час здійснення визначених законом повноважень, з визначенням джерела фінансування діяльності (у разі визначення доцільності його утворення відповідно до результатів аналітичного дослідження, зазначеного в підпункті 2.1.2.2.1 Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки); 6) передбачено участь Громадської ради доброчесності у визначенні графіків, строків і черговості проведення оцінювання суддів і кандидатів на посаду судді
|
Правове управління |
З 1 січня 2026 року до дня набрання чинності Державною антикорупційною програмою на наступний період |
|
12 |
Підготовка та затвердження положення, що визначає порядок функціонування підсистеми, у якій забезпечується формування і ведення суддівського досьє (досьє кандидата на посаду судді) в електронній формі в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі |
Розроблено та затверджено положення, що визначає порядок функціонування підсистеми, у якій забезпечується формування та ведення суддівського досьє (досьє кандидата на посаду судді) в електронній формі в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі |
Постійна комісія Вищої ради правосуддя з питань Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи |
З 1 січня 2026 року до дня набрання чинності Державною антикорупційною програмою на наступний період |
|
13 |
Розроблення та подання до Кабінету Міністрів України проєкту закону, яким: 1) передбачено право оскаржувати до Вищої ради правосуддя рішення Дисциплінарної палати без отримання дозволу Дисциплінарної палати на таке оскарження; 2) визначено обґрунтовані та збалансовані вимоги до кандидатів на посади в секретаріаті Вищої ради правосуддя, які дають змогу забезпечити відповідність кандидатів критеріям компетентності, доброчесності та професійної етики; 3) визначено порядок участі Громадської ради доброчесності в розгляді дисциплінарних скарг, зокрема тих, що стосуються допущення суддею недоброчесної поведінки, допущення суддею поведінки, яка порочить звання судді або підриває авторитет правосуддя, використання статусу судді з метою незаконного отримання ним чи третіми особами матеріальних благ або іншої вигоди, декларування завідомо недостовірних (у тому числі неповних) даних у декларації доброчесності судді |
Забезпечено участь Вищої ради правосуддя в розробці та погодженні проєкту закону, яким: 1) передбачено право оскаржувати до Вищої ради правосуддя рішення Дисциплінарної палати без отримання дозволу Дисциплінарної палати на таке оскарження; 2) визначено обґрунтовані та збалансовані вимоги до кандидатів на посади в секретаріаті Вищої ради правосуддя, які дають змогу забезпечити відповідність кандидатів критеріям компетентності, доброчесності та професійної етики; 3) визначено порядок участі Громадської ради доброчесності в розгляді дисциплінарних скарг, зокрема тих, що стосуються допущення суддею недоброчесної поведінки, допущення суддею поведінки, яка порочить звання судді або підриває авторитет правосуддя, використання статусу судді з метою незаконного отримання ним або третіми особами матеріальних благ чи іншої вигоди, декларування завідомо недостовірних (у тому числі неповних) даних у декларації доброчесності судді |
Правове управління |
З 1 січня 2026 року до дня набрання чинності Державною антикорупційною програмою на наступний період |
|
14 |
Розроблення та подання до Кабінету Міністрів України проєкту закону, яким уточнено перелік підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності з дотриманням принципу правової визначеності та відповідно до рекомендацій GRECO |
Забезпечено участь Вищої ради правосуддя у розробці та погодженні проєкту закону, яким уточнено перелік підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності з дотриманням принципу правової визначеності та відповідно до рекомендацій GRECO |
Правове управління |
З 1 січня 2026 року до дня набрання чинності Державною антикорупційною програмою на наступний період |
|
15 |
Підготовка та щорічне оприлюднення узагальнень дисциплінарної практики Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя за попередній календарний рік |
Підготовлено та оприлюднено щорічне узагальнення дисциплінарної практики Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя за попередній календарний рік |
Служба дисциплінарних інспекторів Управління суддівської кар’єри, дисциплінарної відповідальності, незалежності суддів |
З 1 січня 2026 року до дня набрання чинності Державною антикорупційною програмою на наступний період |
|
16 |
Підготовка та щорічне оприлюднення узагальнень дисциплінарної практики Вищої ради правосуддя з перегляду рішень Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя за попередній календарний рік |
Підготовлено та оприлюднено щорічне узагальнення дисциплінарної практики Вищої ради правосуддя з перегляду рішень Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя за попередній календарний рік |
Служба дисциплінарних інспекторів Управління суддівської кар’єри, дисциплінарної відповідальності, незалежності суддів |
З 1 січня 2026 року до дня набрання чинності Державною антикорупційною програмою на наступний період |
|
17 |
Проведення щорічних обговорень узагальнень дисциплінарної практики, підготовлених Дисциплінарними палатами Вищої ради правосуддя та Вищою радою правосуддя, за участю представників органів державної влади, неурядових організацій, міжнародних організацій, учасників проєктів міжнародної технічної допомоги, наукової спільноти |
Проведено щорічне обговорення узагальнень судової практики, підготовлених Дисциплінарними палатами Вищої ради правосуддя та Вищою радою правосуддя, за участю представників органів державної влади, неурядових організацій, міжнародних організацій, учасників проєктів міжнародної технічної допомоги, наукової спільноти |
Служба дисциплінарних інспекторів Управління суддівської кар’єри, дисциплінарної відповідальності, незалежності суддів |
З 1 січня 2026 року до дня набрання чинності Державною антикорупційною програмою на наступний період |
|
18 |
Розроблення та затвердження функціональних вимог для забезпечення реалізації повного функціоналу Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (подальшого вдосконалення сервісів і модулів) |
Розроблено та затверджено функціональні вимоги для забезпечення реалізації повного функціоналу Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (подальшого вдосконалення сервісів і модулів) |
Постійна комісія Вищої ради правосуддя з питань Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи |
З 1 січня 2026 року до дня набрання чинності Державною антикорупційною програмою на наступний період |
|
19 |
Розроблення та затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, яке визначає порядок функціонування та застосування всіх підсистем (модулів) |
Розроблено та затверджено Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, яке визначає порядок функціонування та застосування всіх підсистем (модулів) |
Постійна комісія Вищої ради правосуддя з питань Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи |
З 1 січня 2026 року до дня набрання чинності Державною антикорупційною програмою на наступний період |
|
20 |
Проведення обговорення висновків і рекомендацій, наведених в аналітичному звіті, за участю представників органів державної влади, неурядових організацій, міжнародних організацій, учасників проєктів міжнародної технічної допомоги, наукової спільноти |
Проведено обговорення висновків і рекомендацій, наведених в аналітичному звіті, за участю представників органів державної влади, неурядових організацій, міжнародних організацій, учасників проєктів міжнародної технічної допомоги, наукової спільноти |
Відділ міжнародного співробітництва та взаємодії з органами державної влади |
З 1 січня 2026 року до дня набрання чинності Державною антикорупційною програмою на наступний період |
|
21 |
Розроблення проєктів законів щодо утворення, реорганізації або ліквідації місцевих судів з урахуванням рекомендацій, наданих в аналітичному звіті, зазначеному в підпункті 2.1.4.6.1 Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки |
Забезпечено участь Вищої ради правосуддя у розробленні проєктів законів щодо утворення, реорганізації або ліквідації місцевих судів з урахуванням рекомендацій, наданих в аналітичному звіті, зазначеному в підпункті 2.1.4.6.1 Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки |
Правове управління |
З 1 січня 2026 року до дня набрання чинності Державною антикорупційною програмою на наступний період |
|
22 |
Організація належного виконання судами України вимог законодавства, згідно з якими суди після розгляду справи про вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення чи справи про визнання необґрунтованими активів, зобов’язані надіслати копію рішення у справі, яке набрало законної сили, до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи чи організації, де працює особа, стосовно якої така справа розглядалася; забезпечення проведення щоквартального аналізу стану виконання (дотримання) судами зазначених вимог, вжиття всіх необхідних заходів для забезпечення неухильного дотримання цих вимог, зокрема шляхом притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності |
100 відсотків остаточних рішень у таких справах належним чином (із повідомленням про вручення) надсилаються до відповідних органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ чи організацій; на офіційному вебсайті Державної судової адміністрації України щокварталу оприлюднюється звіт про стан дотримання зазначених вимог законодавства |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |
День набрання чинності законом, зазначеним у підпункті 3.1.1.4.1 Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки, до дня набрання чинності Державною антикорупційною програмою на наступний період |
|
23 |
Створення та поетапне впровадження інформаційно-комунікаційної системи досудового розслідування, яку застосовують усі органи прокуратури, органи досудового розслідування в кожному кримінальному провадженні |
Забезпечено участь Вищої ради правосуддя у створенні інформаційно-комунікаційної системи досудового розслідування, яку застосовують усі органи прокуратури, органи досудового розслідування в кожному кримінальному провадженні; розпочато її поетапне впровадження |
Правове управління |
З 1 січня 2026 року до дня набрання чинності Державною антикорупційною програмою на наступний період |
|
24 |
Розроблення та затвердження Порядку функціонування інформаційно-комунікаційної системи досудового розслідування, яку застосовують усі органи прокуратури, органи досудового розслідування в кожному кримінальному провадженні |
Забезпечено участь Вищої ради правосуддя в розробленні Порядку функціонування інформаційно-комунікаційної системи досудового розслідування, яку застосовують усі органи прокуратури, органи досудового розслідування в кожному кримінальному провадженні |
Правове управління |
з 1 січня 2026 року до дня набрання чинності Державною антикорупційною програмою на наступний період |
Додаток 2
до Антикорупційної програми
Вищої ради правосуддя
на 2026–2028 роки
РЕЄСТР РИЗИКІВ
|
№ |
Функція, процес Ради |
Корупційний ризик |
Зміст корупційного ризику |
Джерело(-а) корупційного ризику |
Наявні заходи контролю |
Аналіз корупційного ризику. Рівень корупційного ризику |
Терміни (строки) виконання заходів впливу на корупційний ризик |
Відповідальні виконавці |
Необхідні ресурси |
Індикатори виконання заходів впливу на корупційний ризик |
Моніторинг виконання заходів впливу на корупційні ризики |
|||||
|
Рівень імо-вірності реалі- зації коруп-ційного ризику |
Рівень наслід-ків від реалі-зації коруп-цій-ного ризику |
Рівень коруп- цій-ного ризику |
Фактичний термін (строк) виконання заходів впливу на корупційний ризик |
Стан виконання заходів впливу на корупційний ризик (виконано/ не виконано/ виконано частково |
Опис результатів виконання заходів впливу на корупційний ризик або інформація про причини невиконання |
|||||||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
|
1 |
Внесення подання про призначення на посаду судді |
Можливість впливу третіх осіб на посадову особу Ради під час опрацювання матеріалів щодо внесення подання про призначення судді на посаду |
Є можливість задоволення посадовими особами Ради приватного інтересу під час виконання повноважень щодо внесення подання про призначення судді на посаду |
Можлива недоброчесність зацікавлених посадових осіб, бажання отримати особисту вигоду або сприяти отриманню вигоди |
Порядок прийняття Радою рішень унормовано законодавчими актами та локальними актами, зокрема щодо колегіальності розгляду і вирішення питань, обґрунтованості прийнятих рішень, відкритості і публічності |
Низь- кий – 1 бал |
Серед- ній – 2 бали |
Низь- кий – 2 бали |
1. Забезпечення онлайн-трансляції та/або здійснення відеозапису засідань Ради для їх подальшого розміщення на офіційному вебсайті Ради |
Під час/протягом трьох робочих днів після засідань Ради |
Управління організаційно –протокольного забезпечення діяльності Ради
Управління інформаційних технологій та захисту інформації |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
Забезпечено онлайн-трансляції та/або розміщення відеозапису на офіційному вебсайті Ради під час/після кожного засідання Ради |
|
|
|
|
2. Забезпечення оприлюднення на офіційному вебсайті Ради її рішень за результатами засідань Ради |
Протягом семи днів з дня їх ухвалення |
Управління організаційно –протокольного забезпечення діяльності Ради |
Забезпечено оприлюднення на офіційному вебсайті Ради всіх рішень за результатами засідань Ради |
|
|
|
||||||||||
|
3. Дотримання вимог, встановлених Порядком розкриття приватного інтересу посадовими особами Ради під час здійснення відповідних повноважень, затвердженого рішенням Ради від 3 серпня 2023 року № 803/0/15-23 |
Під час опрацювання матеріалів щодо внесення подання про призначення судді на посаду |
Посадові особи Ради |
За результатами моніторингу дотримання посадовими особами Ради вимог, визначених Порядком, підготовлено довідку, у якій зафіксовано, що всі випадки виникнення приватного інтересу були належним чином задокументовані. |
|
|
|
||||||||||
|
2 |
Ухвалення рішення стосовно порушення суддею чи прокурором вимог щодо несумісності |
Можливість впливу третіх осіб на посадову особу Ради під час опрацювання матеріалів стосовно порушення суддею чи прокурором вимог щодо несумісності |
Є можливість свідомого спотворення аналізу матеріалів чи висновків посадової особи Ради під впливом третіх осіб, що може призвести до ухвалення упередженого або необ’єктивного рішення Радою. |
Зацікавленість суддів, прокурорів або їхніх представників у приховуванні фактів порушень |
Порядок прийняття Радою рішень унормовано законодавчими актами та локальними актами, зокрема щодо колегіальності розгляду і вирішення питань, обґрунтованості прийнятих рішень, відкритості і публічності |
Низь- кий – 1 бал |
Серед- ній – 2 бали |
Низь- кий – 2 бали |
1. Забезпечення онлайн-трансляції та/або здійснення відеозапису засідань Ради для їх подальшого розміщення на офіційному вебсайті Ради |
Під час/ протягом трьох робочих днів після засідань Ради |
Управління організаційно –протокольного забезпечення діяльності Ради
Управління інформаційних технологій та захисту інформації |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
Забезпечено онлайн-трансляції та/або розміщення відеозапису на офіційному вебсайті Ради під час/після кожного засідань Ради |
|
|
|
|
2. Забезпечення оприлюднення на офіційному вебсайті Ради її рішень за результатами засідань Ради |
Протягом семи днів з дня їх ухвалення |
Управління організаційно –протокольного забезпечення діяльності Ради |
Забезпечено оприлюднення на офіційному вебсайті Ради всіх рішень за результатами засідань Ради |
|
|
|
||||||||||
|
3. Дотримання вимог, встановлених Порядком розкриття приватного інтересу посадовими особами Ради під час здійснення відповідних повноважень, затвердженого рішенням Ради від 3 серпня 2023 року № 803/0/15-23 |
Під час опрацювання матеріалів щодо порушення суддею чи прокурором вимог щодо несумісності |
Посадові особи Ради |
За результатами моніторингу дотримання посадовими особами Ради вимог, визначених Порядком, підготовлено довідку, у якій зафіксовано, що всі випадки виникнення приватного інтересу були належним чином задокументовані. |
|
|
|
||||||||||
|
3 |
Забезпечення здійснення дисциплінарним органом дисциплінарного провадження щодо судді |
Можливість впливу третіх осіб на посадову особу Ради під час здійснення дисциплінарним органом дисциплінарного провадження щодо судді |
Є можливість задоволення посадовими особами Ради приватного інтересу під час здійснення дисциплінарним органом дисциплінарного провадження щодо судді |
Можлива недоброчесність зацікавлених посадових осіб, бажання отримати особисту вигоду або сприяти отриманню вигоди |
Порядок прийняття Радою рішень унормовано законодавчими актами та локальними актами, зокрема щодо колегіальності розгляду і вирішення питань, обґрунтованості прийнятих рішень, відкритості і публічності |
Низь- кий – 1 бал |
Серед- ній – 2 бали |
Низь- кий – 2 бали |
Дотримання вимог, встановлених Порядком розкриття приватного інтересу посадовими особами Ради під час здійснення відповідних повноважень, затвердженого рішенням Ради від 3 серпня 2023 року № 803/0/15-23 |
Під час здійснення дисциплінарним органом дисциплінарного провадження щодо судді |
Посадові особи Ради |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
За результатами моніторингу дотримання посадовими особами Ради вимог, визначених Порядком, підготовлено довідку, у якій зафіксовано, що всі випадки виникнення приватного інтересу були належним чином задокументовані. |
|
|
|
|
4 |
Утворення органів для розгляду справ щодо дисциплінарної відповідальності суддів |
Можливість впливу третіх осіб під час утворення органів для розгляду справ щодо дисциплінарної відповідальності |
Є можливість задоволення посадовими особами Ради приватного інтересу під час утворення органів для розгляду справ щодо дисциплінарної відповідальності |
Можлива недоброчесність зацікавлених посадових осіб, бажання отримати особисту вигоду або сприяти отриманню вигоди |
Порядок прийняття Радою рішень унормовано законодавчими актами та локальними актами, зокрема щодо колегіальності розгляду і вирішення питань, обґрунтованості прийнятих рішень, відкритості і публічності |
Низь- кий – 1 бал |
Серед- ній – 2 бали |
Низь- кий – 2 бали |
1. Проведення регулярних навчань дисциплінарних інспекторів Ради з питань доброчесності, етики, незалежності;
|
Кожне півріччя протягом 2026-2028 років
|
Служба дисциплінарних інспекторів
|
Не потребує додатко-вих ресурсів |
Проведено регулярні навчання дисциплінарних інспекторів Ради з питань доброчесності, етики, незалежності |
|
|
|
|
2. Внесення змін до Положення про службу дисциплінарних інспекторів Ради щодо визначення механізмів повідомлення про спроби впливу чи тиску стосовно дисциплінарних інспекторів
|
ІІ півріччя 2026 року |
Правове управління |
Відповідні зміни внесено до Положення про службу дисциплінарних інспекторів Ради |
|
|
|
||||||||||
|
5 |
Розгляд скарг на рішення відповідних органів про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора |
Можливість впливу третіх осіб під час розгляду Радою скарги на рішення відповідних органів про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора |
Є можливість задоволення посадовими особами Ради приватного інтересу під час розгляду Радою скарги на рішення відповідних органів про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора |
Можлива недоброчесність зацікавлених посадових осіб, бажання отримати особисту вигоду або сприяти отриманню вигоди |
Порядок прийняття Радою рішень унормовано законодавчими актами та локальними актами, зокрема щодо колегіальності розгляду і вирішення питань, обґрунтованості прийнятих рішень, відкритості і публічності |
Низь- кий – 1 бал |
Серед- ній – 2 бали |
Низь- кий – 2 бали |
1. Забезпечення онлайн-трансляції та/або здійснення відеозапису засідань Ради для їх подальшого розміщення на офіційному вебсайті Ради |
Під час/ протягом трьох робочих днів після засідань Ради |
Управління організаційно –протокольного забезпечення діяльності Ради
Управління інформаційних технологій та захисту інформації |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
Забезпечено онлайн-трансляції та/або розміщення відеозапису на офіційному вебсайті Ради під час/після кожного засідань Ради |
|
|
|
|
2. Забезпечення оприлюднення на офіційному вебсайті Ради її рішень за результатами засідань Ради |
Протягом семи днів з дня їх ухвалення |
Управління організаційно –протокольного забезпечення діяльності Ради |
Забезпечено оприлюднення на офіційному вебсайті Ради всіх рішень за результатами засідань Ради |
|
|
|
||||||||||
|
3. Дотримання вимог, встановлених Порядком розкриття приватного інтересу посадовими особами Ради під час здійснення відповідних повноважень, затвердженого рішенням Ради від 3 серпня 2023 року № 803/0/15-23 |
Під час розгляду Радою скарги на рішення відповідних органів про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора |
Посадові особи Ради |
За результатами моніторингу дотримання посадовими особами Ради вимог, визначених Порядком, підготовлено довідку, у якій зафіксовано, що всі випадки виникнення приватного інтересу були належним чином задокументовані. |
|
|
|
||||||||||
|
6 |
Ухвалення рішення про звільнення судді з посади |
Можливість впливу третіх осіб під час опрацювання матеріалів щодо звільнення судді з посади |
Є можливість задоволення посадовими особами Ради приватного інтересу чи інтересу третіх осіб під час опрацювання матеріалів щодо звільнення судді з посади |
Можлива недоброчесність зацікавлених посадових осіб, бажання отримати особисту вигоду або сприяти отриманню вигоди |
Порядок прийняття Радою рішень унормовано законодавчими актами та локальними актами, зокрема щодо колегіальності розгляду і вирішення питань, обґрунтованості прийнятих рішень, відкритості і публічності |
Низь- кий – 1 бал |
Серед- ній – 2 бали |
Низь- кий – 2 бали |
1. Забезпечення онлайн-трансляції та/або здійснення відеозапису засідань Ради для їх подальшого розміщення на офіційному вебсайті Ради |
Під час/ протягом трьох робочих днів після засідань Ради |
Управління організаційно –протокольного забезпечення діяльності Ради
Управління інформаційних технологій та захисту інформації |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
Забезпечено онлайн-трансляції та/або розміщення відеозапису на офіційному вебсайті Ради під час/після кожного засідань Ради |
|
|
|
|
2. Забезпечення оприлюднення на офіційному вебсайті Ради її рішень за результатами засідань Ради |
Протягом семи днів з дня їх ухвалення |
Управління організаційно –протокольного забезпечення діяльності Ради |
Забезпечено оприлюднення на офіційному вебсайті Ради всіх рішень за результатами засідань Ради |
|
|
|
||||||||||
|
3. Дотримання вимог, встановлених Порядком розкриття приватного інтересу посадовими особами Ради під час здійснення відповідних повноважень, затвердженого рішенням Ради від 3 серпня 2023 року № 803/0/15-23 |
Під час опрацювання матеріалів щодо звільнення судді з посади |
Посадові особи Ради |
За результатами моніторингу дотримання посадовими особами Ради вимог, визначених Порядком, підготовлено довідку, у якій зафіксовано, що всі випадки виникнення приватного інтересу були належним чином задокументовані. |
|
|
|
||||||||||
|
7 |
Надання згоди на затримання судді або утримання його під вартою чи арештом |
Можливість впливу третіх осіб на посадову особу Ради під час опрацювання матеріалів щодо надання згоди на затримання судді або утримання його під вартою чи арештом |
Є можливість задоволення посадовими особами Ради приватного інтересу чи інтересу третіх осіб під час опрацювання матеріалів щодо надання згоди на затримання судді чи утримання його під вартою чи арештом |
Можлива недоброчесність зацікавлених посадових осіб, бажання отримати особисту вигоду або сприяти отриманню вигоди |
Порядок прийняття Радою рішень унормовано законодавчими актами та локальними актами, зокрема щодо колегіальності розгляду і вирішення питань, обґрунтованості прийнятих рішень, відкритості і публічності |
Низь- кий – 1 бал |
Серед- ній – 2 бали |
Низь- кий – 2 бали |
1. Забезпечення онлайн-трансляції та/або здійснення відеозапису засідань Ради для їх подальшого розміщення на офіційному вебсайті Ради |
Під час/ протягом трьох робочих днів після засідань Ради |
Управління організаційно –протокольного забезпечення діяльності Ради
Управління інформаційних технологій та захисту інформації |
потребує додатко-вих ресурсів |
Забезпечено онлайн-трансляції та/або розміщення відеозапису на офіційному вебсайті Ради під час/після кожного засідань Ради |
|
|
|
|
2. Забезпечення оприлюднення на офіційному вебсайті Ради її рішень за результатами засідань Ради |
Протягом семи днів з дня їх ухвалення |
Управління організаційно –протокольного забезпечення діяльності Ради |
Забезпечено оприлюднення на офіційному вебсайті Ради всіх рішень за результатами засідань Ради |
|
|
|
||||||||||
|
3. Дотримання вимог, встановлених Порядком розкриття приватного інтересу посадовими особами Ради під час здійснення відповідних повноважень, затвердженого рішенням Ради від 3 серпня 2023 року № 803/0/15-23 |
Під час опрацювання матеріалів щодо надання згоди на затримання судді чи утримання його під вартою чи арештом |
Посадові особи Ради |
За результатами моніторингу дотримання посадовими особами Ради вимог, визначених Порядком, підготовлено довідку, у якій зафіксовано, що всі випадки виникнення приватного інтересу були належним чином задокументовані. |
|
|
|
||||||||||
|
8 |
Ухвалення рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя |
Можливість впливу третіх осіб на посадову особу Ради під час опрацювання матеріалів про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя |
Є можливість задоволення посадовими особами Ради приватного інтересу чи інтересу третіх осіб під час опрацювання матеріалів про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя |
Можлива недоброчесність зацікавлених посадових осіб, бажання отримати особисту вигоду або сприяти отриманню вигоди |
Порядок прийняття Радою рішень унормовано законодавчими актами та локальними актами, зокрема щодо колегіальності розгляду і вирішення питань, обґрунтованості прийнятих рішень, відкритості і публічності |
Низь- кий – 1 бал |
Серед- ній – 2 бали |
Низь- кий – 2 бали |
1. Забезпечення онлайн-трансляції та/або здійснення відеозапису засідань Ради для їх подальшого розміщення на офіційному вебсайті Ради |
Під час/ протягом трьох робочих днів після засідань Ради |
Управління організаційно –протокольного забезпечення діяльності Ради
Управління інформаційних технологій та захисту інформації |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
Забезпечено онлайн-трансляції та/або розміщення відеозапису на офіційному вебсайті Ради під час/після кожного засідань Ради |
|
|
|
|
2. Забезпечення оприлюднення на офіційному вебсайті Ради її рішень за результатами засідань Ради |
Протягом семи днів з дня їх ухвалення |
Управління організаційно –протокольного забезпечення діяльності Ради |
Забезпечено оприлюднення на офіційному вебсайті Ради всіх рішень за результатами засідань Ради |
|
|
|
||||||||||
|
3. Дотримання вимог, встановлених Порядком розкриття приватного інтересу посадовими особами Ради під час здійснення відповідних повноважень, затвердженого рішенням Ради від 3 серпня 2023 року № 803/0/15-23 |
Під час опрацювання матеріалів про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя |
Посадові особи Ради |
За результатами моніторингу дотримання посадовими особами Ради вимог, визначених Порядком, підготовлено довідку, у якій зафіксовано, що всі випадки виникнення приватного інтересу були належним чином задокументовані. |
|
|
|
||||||||||
|
9 |
Вжиття заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності |
Можливе привілейоване чи завідомо упереджене ставлення посадової особи Ради до окремих суддів під час вжиття заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності через особисті стосунки чи з метою отримання неправомірної вигоди |
Є можливість задоволення посадовими особами Ради приватного інтересу чи інтересу третіх осіб під час вжиття заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності |
Можлива недоброчесність зацікавлених посадових осіб, бажання отримати особисту вигоду або сприяти отриманню вигоди |
Порядок прийняття Радою рішень унормовано законодавчими актами та локальними актами, зокрема щодо колегіальності розгляду і вирішення питань, обґрунтованості прийнятих рішень, відкритості і публічності |
Низь- кий – 1 бал |
Серед- ній – 2 бали |
Низь- кий – 2 бали |
1. Забезпечення онлайн-трансляції та/або здійснення відеозапису засідань Ради для їх подальшого розміщення на офіційному вебсайті Ради |
Під час/ протягом трьох робочих днів після засідань Ради |
Управління організаційно –протокольного забезпечення діяльності Ради
Управління інформаційних технологій та захисту інформації |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
Забезпечено онлайн-трансляції та/або розміщення відеозапису на офіційному вебсайті Ради під час/після кожного засідань Ради |
|
|
|
|
2. Забезпечення оприлюднення на офіційному вебсайті Ради її рішень за результатами засідань Ради |
Протягом семи днів з дня їх ухвалення |
Управління організаційно –протокольного забезпечення діяльності Ради |
Забезпечено оприлюднення на офіційному вебсайті Ради всіх рішень за результатами засідань Ради |
|
|
|
||||||||||
|
3. Дотримання вимог, встановлених Порядком розкриття приватного інтересу посадовими особами Ради під час здійснення відповідних повноважень, затвердженого рішенням Ради від 3 серпня 2023 року № 803/0/15-23 |
Під час опрацювання матеріалів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності |
Посадові особи Ради |
За результатами моніторингу дотримання посадовими особами Ради вимог, визначених Порядком, підготовлено довідку, у якій зафіксовано, що всі випадки виникнення приватного інтересу були належним чином задокументовані. |
|
|
|
||||||||||
|
10 |
Ухвалення рішення про переведення судді з одного суду до іншого, рішення про відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації |
Можливість впливу третіх осіб на посадову особу Ради під час опрацювання матеріалів про переведення судді з одного суду до іншого, рішення про відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації |
Є можливість задоволення посадовими особами Ради приватного інтересу чи інтересу третіх осіб під час опрацювання матеріалів про переведення судді з одного суду до іншого, рішення про відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації |
Можлива недоброчесність зацікавлених посадових осіб, бажання отримати особисту вигоду або сприяти отриманню вигоди |
Порядок прийняття Радою рішень унормовано законодавчими актами та локальними актами, зокрема щодо колегіальності розгляду і вирішення питань, обґрунтованості прийнятих рішень, відкритості і публічності |
Низь- кий – 1 бал |
Серед- ній – 2 бали |
Низь- кий – 2 бали |
1. Забезпечення онлайн-трансляції та/або здійснення відеозапису засідань Ради для їх подальшого розміщення на офіційному вебсайті Ради |
Під час/ протягом трьох робочих днів після засідань Ради |
Управління організаційно –протокольного забезпечення діяльності Ради
Управління інформаційних технологій та захисту інформації |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
Забезпечено онлайн-трансляції та/або розміщення відеозапису на офіційному вебсайті Ради під час/після кожного засідань Ради |
|
|
|
|
2. Забезпечення оприлюднення на офіційному вебсайті Ради її рішень за результатами засідань Ради |
Протягом семи днів з дня їх ухвалення |
Управління організаційно –протокольного забезпечення діяльності Ради |
Забезпечено оприлюднення на офіційному вебсайті Ради всіх рішень за результатами засідань Ради |
|
|
|
||||||||||
|
3. Дотримання вимог, встановлених Порядком розкриття приватного інтересу посадовими особами Ради під час здійснення відповідних повноважень, затвердженого рішенням Ради від 3 серпня 2023 року № 803/0/15-23 |
Під час опрацювання матеріалів про переведення судді з одного суду до іншого, рішення про відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації |
Посадові особи Ради |
За результатами моніторингу дотримання посадовими особами Ради вимог, визначених Порядком, підготовлено довідку, у якій зафіксовано, що всі випадки виникнення приватного інтересу були належним чином задокументовані. |
|
|
|
||||||||||
|
11 |
Ухвалення рішення про припинення відставки судді |
Можливість впливу третіх осіб на посадову особу Ради під час опрацювання матеріалів про припинення відставки судді |
Є можливість задоволення посадовими особами Ради приватного інтересу чи інтересу третіх осіб під час припинення відставки судді |
Можлива недоброчесність зацікавлених посадових осіб, бажання отримати особисту вигоду або сприяти отриманню вигоди |
Порядок прийняття Радою рішень унормовано законодавчими актами та локальними актами, зокрема щодо колегіальності розгляду і вирішення питань, обґрунтованості прийнятих рішень, відкритості і публічності |
Низь- кий – 1 бал |
Серед- ній – 2 бали |
Низь- кий – 2 бали |
1. Забезпечення онлайн-трансляції та/або здійснення відеозапису засідань Ради для їх подальшого розміщення на офіційному вебсайті Ради |
Під час/ протягом трьох робочих днів після засідань Ради |
Управління організаційно –протокольного забезпечення діяльності Ради
Управління інформаційних технологій та захисту інформації |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
Забезпечено онлайн-трансляції та/або розміщення відеозапису на офіційному вебсайті Ради під час/після кожного засідань Ради |
|
|
|
|
2. Забезпечення оприлюднення на офіційному вебсайті Ради її рішень за результатами засідань Ради |
Протягом семи днів з дня їх ухвалення |
Управління організаційно –протокольного забезпечення діяльності Ради |
Забезпечено оприлюднення на офіційному вебсайті Ради всіх рішень за результатами засідань Ради |
|
|
|
||||||||||
|
3. Дотримання вимог, встановлених Порядком розкриття приватного інтересу посадовими особами Ради під час здійснення відповідних повноважень, затвердженого рішенням Ради від 3 серпня 2023 року № 803/0/15-23 |
Під час опрацювання матеріалів про припинення відставки судді |
Посадові особи Ради |
За результатами моніторингу дотримання посадовими особами Ради вимог, визначених Порядком, підготовлено довідку, у якій зафіксовано, що всі випадки виникнення приватного інтересу були належним чином задокументовані. |
|
|
|
||||||||||
|
12 |
Визначення кількості суддів у суді в порядку, визначеному Законом України «Про судоустрій і статус суддів» |
Можливе привілейоване чи завідомо упереджене ставлення посадової особи Ради через особисті стосунки чи з метою отримання неправомірної вигоди під час визначення кількості суддів у суді в порядку, визначеному Законом України «Про судоустрій і статус суддів» |
Є можливість задоволення посадовими особами Ради приватного інтересу чи інтересу третіх осіб під час визначення кількості суддів у суді в порядку, визначеному Законом України «Про судоустрій і статус суддів» |
Можлива недоброчесність зацікавлених посадових осіб, бажання отримати особисту вигоду або сприяти отриманню вигоди |
Порядок прийняття Радою рішень унормовано законодавчими актами та локальними актами, зокрема щодо колегіальності розгляду і вирішення питань, обґрунтованості прийнятих рішень, відкритості і публічності |
Низь- кий – 1 бал |
Серед- ній – 2 бали |
Низь- кий – 2 бали |
Дотримання вимог, встановлених Порядком розкриття приватного інтересу посадовими особами Ради під час здійснення відповідних повноважень, затвердженого рішенням Ради від 3 серпня 2023 року № 803/0/15-23
|
Під час опрацювання матеріалів щодо визначення кількості суддів у суді в порядку, визначеному Законом України «Про судоустрій і статус суддів» |
Посадові особи Ради |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
За результатами моніторингу дотримання посадовими особами Ради вимог, визначених Порядком, підготовлено довідку, у якій зафіксовано, що всі випадки виникнення приватного інтересу були належним чином задокументовані. |
|
|
|
|
13 |
Участь у визначенні видатків Державного бюджету України на утримання судів, органів та установ системи правосуддя відповідно до Бюджетного кодексу України; погодження в установленому порядку перерозподілу бюджетних видатків між судами, крім Верховного Суду |
Можливе привілейоване чи завідомо упереджене ставлення посадової особи Ради через особисті стосунки чи з метою отримання неправомірної вигоди під час визначення видатків Державного бюджету України на утримання судів, органів та установ системи правосуддя відповідно до Бюджетного кодексу України; погодження в установленому порядку перерозподілу бюджетних видатків між судами, крім Верховного Суду |
Є можливість задоволення посадовими особами Ради приватного інтересу чи інтересу третіх осіб під час визначення видатків Державного бюджету України на утримання судів, органів та установ системи правосуддя відповідно до Бюджетного кодексу України; погодження в установленому порядку перерозподілу бюджетних видатків між судами, крім Верховного Суду |
Можлива недоброчесність зацікавлених посадових осіб, бажання отримати особисту вигоду або сприяти отриманню вигоди |
Порядок прийняття Радою рішень унормовано законодавчими актами та локальними актами, зокрема щодо колегіальності розгляду і вирішення питань, обґрунтованості прийнятих рішень, відкритості і публічності |
Низь- кий – 1 бал |
Серед- ній – 2 бали |
Низь- кий – 2 бали |
Дотримання вимог, встановлених Порядком розкриття приватного інтересу посадовими особами Ради під час здійснення відповідних повноважень, затвердженого рішенням Ради від 3 серпня 2023 року № 803/0/15-23
|
Під час опрацювання матеріалів щодо визначенні видатків Державного бюджету України на утримання судів, органів та установ системи правосуддя відповідно до Бюджетного кодексу України; погодження в установленому порядку перерозподілу бюджетних видатків між судами, крім Верховного Суду |
Посадові особи Ради |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
За результатами моніторингу дотримання посадовими особами Ради вимог, визначених Порядком, підготовлено довідку, у якій зафіксовано, що всі випадки виникнення приватного інтересу були належним чином задокументовані. |
|
|
|
|
14 |
Призначення на посаду та звільнення з посади Голови Державної судової адміністрації України, його заступників; визначення за поданням Голови Державної судової адміністрації України граничної чисельності працівників Державної судової адміністрації України, у тому числі її територіальних управлінь |
Можливе привілейоване чи завідомо упереджене ставлення посадової особи Ради через особисті стосунки чи з метою отримання неправомірної вигоди під час призначення на посаду та звільнення з посади Голови Державної судової адміністрації України, його заступників; визначення за поданням Голови Державної судової адміністрації граничної чисельності працівників Державної судової адміністрації України, у тому числі її територіальних управлінь |
Є можливість задоволення посадовими особами Ради приватного інтересу чи інтересу третіх осіб під час призначення на посаду та звільнення з посади Голови Державної судової адміністрації України, його заступників; визначення за поданням Голови Державної судової адміністрації граничної чисельності працівників Державної судової адміністрації України, у тому числі її територіальних управлінь |
Можлива недоброчесність зацікавлених посадових осіб, бажання отримати особисту вигоду або сприяти отриманню вигоди |
Порядок прийняття Радою рішень унормовано законодавчими актами та локальними актами, зокрема щодо колегіальності розгляду і вирішення питань, обґрунтованості прийнятих рішень, відкритості і публічності |
Низь- кий – 1 бал |
Серед- ній – 2 бали |
Низь- кий – 2 бали |
Дотримання вимог, встановлених Порядком розкриття приватного інтересу посадовими особами Ради під час здійснення відповідних повноважень, затвердженого рішенням Ради від 3 серпня 2023 року № 803/0/15-23
|
Під час опрацювання матеріалів про призначення на посаду та звільнення з посади Голови Державної судової адміністрації України, його заступників; визначення за поданням Голови Державної судової адміністрації України граничної чисельності працівників Державної судової адміністрації України, у тому числі її територіальних управлінь |
Посадові особи Ради |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
За результатами моніторингу дотримання посадовими особами Ради вимог, визначених Порядком, підготовлено довідку, у якій зафіксовано, що всі випадки виникнення приватного інтересу були належним чином задокументовані. |
|
|
|
|
15 |
Призначення та звільнення з посад членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України |
Можливість впливу третіх осіб на посадову особу Ради під час призначення та звільнення з посад членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України |
Є можливість задоволення посадовими особами Ради приватного інтересу чи інтересу третіх осіб під час призначення та звільнення з посад членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України |
Можлива недоброчесність зацікавлених посадових осіб, бажання отримати особисту вигоду або сприяти отриманню вигоди |
Порядок прийняття Радою рішень унормовано законодавчими актами та локальними актами, зокрема щодо колегіальності розгляду і вирішення питань, обґрунтованості прийнятих рішень, відкритості і публічності |
Низь- кий – 1 бал |
Серед- ній – 2 бали |
Низь- кий – 2 бали |
Дотримання вимог, встановлених Порядком розкриття приватного інтересу посадовими особами Ради під час здійснення відповідних повноважень, затвердженого рішенням Ради від 3 серпня 2023 року № 803/0/15-23 |
Під час опрацювання матеріалів про призначення та звільнення з посад членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України |
Посадові особи Ради |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
За результатами моніторингу дотримання посадовими особами Ради вимог, визначених Порядком, підготовлено довідку, у якій зафіксовано, що всі випадки виникнення приватного інтересу були належним чином задокументовані. |
|
|
|
|
16 |
Прийняття рішення про звільнення членів Ради |
Можливість впливу третіх осіб на посадову особу Ради під час прийняття рішення про звільнення членів Ради |
Є можливість задоволення посадовими особами Ради приватного інтересу чи інтересу третіх осіб під час прийняття рішення про звільнення членів Ради |
Можлива недоброчесність зацікавлених посадових осіб, бажання отримати особисту вигоду або сприяти отриманню вигоди |
Порядок прийняття Радою рішень унормовано законодавчими актами та локальними актами, зокрема щодо колегіальності розгляду і вирішення питань, обґрунтованості прийнятих рішень, відкритості і публічності |
Низь- кий – 1 бал |
Серед- ній – 2 бали |
Низь- кий – 2 бали |
Дотримання вимог, встановлених Порядком розкриття приватного інтересу посадовими особами Ради під час здійснення відповідних повноважень, затвердженого рішенням Ради від 3 серпня 2023 року № 803/0/15-23 |
Під час опрацювання матеріалів про звільнення членів Ради |
Посадові особи Ради |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
За результатами моніторингу дотримання посадовими особами Ради вимог, визначених Порядком, підготовлено довідку, у якій зафіксовано, що всі випадки виникнення приватного інтересу були належним чином задокументовані. |
|
|
|
|
17
|
Запобігання та виявлення корупції |
Можливість виникнення конфлікту інтересів під час виконання своїх службових повноважень, неповідомлення безпосереднього керівника, прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів |
Можливість виникнення у працівників секретаріату Ради конфлікту інтересів під час виконання своїх службових повноважень створює передумови для негативного впливу на об’єктивність чи неупередженість прийняття рішень або на вчинення чи невчинення дій під час виконання службових повноважень, що може зумовити вчинення корупційного правопорушення |
Можлива недоброчесність працівників секретаріату Ради; відсутність аналізу інформації щодо конфлікту інтересів у працівників секретаріату Ради; відсутність систематичних навчань щодо запобігання корупції |
Заходи щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів передбачено законодавством про запобігання корупції, рекомендаційні роз’яснення, методичні рекомендації Національного агентства з питань запобігання корупції |
Серед-ній – 2 бали |
Серед-ній – 2 бали |
Серед-ній – 4 бали |
1. Дотримання вимог, встановлених Порядком розкриття приватного інтересу посадовими особами Ради під час здійснення відповідних повноважень, затвердженого рішенням Ради від 3 серпня 2023 року № 803/0/15-23 |
Протягом 2026 – 2028 років |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції
Управління персоналу |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
За результатами моніторингу дотримання посадовими особами Ради вимог, визначених Порядком, підготовлено довідку, у якій зафіксовано, що всі випадки виникнення приватного інтересу були належним чином задокументовані. |
|
|
|
|
2. Візування відділом з питань запобігання і виявлення корупції секретаріату Ради проєктів організаційно-розпорядчих документів |
Протягом 2026 – 2028 років |
Проєкти організаційно-розпорядчих документів завізовано |
|
|
|
|||||||||||
|
3. Проведення навчань щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів |
IV квартал 2026 року, IV квартал 2027 року, IV квартал 2028 року
|
Проведено навчання щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів |
|
|
|
|||||||||||
|
18 |
Запобігання та виявлення корупції |
Можливе неповідомлення працівниками секретаріату Ради інформації про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» |
Через відсутність обізнаності працівників секретаріату Ради щодо каналів повідомлення про корупцію та прав викривача є ризик неповідомлення інформації про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" в Раді |
Можлива недоброчесність зацікавлених посадових осіб, бажання отримати особисту вигоду або сприяти отриманню вигоди |
Заходи щодо захисту викривачів передбачено законодавством про запобігання корупції, Наказом В.о. Голови Ради від 23 лютого 2022 року №10/0/1- 22 затверджено Порядок організації роботи з повідомленнями про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції", вчинених працівниками Ради, та захисту викривачів у Раді. Рішенням Ради від 18 квітня 2023 року №381/0/15-23 затверджено Положення про впровадження механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» у Раді |
Серед-ній – 2 бали |
Серед-ній – 2 бали |
Серед-ній – 4 бали |
1. Проведення інструктажу з основних положень Закону України "Про запобігання корупції", у тому числі про правовий статус, права, гарантії захисту викривача та канали повідомлення про корупцію в Раді новопризначеним працівникам секретаріату Ради |
Протягом 2026 – 2028 років |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
Інструктаж новопризначеним працівникам секретаріату Ради з основних положень Закону України "Про запобігання корупції" проведено |
|
|
|
|
2. Забезпечення функціонування каналів повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" в Раді |
Протягом 2026 – 2028 років |
Канали повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" в Раді функціонують |
|
|
|
|||||||||||
|
3. Проведення навчання щодо захисту викривачів, способи подання повідомлень про корупцію
|
ІІ квартал 2026 року, ІІ квартал 2027 року, ІІ квартал 2028 року |
Проведено навчання щодо захисту викривачів, способи подання повідомлень про корупцію |
|
|
|
|||||||||||
|
19
|
Правове забезпечення |
Можлива недоброчесність посадових осіб Ради під час представництва її інтересів у судах. Ймовірність впливу третіх осіб на працівників правового управління секретаріату Ради під час представництва в суді |
Згідно з частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. За таких обставин неналежне представлення інтересів Ради у суді (ненадання доказів, які мають значення для правильного вирішення справи; пропуск строків на вчинення необхідних процесуальних дій у справі; можливі заяви про визнання позову, відмови від позову, відмову від апеляційних/каса-ційних скарг та вчинення інших процесуальних дій, що суперечать інтересам Ради) може призвести до недоведеності правомірності рішень, дій Ради чи відсутності бездіяльності Ради |
Можлива недоброчесність працівника правового управління секретаріату Ради під час представництва в суді |
Ведення претензійно-позовної роботи унормовано процесуальними кодексами України |
Низь-кий – 1 бал |
Серед-ній – 2 бали |
Низь-кий – 2 бали |
1. Установлення обмежень у процесуальних правах осіб, які здійснюють представництво інтересів Ради в судах (без права відмови від позову, відкликання, відмови від апеляційних/касаційних скарг, визнання позову повністю або частково, укладання мирової угоди) |
Один раз на рік |
Голова Ради
Начальник правового управління |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
Установлено обмеження у процесуальних правах осіб, які здійснюють представництво інтересів Комісії в судах (без права відмови від позову, відкликання, відмови від апеляційних/касаційних скарг, визнання позову повністю або частково, укладання мирової угоди) |
|
|
|
|
2. Вибірковий моніторинг судових рішень на предмет виявлення особистої заінтересованості в результатах розгляду справ та контроль за проєктами підготовлених процесуальних документів начальником правового управління, який забезпечує представництво інтересів Ради в судах, а в окремих випадках – членами Ради. За потреби прослуховування звукозапису судового засідання
|
Кожне півріччя протягом 2026 – 2028 років |
Начальник правового управління, члени Ради (за потреби)
|
Підготовлено довідку за результатами здійснення вибіркового моніторингу судових рішень на предмет виявлення особистої заінтересованості в результатах розгляду справ та контроль за проєктами підготовлених процесуальних документів начальником правового управління, який забезпечує представництво інтересів Ради в судах, а в окремих випадках – членами Ради. |
|
|
|
||||||||||
|
|
||||||||||||||||
|
20 |
Внутрішній аудит |
Ймовірність впливу зацікавлених осіб на працівників сектору внутрішнього аудиту секретаріату Ради під час здійснення внутрішнього аудиту |
Зацікавленість посадової особи в задоволенні свого приватного інтересу та/або приватного інтересу інших осіб під час здійснення внутрішнього аудиту, який спрямовано на приховування виявлених порушень та/або включення до аудиторських звітів неповної інформації про виявлені під час внутрішнього аудиту порушення законодавства |
Можлива недоброчесність зацікавлених посадових осіб, бажання отримати особисту вигоду або сприяти отриманню вигоди |
Організаційна та функціональна незалежність сектору внутрішнього аудиту, зокрема підпорядкування та підзвітність сектору внутрішнього аудиту безпосередньо Голові Ради |
Низь-кий – 1 бал |
Серед-ній – 2 бали |
Низь-кий – 2 бали |
1. Інформування Голови Ради та відділу з питань запобігання і виявлення корупції секретаріату Ради про випадки спроб впливу зацікавлених осіб на працівників сектору внутрішнього аудиту |
Під час проведення внутрішнього аудиту |
Сектор внутрішнього аудиту |
Не потребує додат-кових ресурсів |
Повідомлено відділ з питань запобігання і виявлення корупції секретаріату Ради про випадки спроб впливу зацікавлених осіб на працівників сектору внутрішнього аудиту |
|
|
|
|
2. Письмове попередження новопризначених працівників сектору внутрішнього аудиту секретаріату Ради про відповідальність у разі порушення норм законодавства з питань запобігання корупції, проведення внутрішніх аудитів тощо |
Після призначення на посаду |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |
Всі працівники сектору внутрішнього аудиту секретаріату Ради ознайомлені з вимогами законодавства у сфері запобігання корупції |
|
|
|
||||||||||
|
21 |
Проведення закупівель |
Можливість надання переваг під час укладення договорів без застосування електронної системи закупівель з конкретним постачальником товарів, надавачем послуг, виконавцем робіт |
Існує ймовірність змови посадових осіб Ради та потенційних контрагентів для обрання їх постачальниками товарів, надавачами послуг, виконавцями робіт під час укладення договорів, або безпосереднього отримання товарів (послуг) за накладними (рахунками) без застосування електронної системи закупівель |
Імовірність виникнення приватного інтересу в посадових осіб Ради. Дотримання принципів здійснення публічних закупівель та недискримінація учасників |
Порядок здійснення публічних закупівель врегульовано законодавством України (Закон України "Про публічні закупівлі" та постанова Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 "Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування") |
Серед-ній – 2 бали |
Серед-ній – 2 бали |
Серед-ній – 4 бали |
|
Під час ініціювання закупівлі та оформлення службової записки щодо ініціювання закупівлі та внесення змін до Річного плану закупівель Ради |
Уповноважені особи, відповідальні за організацію та здійснення закупівель товарів, робіт і послуг у Раді
Управління з питань управління державним майном, публічних закупівель та охорони праці
|
Не потребує додатко-вих ресурсів |
Здійснено моніторинг, за результатами якого підготовлено довідку |
|
|
|
|
2. Використання Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18 лютого 2020 року № 275 |
Закупівлі проводяться з використанням Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18 лютого 2020 року № 275 |
|
|
|
||||||||||||
|
22 |
Проведення закупівель |
Дискримінаційні умови тендерної документації та обмеження конкуренції |
Встановлення дискримінаційних умов тендерної документації, орієнтованої на заздалегідь визначеного учасника, що звужує коло потенційних учасників та/або унеможливлює перемогу постачальників, які можуть запропонувати роботу/товар/ послугу кращої якості за нижчої ціни |
Наявність дискреційних повноважень щодо розробки тендерної документації
Недоброчесність посадових осіб Ради |
Порядок здійснення публічних закупівель врегульовано законодавством України (Закон України "Про публічні закупівлі" та постанова Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 "Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування") |
Серед-ній – 2 бали |
Серед-ній – 2 бали |
Серед-ній – 4 бали |
|
Протягом 2026 – 2028 років |
Уповноважені особи, відповідальні за організацію та здійснення закупівель товарів, робіт і послуг у Раді
Управління з питань управління державним майном, публічних закупівель та охорони праці |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
Проведено аналіз ринку та вивчення того, наскільки заявлені замовником в тендерній документації характеристики товару, роботи чи послуги є специфічними та спеціальними, порівняно з іншими закупівлями цього замовника, а в разі відсутності таких – з іншими тендерами в галузі. За результатами проведеного аналізу підготовлено довідку. |
|
|
|
|
Протягом 2026 – 2028 років |
Управління з питань управління державним майном, публічних закупівель та охорони праці
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
Залучено уповноважений підрозділ з питань запобігання і виявлення корупції до аналізу тендерної документації в окремих закупівлях |
|
|
|
|||||||||
|
23 |
Управління інформацією |
Можливе задоволення приватних інтересів під час опрацювання запитів на публічну інформацію, звернень громадян |
Невстановлення контролю або недостатній контроль за опрацюванням запитів, звернень, зокрема в частині своєчасності і повноти надання відповіді, а також достовірності даних, які в ній зазначаються, що може призвести до вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією |
Можливе задоволення приватного працівниками секретаріату Ради, недостатній внутрішній контроль |
Порядок розгляду публічних запитів врегульовано Законом України «Про доступ до публічної інформації». Порядок організації розгляду звернень у Раді, визначені Законом України «Про звернення громадян», наказом Голови Ради від 31 грудня 2020 року № 93/0/1-20 (зі змінами) |
Серед-ній – 2 бали |
Серед-ній – 2 бали |
Серед-ній – 4 бали |
Встановлення додаткового контролю за дотриманням антикорупційного законодавства під час розгляду запитів, звернень шляхом періодичного моніторингу відповідних запитів, звернень, листів-відповідей на них та звітування перед Головою Ради, керівником секретаріату Ради про результати моніторингу (у разі встановлення порушень антикорупційного законодавства) |
Щопівроку |
Керівники структурних підрозділів секретаріату Ради в межах компетенції
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
Проведено періодичний моніторинг, у разі встановлення порушень антикорупційного законодавства поінформовано Голову Ради та керівника секретаріату Ради |
|
|
|
|
24 |
Управління персоналом |
Можливість задоволення свого приватного інтересу працівником управління персоналу секретаріату Ради, відповідальним за організацію та проведення спеціальних перевірок осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування |
Під час організації проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, що передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, працівник управління персоналу секретаріату Ради може отримати неправомірну вигоду або іншим чином задовольнити свій приватний інтерес під час складання довідки за результатами спеціальної перевірки |
Імовірність виникнення приватного інтересу у працівника управління персоналу секретаріату Ради, відповідального за організацію та проведення спеціальних перевірок осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування |
Процедуру проведення спеціальних перевірок врегульовано законодавством України (Закон України "Про запобігання корупції", постанова Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 171 "Про затвердження Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, і внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України") |
Низь-кий – 1 бал |
Серед-ній – 2 бали |
Низь-кий – 2 бали |
Встановлення додаткового контролю відділом з питань запобігання і виявлення корупції секретаріату Ради шляхом обов’язкового проведення аналізу документів, отриманих під час проведення спеціальної перевірки, а також погодження (візування) довідки за результатами вказаної перевірки |
Протягом 2026 – 2028 років |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції
Управління з питань персоналу |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції секретаріату Ради здійснює аналіз документів, отриманих під час проведення спеціальної перевірки, а також застосовує процедуру погодження (візування) довідки за результатами вказаної перевірки |
|
|
|
|
25 |
Управління персоналом |
Можливе задоволення приватного інтересу під час проведення щорічного оцінювання результатів службової діяльності державних службовців |
Керівники структурних підрозділів секретаріату Ради з метою задоволення приватного інтересу (інтересів третіх осіб) можуть приймати суб’єктивні рішення під час проведення оцінювання підлеглих працівників. Під час оцінювання є ризик неврахування безпосереднім керівником показників результативності, ефективності та якості виконаної роботи підлеглим працівником, що може призвести до необ’єктивного виставлення негативної/відмінної оцінки, як наслідок, безпідставного звільнення працівника/безпід-ставного нарахування премії |
Імовірність виникнення приватного інтересу в посадових осіб Ради під час проведення щорічного оцінювання результатів службової діяльності державних службовців |
Процедуру проведення щорічного оцінювання врегульовано законодавством України (постанова Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 640 "Про затвердження Порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців") |
Серед-ній – 2 бали |
Низь-кий – 1 бал |
Серед-ній – 2 бали |
Проведення аналізу документації щодо результатів щорічного оцінювання, за результатами якого виставлено негативні або відмінні оцінки (з метою недопущення безпідставного звільнення/нарахування премії державному службовцю), та складання довідки за результатами проведеного аналізу (у разі виявлення порушень) |
Щороку |
Управління з питань персоналу
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
Проведено аналіз документації щодо результатів щорічного оцінювання, складено довідки за результатами (у разі виявлення порушень) |
|
|
|
|
26 |
Управління персоналом |
Можливість впливу третіх осіб на члена Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя (далі – Комісія) у зв’язку з виконанням ним своїх повноважень при прийняття Комісією рішень |
Можливість впливу третіх осіб на члена Комісії з метою схилення його до прийняття упереджених рішень, що суперечать принципам законності, неупередженості та доброчесності
|
Особисті контакти члена Комісії з представниками зацікавлених сторін (родинні, дружні, бізнесові зв’язки) Тиск або вплив з боку політичних партій, органів державної влади, громадських об’єднань Можливість отримання неправомірної вигоди (матеріальної чи нематеріальної) за сприяння у прийнятті рішень
|
Порядок діяльності Комісії визначено Положенням про Комісію з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя, затвердженим рішенням Ради від 18 травня 2017 року № 1172/0/15-17 (зі змінами), Положенням про проведення конкурсів для призначення на посади державних службовців у судах, органах та установах системи правосуддя затверджено рішенням Ради від 5 вересня 2017 року № 2646/0/15-17 (зі змінами) |
Серед-ній – 2 бали |
Низь-кий – 1 бал |
Серед-ній – 2 бали |
|
Під час проведення засідань Комісії |
Управління персоналу
|
Не потребує додатко-вих ресурсів |
Проведено технічну фіксацію всіх засідань Комісії
|
|
|
|
|
Щороку протягом 2026-2028 років
|
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |
Проведено навчання щодо дотримання антикорупційного законодавства для членів Комісії та працівників секретаріату |
|
|
|
||||||||||
|
27 |
Організація роботи у сфері матеріально-технічного забезпечення (господарська діяльність)
|
Можливість задоволення приватних інтересів матеріально- відповідальних осіб та інших працівників Ради під час використання та/або розпорядження матеріальними цінностями |
Використання матеріальних цінностей у власних цілях з метою отримання неправомірної вигоди. Списання матеріальних цінностей раніше, ніж передбачено встановленим порядком. Навмисне завищення обсягів замовлення для використання надлишків у власних цілях |
Можливість використання працівниками секретаріату Ради матеріально-технічних ресурсів в особистих цілях |
Проведення контрольних заходів щодо дотримання економічної сутності видатків та напрямів їх використання, врахування об’єктивної потреби під час планування та використання бюджетних коштів. Проведення щорічної інвентаризації |
Серед-ній – 2 бали |
Серед-ній – 2 бали |
Серед-ній – 4 бали |
1. Запровадження та забезпечення функціонування внутрішньої процедури регулярного контролю за використанням матеріальних ресурсів Ради |
Протягом 2026 – 2028 років
|
Управління з питань управління державним майном, публічних закупівель та охорони праці
Фінансово-економічне управління |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
Підготовлено довідку за результатами функціонування внутрішньої процедури регулярного контролю за використанням матеріальних ресурсів Ради |
|
|
|
|
2. Проведення роз’яснювальної роботи серед співробітників про недопустимість використання матеріальних ресурсів Ради для інших, не викликаних службовою необхідністю, цілей |
Протягом 2026 – 2028 років
|
Роз’яснювальну роботу проведено, зокрема під час навчальних заходів з поширення інформації щодо програм антикорупційного спрямування |
|
|
|
|||||||||||
|
28 |
Управління документообігом |
Можливість втручання в автоматизовану систему розподілу матеріалів між членами Ради |
Можливість стороннього або внутрішнього втручання в автоматизовану систему розподілу матеріалів між членами Ради з метою впливу на порядок та результати розгляду питань, що може призвести до упередженості або маніпуляцій у прийнятті рішень |
Можливість адміністративного втручання працівників, які мають доступ до налаштувань або логів системи. Відсутність незалежного аудиту та моніторингу роботи системи.
|
Порядок проведення автоматизованого розподілу матеріалів між членами Ради визначено положенням про автоматизовану систему розподілу справ, затвердженим рішенням Ради від 16 листопада 2017 року № 3689/0/15-17 |
Серед-ній – 2 бали |
Серед-ній – 2 бали |
Серед-ній – 4 бали |
|
Щомісячно
|
Управління інформаційних технологій та захисту інформації
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |
Не потребує додатко-вих ресурсів |
Надано звіти про результати моніторингу роботи автоматизованої системи розподілу матеріалів між членами Ради
|
|
|
|
|
Щороку протягом 2026-2028 років |
За результатами здійсненого аналізу підготовлена довідка з відповідними пропозиціями |
|
|
|
Додаток 3
до Антикорупційної програми
Вищої ради правосуддя
на 2026–2028 роки
План заходів із поширення інформації про програми антикорупційного спрямування
|
№ з/п |
Навчальний захід |
Термін проведення заходу |
Відповідальний структурний підрозділ секретаріату Вищої ради правосуддя |
|
1 |
Основні положення антикорупційного законодавства: декларування, дотримання обмежень і заборон |
І квартал 2026 року І квартал 2027 року І квартал 2028 року |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |
|
2 |
Захист викривачів, способи подання повідомлень про корупцію |
Перше півріччя 2026 року Перше півріччя 2027 року Перше півріччя 2028 року |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |
|
3 |
Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів |
IV квартал 2026 року IV квартал 2027 року IV квартал 2028 року |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |
|
4 |
Інструктаж суб’єктів, які призначаються/припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, у Вищій раді правосуддя, щодо дотримання вимог, заборон та обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» |
Постійно протягом 2026–2028 років |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |
|
5 |
Розміщення на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя законодавчих, нормативно-правових та розпорядчих актів, методичних та навчальних матеріалів з питань запобігання корупції, інформації антикорупційної тематики |
Постійно протягом 2026–2028 років |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |
|
6 |
Розсилка електронною поштою членам Вищої ради правосуддя та працівникам секретаріату Вищої ради правосуддя методичних та навчальних матеріалів з питань запобігання корупції |
Постійно протягом 2026–2028 років |
Відділ з питань запобігання і виявлення корупції |