X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Рішення
Київ
16.02.2021
360/0/15-21
Про звільнення Литвиненка І.Ю. з посади судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України

Вища рада правосуддя, розглянувши подання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про звільнення судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Литвиненка Ігоря Юрійовича на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України,

 

встановила:

 

Литвиненко Ігор Юрійович Постановою Верховної Ради України від 17 травня 2012 року № 4736-VI обраний на посаду судді Октябрського районного суду міста Полтави безстроково, Указом Президента України від 7 листопада 2013 року № 619/2013 переведений на роботу на посаді судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська.

29 липня 2020 року Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя, розглянувши об’єднану дисциплінарну справу стосовно судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Литвиненка І.Ю., відкриту за дисциплінарною скаргою громадянина Турецької республіки Ахмета Пеніч, за власною ініціативою Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя та за дисциплінарними скаргами Дніпровської міської ради, ухвалила рішення № 2299/3дп/15-20 про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади судді.

Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що обставини, встановлені за результатами розгляду об’єднаної дисциплінарної справи, зокрема допущення суддею Литвиненком І.Ю. порушень під час розгляду цивільних справ, свідчать, що такі дії (бездіяльність) судді Литвиненка І.Ю. є проявом грубої недбалості судді, порочать звання судді, завдали значної шкоди авторитету правосуддя, а також свідчать про вчинення ним істотного дисциплінарного проступку, наслідком якого є звільнення з посади з підстави, передбаченої пунктом 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

Зазначене рішення суддею було оскаржено.

За результатами розгляду скарги рішенням Вищої ради правосуддя від 17 грудня 2020 року № 3509/0/15-20 рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 29 липня 2020 року № 2299/3дп/15-20 залишено без змін.

Вивчивши та перевіривши доводи скарги, матеріали дисциплінарного провадження та рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 29 липня 2020 року, Вища рада правосуддя дійшла висновку, що Третьою Дисциплінарною палатою правильно встановлено обставини дисциплінарної справи, надано їм належну та обґрунтовану оцінку, а наведені у скарзі доводи не можуть слугувати підставою для зміни або скасування оскаржуваного рішення.

Слід зазначити, що із матеріалів дисциплінарної справи стосовно судді Литвиненка І.Ю. вбачається, що дисциплінарне провадження, включаючи процедуру оскарження рішення Дисциплінарної палати, здійснено з дотриманням процедури, передбаченої чинним законодавством України. Рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 29 липня 2020 року № 2299/3дп/15-20 прийнято в межах наданих їй законом повноважень.

18 грудня 2020 року за вхідним № 12151/0/8-20 до Вищої ради правосуддя надійшло подання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про звільнення Литвиненка І.Ю. з посади судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України відповідно до рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 29 липня 2020 року № 2299/3дп/15-20.

Частиною третьою статті 56 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» визначено, що питання про звільнення судді згідно з пунктом 3 частини шостої статті 126 Конституції України Вища рада правосуддя розглядає на підставі подання Дисциплінарної палати про звільнення судді.

Відповідно до пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України, статті 115 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» підставою для звільнення судді є вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді.

Дисциплінарне провадження щодо Литвиненка І.Ю. про притягнення його до відповідальності здійснено відповідно до процедури, передбаченої чинним законодавством.

З огляду на викладене, керуючись пунктом 3 частини шостої статті 126 Конституції України, статтею 56 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», статтею 115 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Вища рада правосуддя

вирішила:

 

звільнити Литвиненка Ігоря Юрійовича з посади судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

 

Голова Вищої ради правосуддя                                       А.А. Овсієнко

 

Члени Вищої ради правосуддя                                         І.А. Артеменко

 

 

                                                                                                О.Є. Блажівська

 

 

                                                                                                В.І. Говоруха

 

 

                                                                                               П.М. Гречківський

 

 

                                                                                               В.К. Грищук

 

 

                                                                                               Л.Б. Іванова

 

 

                                                                                              Н.С. Краснощокова

 

 

                                                                                             О.В. Маловацький

 

 

                                                                                              В.В. Матвійчук

 

 

                                                                                              О.В. Прудивус

 

 

                                                                                              Т.С. Розваляєва

 

 

                                                                                               М.П. Худик

 

 

                                                                                              С.Б. Шелест