X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Рішення
Київ
23.02.2021
428/0/15-21
Про звільнення Трофимової Н.А. з посади судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України

Вища рада правосуддя, розглянувши матеріали подання Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про звільнення судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Трофимової Надії Анатоліївни на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України,

 

встановила:

 

Трофимова Надія Анатоліївна Указом Президента України від 24 лютого 2011 року № 246/2011 призначена на посаду судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області строком на п’ять років.

30 жовтня 2020 року Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя, розглянувши об’єднану дисциплінарну справу стосовно судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Трофимової Н.А., відкриту за дисциплінарною скаргою голови Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Бурхана С.М. та за власною ініціативою Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, ухвалила рішення № 2993/1дп/15-20 про притягнення судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Трофимової Н.А. до дисциплінарної відповідальності та застосування до неї дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади судді.

Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що встановлені за результатами розгляду об’єднаної дисциплінарної справи обставини, зокрема допущення суддею Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Трофимовою Н.А. порушень під час розгляду значної кількості справ, систематична відсутність судді Трофимової Н.А. на роботі без поважних причин, непередання суддею справ, розгляд яких завершено ухваленням судового рішення, до канцелярії суду, зволікання з виготовленням вмотивованих судових рішень, несвоєчасне надання суддею копій судових рішень для їх внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень, свідчать, що дії та бездіяльність судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Трофимової Н.А. порочать звання судді, завдали значної шкоди авторитету правосуддя, що становить істотний дисциплінарний проступок, наслідком якого є звільнення з посади з підстави, передбаченої пунктом 3 частини шостої статті 126 Конституції України. Зазначене рішення суддею було оскаржено.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 2 лютого 2021 року № 197/0/15-21 рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 30 жовтня 2020 року № 2993/1дп/15-20 залишено без змін.

Вивчивши та перевіривши доводи скарги, матеріали дисциплінарного провадження та рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 30 жовтня 2020 року, Вища рада правосуддя дійшла висновку, що Дисциплінарною палатою правильно встановлено обставини дисциплінарної справи, надано їм належну та обґрунтовану оцінку, а наведені у скарзі доводи не можуть слугувати підставою для зміни або скасування оскаржуваного рішення.

Слід зазначити, що з матеріалів дисциплінарної справи стосовно судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Трофимової Н.А. вбачається, що дисциплінарне провадження, включаючи процедуру оскарження рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, здійснено з дотриманням процедури, передбаченої чинним законодавством України, рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 30 жовтня 2020 року № 2993/1дп/15-20 прийнято в межах наданих їй законом повноважень.

Частиною третьою статті 56 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» визначено, що питання про звільнення судді згідно з пунктом 3 частини шостої статті 126 Конституції України Вища рада правосуддя розглядає на підставі подання Дисциплінарної палати про звільнення судді.

3 лютого 2021 року за вхідним № 906/0/8-21 до Вищої ради правосуддя надійшло подання Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про звільнення Трофимової Н.А. з посади судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України відповідно до рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 30 жовтня 2020 року № 2993/1дп/15-20 про притягнення судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Трофимової Н.А. до дисциплінарної відповідальності та застосування до неї дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади судді.

Відповідно до пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України, статті 115 Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів» підставою для звільнення судді є вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді.

З огляду на викладене, керуючись пунктом 3 частини шостої статті 126 Конституції України, статтею 56 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», статтею 115 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Вища рада правосуддя

вирішила:

 

 

звільнити Трофимову Надію Анатоліївну з посади судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

 

 

Голова Вищої ради правосуддя                             А.А. Овсієнко

 

Члени Вищої ради правосуддя                               І.А. Артеменко

                                                                                      О.Є. Блажівська

                                                                                      В.І. Говоруха

                                                                                      П.М. Гречківський

                                                                                      В.К. Грищук

                                                                                      Л.Б. Іванова

                                                                                      Н.С. Краснощокова

                                                                                      О.В. Маловацький

                                                                                      В.В. Матвійчук

                                                                                     О.В. Прудивус

                                                                                     Т.С. Розваляєва

                                                                                     М.П. Худик

                                                                                     В.В. Шапран

                                                                                     С.Б. Шелест

                                                                                     Л.А. Швецова