X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Третя Дисциплінарна палата
Ухвала
Київ
14.07.2021
1551/3дп/15-21
Про відмову у задоволенні заяви члена Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя Гречківського П.М. про самовідвід

Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя у складі головуючого – Іванової Л.Б., членів Говорухи В.І., Матвійчука В.В., залученої із Другої Дисциплінарної палати члена Вищої ради правосуддя Блажівської О.Є., розглянувши висновки доповідача – члена Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя Гречківського П.М. за результатами попередньої перевірки скарг,

 

встановила:

 

до порядку денного засідання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя 14 липня 2021 року включено питання про відкриття дисциплінарної справи чи відмову в її відкритті за скаргою Ярущака П.П. стосовно суддів Вінницького апеляційного суду Кривошеї Анатолія Івановича, Бурденюка Сергія Івановича, Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Остапука Віктора Івановича, Кишакевича Лева Юрійовича, Щепоткіної Валентини Володимирівни.

Членом Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя Гречківським П.М. заявлено самовідвід щодо розгляду вказаного вище питання з метою уникнення будь-яких сумнівів у його об’єктивності та неупередженості. Заяву про самовідвід мотивовано тим, що судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Кишакевич Л.Ю., Щепоткіна В.В. розглядали справу, у якій Гречківський П.М. був учасником.

Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя встановила таке.

Підстави та порядок відводу члена Вищої ради правосуддя наведені у статті 33 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Відповідно до частини першої цієї статті член Вищої ради правосуддя не може брати участі в розгляді питання і підлягає відводу, якщо буде встановлено, що він особисто, прямо чи побічно заінтересований у результаті справи, є родичем особи, стосовно якої розглядається питання, або якщо будуть встановлені інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості.

Судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Кишакевич Л.Ю., Щепоткіна В.В. розглядали справу, у якій Гречківський П.М. був учасником, у минулому. Наведене дає підстави для висновку про відсутність у нього особистої, прямої чи побічної заінтересованості в результаті справи. Інших обставин, що викликають сумнів у неупередженості члена Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя Гречківського П.М., не виявлено.

З огляду на зазначене та керуючись статтями 33, 34 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя

 

ухвалила:

 

відмовити у задоволенні заяви члена Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя Гречківського Павла Миколайовича про самовідвід при розгляді Третьою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя питання про відкриття дисциплінарної справи чи відмову в її відкритті за скаргою Ярущака П.П. стосовно суддів Вінницького апеляційного суду Кривошеї Анатолія Івановича, Бурденюка Сергія Івановича, Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Остапука Віктора Івановича, Кишакевича Лева Юрійовича, Щепоткіної Валентини Володимирівни.

 

 

Головуючий на засіданні

Третьої Дисциплінарної

палати Вищої ради правосуддя                              В.І. Говоруха

 

Члени Третьої Дисциплінарної

палати Вищої ради правосуддя                              Л.Б. Іванова

                                                                                      В.В. Матвійчук

 

Член Другої Дисциплінарної палати

Вищої ради правосуддя                                           О.Є. Блажівська