X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Рішення
Київ
26.06.2018
2046/0/15-18
Про звільнення Підкурганного В.В. з посади судді Вишгородського районного суду Київської області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України

Вища рада правосуддя, розглянувши подання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про звільнення судді Вишгородського районного суду Київської області Підкурганного Володимира Володимировича на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України,

 

встановила:

 

Підкурганний Володимир Володимирович Указом Президента України від 6 серпня 2010 року № 802/2010 призначений на посаду судді Вишгородського районного суду Київської області строком на п’ять років. Строк повноважень, на який суддю було призначено, закінчився 7 серпня 2015 року. 

Рішенням Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 27 березня 2017 року № 614/3дп/15-17, залишеним без змін рішенням Вищої ради правосуддя від 24 травня 2018 року № 1528/0/15-18, суддю Вишгородського районного суду Київської області Підкурганного В.В. притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до нього дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення з посади судді.

12 червня 2018 року до Вищої ради правосуддя надійшло подання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя (вх. № 5097/0/8-18) про звільнення судді Вишгородського районного суду Київської області Підкурганного В.В. на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України. До подання додано дисциплінарну справу.

Суддя Підкурганний В.В. та його адвокат звернулися до Вищої ради правосуддя  з клопотанням про відкладення розгляду питання у зв’язку з зайнятістю адвоката в іншій справі та перебуванням судді у відпустці поза межами Київської області.

Відповідно до частини третьої статті 56 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» суддя, стосовно якого розглядається питання про звільнення з підстав, визначених пунктами 3 та 6 частини шостої статті 126 Конституції України, повідомляється про засідання Вищої ради правосуддя у порядку, визначеному цим Законом. Неявка судді на засідання незалежно від причин не перешкоджає розгляду питання за його відсутності.

 Дисциплінарне провадження щодо судді Підкурганного В.В. здійснено згідно з передбаченою чинним законодавством України процедурою. Рішення про притягнення судді Підкурганного В.В. до дисциплінарної відповідальності ухвалено Третьою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя у межах визначених законом повноважень.

Частиною третьою статті 56 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» визначено, що питання про звільнення судді згідно з пунктом 3 частини шостої статті 126 Конституції України Вища рада правосуддя розглядає на підставі подання Дисциплінарної палати про звільнення судді.

Відповідно до пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України,  статті 115 Закону України  від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів» підставою для звільнення судді є вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді.

З огляду на викладене, керуючись пунктом 3 частини шостої статті 126 Конституції України, статтею 56 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», статтею 115 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Вища рада правосуддя

 

вирішила:

 

звільнити Підкурганного Володимира Володимировича з посади судді Вишгородського районного суду Київської області на підставі пункту 3 частини шостої  статті 126 Конституції України.

 

 

Голова Вищої ради правосуддя                                          І.М. Бенедисюк

 

Члени Вищої ради правосуддя                                           І.А. Артеменко
                                                                                                  В.Е. Беляневич
                                                                                                  А.М. Бойко
                                                                                                  Н.О. Волковицька
                                                                                                  В.І. Говоруха
                                                                                                  М.Б. Гусак
                                                                                                  В.К. Комков
                                                                                                  О.В. Маловацький
                                                                                                  І.Ю. Мамонтова
                                                                                                  В.А. Нежура
                                                                                                  А.А. Овсієнко
                                                                                                  В.В. Шапран
                                                                                                  Л.А. Швецова

Примітки: 

27.03.2017 рішення №614/3дп/15-17
24.05.2018 рішення №1528/0/15-18