X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Рішення
Київ
03.08.2021
1752/0/15-21
Про початок процедури відрядження судді до Козівського районного суду Тернопільської області (як тимчасового переведення)

Вища рада правосуддя, розглянувши повідомлення Державної судової адміністрації України про необхідність розгляду питання щодо відрядження судді до Козівського районного суду Тернопільської області,

 

встановила:

 

до Вищої ради правосуддя надійшло повідомлення Державної судової адміністрації України про необхідність розгляду питання щодо відрядження 1 (одного) судді до Козівського районного суду Тернопільської області у зв’язку з виявленням у ньому надмірного рівня судового навантаження. У зазначеному суді визначено 3 (три) штатних посади суддів.

Станом на 1 червня 2021 року у суді фактично перебуває на посаді та здійснює правосуддя Гриновець Оксана Богданівна, яка Указом Президента України від 29 вересня 2016 року № 425/2016 призначена на посаду судді Козівського районного суду Тернопільської області, її повноваження припиняються 29 вересня 2021 року.

Крім того, рішенням Вищої ради правосуддя від 8 грудня 2020 року № 3405/0/15-20 суддя Здолбунівського районного суду Рівненської області Чорний Ігор Анатолійович відряджений до Козівського районного суду Тернопільської області для здійснення правосуддя строком на один рік. Строк відрядження спливає 24 вересня 2021 року, оскільки Чорний І.А. Указом Президента України від 24 вересня 2016 року № 410/2016 призначений вперше на посаду судді строком на п’ять років.

Таким чином, у вересні 2021 року в Козівському районному суді Тернопільської області буде припинено доступ до правосуддя.

За інформацією Державної судової адміністрації України, у 2020 році нормативний час, необхідний для розгляду справ, що надійшли до загальних місцевих судів, становив у середньому по Україні 328 днів для кожного повноважного судді з урахуванням рекомендованих Вищою радою правосуддя показників середньої тривалості розгляду справ.

У Козівському районному суді Тернопільської області (при наявних 2 (двох) суддях, які здійснюють правосуддя) нормативний час розгляду справ не досягає середнього по Україні та становить 183 дні на одного суддю.

Враховуючи зазначене вище, відрядження 1 (одного) судді до Козівського районного суду Тернопільської області забезпечить доступ до правосуддя, при цьому нормативний час розгляду справ становитиме 365 днів на одного суддю.

Державна судова адміністрація України зазначає, що відрядження 1 (одного) судді строком на один рік забезпечить належні умови для доступу до правосуддя у Козівському районному суді Тернопільської області.

Відповідно до підпунктів 1, 5 пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 4 червня 2020 року № 679-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо відрядження суддів та врегулювання інших питань забезпечення функціонування системи правосуддя в період відсутності повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» Вища рада правосуддя у період відсутності повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України ухвалює без рекомендації чи подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України рішення, зокрема, про відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації, про внесення змін до порядку відрядження судді до іншого суду тієї самої спеціалізації.

Пунктом 2-2 розділу І Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року № 54/0/15-17 (далі – Порядок), та пунктом 21.10 Регламенту Вищої ради правосуддя (далі – Регламент) передбачено, що у період відсутності повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України рішення про відрядження судді ухвалюється Вищою радою правосуддя на підставі повідомлення Державної судової адміністрації України.

Згідно з пунктом 21.13 Регламенту за результатами розгляду повідомлення Державної судової адміністрації України про необхідність відрядження судді (суддів) Рада приймає рішення щодо початку процедури відрядження судді (суддів), у зв’язку із чим відповідно до пункту 2 розділу ІV-1 Порядку розміщується оголошення на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя протягом п’яти робочих днів із дня прийняття Радою відповідного рішення.

На підставі наведеного, керуючись статтею 55 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо відрядження суддів та врегулювання інших питань забезпечення функціонування системи правосуддя в період відсутності повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України», статтею 70 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Регламентом Вищої ради правосуддя, Порядком відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), Вища рада правосуддя

 

вирішила:

 

1. Розпочати процедуру відрядження судді до Козівського районного суду Тернопільської області.

2. Затвердити текст оголошення про початок процедури відрядження судді (додається) та оприлюднити його на вебсайті Вищої ради правосуддя.

 

 

В. о. Голови Вищої ради правосуддя                                 О.В. Маловацький

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Вищої ради правосуддя

3 серпня 2021 року № 1752/0/15-21

 

ОГОЛОШЕННЯ

про початок процедури відрядження судді

 

Вища рада правосуддя відповідно до рішення від 3 серпня 2021 року № 1752/0/15-21 оголошує про початок процедури відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, а саме до

Козівського районного суду Тернопільської області – 1 судді.

 

Судді, які виявили бажання бути відрядженими до вказаного суду, повинні протягом десяти днів (із дня оголошення про початок процедури відрядження суддів) подати до Вищої ради правосуддя такі документи*:

згоду на відрядження до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, адресовану Вищій раді правосуддя, за формою згідно з додатком 1-2 до Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року № 54/0/15-17 (зі змінами);

довідку для розгляду питання щодо відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя за формою згідно з додатком 2 до Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року № 54/0/15-17 (зі змінами);

інші документи згідно із зазначеним у згоді на відрядження переліком, які можуть бути враховані під час вирішення питання про відрядження судді.

 

* Документи для відрядження можуть бути подані:

суддею особисто до Вищої ради правосуддя з понеділка по четвер з 08 год 00 хв до 12 год 00 хв та з 12 год 45 хв до 16 год 00 хв, у п’ятницю з 08 год 00 хв до 12 год 00 хв та з 12 год 45 хв до 15 год 00 хв за адресою: м. Київ, вул. Студентська, 12-А;

електронною поштою на адресу assistant@hcj.gov.ua.

Документи щодо відрядження, які надсилаються електронною поштою, мають бути відскановані окремими файлами у форматі PDF із зазначенням назви кожного з них. Також має бути додане відскановане у форматі PDF підтвердження про направлення оригіналів документів до Вищої ради правосуддя засобами поштового зв’язку (опис вкладення разом із розрахунковим документом).

Звертаємо увагу, що документи мають бути подані відповідно до приписів Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року № 54/0/15-17 (зі змінами), та умов, зазначених в оголошенні.