X
Введіть слово для пошуку

Акт ВРП

Україна
Вища рада правосуддя
Рішення
Київ
20.03.2018
838/0/15-18
Про тимчасове, строком на два місяці, відсторонення судді Дніпровського районного суду міста Києва Іваніної Ю.В. від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим направленням до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації слідчих суддів з подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді

Вища рада правосуддя, розглянувши подання Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про тимчасове відсторонення судді Дніпровського районного суду міста Києва Іваніної Юлії Вікторівни від здійснення правосуддя строком на два місяці з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді, направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації слідчих суддів та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді,

 

встановила:

 

рішенням Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 20 березня 2017 року № 534/2дп/15-17 суддю Дніпровського районного суду міста Києва Іваніну Ю.В. притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до неї дисциплінарне стягнення у виді внесення подання Вищій раді правосуддя про звільнення її з посади судді.

До Вищої ради правосуддя 20 квітня 2017 року надійшла скарга судді Іваніної Ю.В. та адвоката Мацка В.В. на рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 20 березня 2017 року № 534/2дп/15-17 про притягнення судді Іваніної Ю.В. до дисциплінарної відповідальності.   

За результатами розгляду вказаної скарги Вища рада правосуддя ухвалила рішення від 25 січня 2018 року № 173/0/15-18, яким змінено рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 20 березня 2017 року № 534/2дп/15-17 про притягнення судді Дніпровського районного суду міста Києва Іваніної Ю.В. до дисциплінарної відповідальності та застосовано до неї дисциплінарне стягнення у виді подання про тимчасове, на два місяці, відсторонення від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим направленням до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації слідчих суддів з подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження нею здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді.

2 березня 2018 року Другою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя до Вищої ради правосуддя внесено подання та матеріали дисциплінарної справи стосовно відсторонення судді Дніпровського районного суду міста Києва Іваніної Ю.В. від здійснення правосуддя.

Відповідно до частини першої статті 109 Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів» до суддів може застосовуватися дисциплінарне стягнення у виді подання про тимчасове (від одного до шести місяців) відсторонення від здійснення правосуддя – з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації, визначеного органом, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

Статтею 105 цього Закону встановлено, що проведення курсів навчання, визначених кваліфікаційним або дисциплінарним органом, для підвищення кваліфікації суддів, які тимчасово відсторонені від здійснення правосуддя, покладено на Національну школу суддів України.

З огляду на викладене Вища рада правосуддя, керуючись статтями 105, 109 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статтями 3, 30, 34, 68 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», пунктами 20.8–20.18 Регламенту Вищої ради правосуддя,

 

вирішила:

 

1. Тимчасово, строком на два місяці, відсторонити суддю Дніпровського районного суду міста Києва Іваніну Юлію Вікторівну від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим направленням до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації слідчих суддів з подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

2. Доручити Національній школі суддів України забезпечити проходження суддею Дніпровського районного суду міста Києва Іваніною Юлією Вікторівною курсу підвищення кваліфікації з метою подальшого кваліфікаційного оцінювання для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

 

 

Голова Вищої ради правосуддя                                        І.М. Бенедисюк

 

Члени Вищої ради правосуддя                                         І.А. Артеменко

                                                                                                В.Е. Беляневич
                                                                                                А.М. Бойко
                                                                                                Н.О. Волковицька
                                                                                                В.І. Говоруха
                                                                                                П.М. Гречківський
                                                                                                М.Б. Гусак
                                                                                                В.К. Комков
                                                                                                Т.М. Малашенкова
                                                                                                О.В. Маловацький
                                                                                                І.Ю. Мамонтова
                                                                                                А.М. Мірошниченко
                                                                                                В.А. Нежура
                                                                                                А.А. Овсієнко
                                                                                                М.П. Худик
                                                                                                В.В. Шапран
                                                                                                Л.А. Швецова