X
Enter the word to search

View Акт ВРП

Ukraine
Вища рада правосуддя
Рішення
Kyiv
12.03.2020
735/0/15-20
Про звільнення Сеніна В.Ю. з посади судді Солом’янського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України

Вища рада правосуддя, розглянувши подання Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про звільнення судді Солом’янського районного суду міста Києва Сеніна Вадима Юрійовича на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України,

 

встановила:

 

Сенін Вадим Юрійович Указом Президента України від 9 жовтня 2009 року № 814/2009 призначений на посаду судді Голосіївського районного суду міста Києва строком на п’ять років. Указом Президента України від 23 травня 2013 року № 301/2013 переведений на посаду судді Солом’янського районного суду міста Києва в межах п’ятирічного строку. Указом Президента України від 29 грудня 2017 року № 441/2017 призначений на посаду судді Солом’янського районного суду міста Києва.

Рішенням Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 25 березня 2019 року № 917/2дп/15-19 суддю Солом’янського районного суду міста Києва Сеніна В.Ю. притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до нього дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення з посади судді.

За результатами розгляду скарги судді Сеніна В.Ю. Вища рада правосуддя ухвалила рішення від 10 вересня 2019 року, яким залишила без змін рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 25 березня 2019 року № 917/2дп/15-19.

11 вересня 2019 року до Вищої ради правосуддя надійшло подання Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя з доданими до нього матеріалами про звільнення Сеніна В.Ю. з посади судді Солом’янського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

20 лютого 2020 року Великою Палатою Верховного Суду у справі № 11-1110сап19 (справа за скаргою Сеніна В.Ю. на рішення Вищої ради правосуддя від 10 вересня 2019 року № 1395/0/15-19, ухвалене за результатами розгляду скарги на рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 25 березня 2019 року № 917/2дп/15-19) ухвалено рішення, яким скаргу Сеніна В.Ю. залишено без задоволення, а рішення Вищої ради     правосуддя – без змін.

Частиною третьою статті 56 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» встановлено, що питання про звільнення судді згідно з пунктом 3 частини шостої статті 126 Конституції України Вища рада правосуддя розглядає на підставі подання Дисциплінарної палати про звільнення судді.

Відповідно до пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України,  статті 115 Закону України  від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів» підставою для звільнення судді є вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді.

З огляду на викладене, керуючись пунктом 3 частини шостої статті 126 Конституції України, статтею 56 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», статтею 115 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Вища рада правосуддя

 

вирішила:

 

звільнити Сеніна Вадима Юрійовича з посади судді Солом’янського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

 

 

Голова Вищої ради правосуддя                               А.А. Овсієнко

 

Члени Вищої ради правосуддя                                 І.А. Артеменко

                                                                                        О.Є. Блажівська

                                                                                        В.І. Говоруха

                                                                                        П.М. Гречківський

                                                                                        В.К. Грищук

                                                                                        В.І. Данішевська

                                                                                        Л.Б. Іванова

                                                                                        Н.С. Краснощокова

                                                                                        О.В. Маловацький

                                                                                        В.В. Матвійчук

                                                                                        О.В. Прудивус

                                                                                        Т.С. Розваляєва

                                                                                        М.П. Худик

                                                                                        В.В. Шапран

                                                                                        Л.А. Швецова

                                                                                        С.Б. Шелест