X
Введіть слово для пошуку

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 10 - 14 січня 2022 року

17.01.2022
Видання: 
Юридична практика

ВРП ухвалила внести Президентові України подання про призначення судді до Господарського суду Луганської області

11 січня 2022 року ВРП вирішила внести Президентові України подання про призначення ТАЦІЙ Олени Владиславівни на посаду судді Господарського суду Луганської області.

ВРП звільнила у відставку чотирьох суддів

11 січня 2022 року ВРП вирішила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку:

  • Савича Юрія Миколайовича – з посади судді Луганського апеляційного суду;
  • Хорошевського Олександра Миколайовича – з посади судді Харківського апеляційного суду;
  • Купельського Анатолія Вадимовича – з посади судді Хмельницького апеляційного суду.

13 січня 2022 року ВРП ухвалила звільнити у зв’язку з поданням заяви про відставку Логвинюк Ірину Миколаївну з посади судді Ковельського міськрайонного суду Волинської області.

ВРП відрядила трьох суддів для здійснення правосуддя

ВРП 11 січня 2022 року вирішила відрядити двох суддів до Солом’янського районного суду міста Києва для здійснення правосуддя строком на один рік, а саме:

суддю Борзнянського районного суду Чернігівської області Ріхтера Владислава Володимировича – з 24 січня 2022 року;

суддю Краматорського міського суду Донецької області Митрофанову Алесю Олексіївну – з 1 лютого 2022 року.

Крім того ВРП вирішила відрядити суддю Слов’янського міськрайонного суду Донецької області Проніна Сергія Георгійовича до Авдіївського міського суду Донецької області строком на один рік з 20 січня 2022 року. Завдяки цьому у суді, який не працює з 2014 року, буде відновлено здійснення правосуддя.  

З 5 серпня 2021 року припинено розподіл між членами ВРП дисциплінарних скарг

З метою недопущення порушення вимог чинного законодавства ВРП зупинила розподіл між членами Ради дисциплінарних скарг. А також скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора. 5 серпня 2021 року ВРП прийняла рішення про зупинення розподілу деяких справ (матеріалів) між членами ВРП.

Із моменту набрання чинності Законом України від 14 липня 2021 року № 1635-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» дисциплінарні скарги розподіляються дисциплінарному інспектору ВРП. Процедура призначення на посаду дисциплінарного інспектора буде здійснюватися відповідно до вимог, встановлених законом. Оскільки наразі відсутні дисциплінарні інспектори, скарги щодо дисциплінарного проступку судді не розподіляються. Станом на 11 січня 2022 року у ВРП 3151 нерозподілена скарга.

Розпочалася процедура відрядження судді до Дубенського міськрайонного суду Рівненської області

ВРП відповідно до рішення від 11 січня 2022 року № 27/0/15-22 оголошує про початок процедури відрядження 1 судді до Дубенського міськрайонного суду Рівненської області.

Судді, які виявили бажання бути відрядженими до вказаного суду, повинні протягом десяти днів (з дня оголошення про початок процедури відрядження суддів) подати до ВРП необхідні документи.

Продовжено строк надання суддями згоди на відрядження до трьох судів

ВРП відповідно до рішень від 11 січня 2022 року  № 23/0/15-22№ 24/0/15-22№ 29/0/15-22 продовжила строк надання суддями згоди на відрядження до Ананьївського районного суду Одеської області, Арцизького районного суду Одеської області та Чутівського районного суду Полтавської області.

Судді, які виявили бажання бути відрядженими до вказаних судів, повинні до 20 січня 2022 року(щодо Ананьївського районного суду Одеської області та Арцизького районного суду Одеської області) та до 24 січня 2022 року (щодо Чутівського районного суду Полтавської області) подати до ВРП необхідні документи.

ВРП відреагувала на повідомлення судді Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області про втручання у її професійну діяльність

ВРП вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за ч. 1 ст. 376 КК України за фактами, викладеними в повідомленні судді Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області Оксани Пальчик.

Адвокат громадянина К., стосовно якого у провадженні судді перебувала справа, поінформувала, що її підзахисному через месенджер «Telegram» надійшла фотокопія постанови, якою провадження закрито у зв’язку з відсутністю в діях К. складу адміністративного правопорушення. Невідома особа запропонувала отримати оригінал постанови після перерахування на рахунок грошової суми, еквівалентної 500 доларам США. 

«Юридична практика»