X
Введіть слово для пошуку

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 11-20 травня 2022 року

21.05.2022
Видання: 
Юридична практика

Віталій Саліхов приступив до виконання обов’язків Голови ВРП

Віталій Саліхов виконує обов’язки Голови ВРП як найстарший за віком член Ради.

Членкині ВРП обговорили напрями співпраці з представниками Ради Європи

Членкині ВРП Оксана Блажівська та Інна Плахтій провели робочу зустріч з представниками програм правового співробітництва Ради Європи Маріанною Чіку, Ліліт Данегьян-Босслер, Іриною Кушнір, Андрієм Кавакіним.

Предметом розмови стало визначення ключових напрямів співпраці органів та установ системи правосуддя з міжнародними партнерами в час нових критичних викликів, зумовлених військовим вторгненням росії в Україну.

Відтерміновано зміни до Положення про ЄСІТС

Рішенням Голови Верховного Суду від 10 травня 2022 року № 129/0/149-22 відтерміновано до 1 вересня 2022 року набрання чинності змінами до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (в частині визначення особливостей автоматизованого розподілу судових справ), внесеними рішеннями Вищої ради правосуддя від 25 січня 2022 року № 83/0/15 та від 22 лютого 2022 року № 166/0/15-2.

Секретаріат ВРП розпочав прийом документів від кандидатів, які обиратимуться до складу Ради з’їздом суддів

11-13 липня 2022 року відбудеться XIХ позачерговий з’їзд суддів України.

Дата і місце проведення з’їзду визначені рішенням Ради суддів України  від 12 травня 2022 року  № 12 . На час ухвалення рішення РСУ № 12 вакантними є вісім посад членів ВРП за квотою з’їзду суддів.

З 17 травня 2022 року секретаріат ВРП здійснює прийом документів від кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя для обрання з’їздом суддів України. Прийом документів завершиться о 24:00 10 червня 2022 року.

Оголошення про проведення ХІХ позачергового з’їзду суддів України за посиланням.

ВРП вивчає можливість здійснення евакуаційних заходів щодо суддів, які перебувають на тимчасово окупованих територіях

ВРП звернулася до Державної судової адміністрації України з проханням повідомити чи підтримується зв’язок із суддями, які перебувають на тимчасово окупованих територіях України та невідкладно надати всю наявну інформацію про життя та здоров’я, безпеку таких суддів.

ВРП також просить Голову Служби судової охорони невідкладно повідомити про можливість та способи залучення співробітників ССО до здійснення евакуаційних заходів щодо суддів, які перебувають на тимчасово окупованих внаслідок збройної агресії російської федерації територіях України.

У газеті «Голос України» опубліковано оголошення про ХІХ позачерговий з’їзд суддів України

У газеті «Голос України» № 106 (7856) від 19 травня 2022 року оприлюднено оголошення про проведення ХІХ позачергового з’їзду суддів України.

Відповідно до частини 6 статті 130 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” оголошення про скликання з’їзду суддів України та питання, що виносяться на його розгляд, мають бути опубліковані в газетах “Голос України” та “Урядовий кур’єр” не пізніше як за тридцять днів до початку роботи з’їзду, а згідно з частиною 7 статті 130 вказаного закону у разі якщо з’їзд суддів скликається для обрання членів ВРП, оголошення має бути опубліковане не пізніш як за сорок п’ять днів до початку роботи з’їзду.

На порядок денний XІХ позачергового з’їзду суддів України винесені питання про обрання членів ВРП та про призначення суддів Конституційного Суду України.

Згідно з рішенням Ради суддів України  від 12 травня 2022 року  № 12  проведення з’їзду призначено на  11-13 липня 2022 року у приміщенні Київського апеляційного суду за адресою: м. Київ, вул. Солом’янська, 2а.

Набрав чинності закон, яким відтерміновується проведення спецперевірки

20 травня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» (№ 2259 – IX).

Ним передбачено спрощену процедуру вступу на посади державної служби та посади в органах місцевого самоврядування у період дії воєнного стану (без проведення спецперевірки).

Організація проведення спеціальної перевірки стосовно визначених законодавством осіб, призначених у період дії воєнного стану, здійснюватиметься протягом трьох місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану, крім випадку звільнення такої особи до дня припинення чи скасування воєнного стану або закінчення проведення зазначених перевірок під час дії воєнного стану.

Частиною сьомою статті 9 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» визначено, що стосовно кандидатів на посади членів ВРП відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» проводиться спеціальна перевірка  висновок про результати, якої передаються органу, який скликає відповідний з’їзд або конференцію, та Етичній раді.

Частина друга статті 56 Закону України «Про запобігання корупції» визначає, що щодо кандидатів на посади члена ВРП, обрання яких здійснюється з’їздом суддів України, з’їздом адвокатів України, всеукраїнською конференцією прокурорів, з’їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, організація проведення спеціальної перевірки покладається на секретаріат ВРП.

Враховуючи дію воєнного стану в Україні, організація проведення спеціальної перевірки на виконання вимог статті 9 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» буде здійснюватись відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану».

Діяльність секретаріату ВРП у цифрах за чотири місяці 2022 року

Протягом січня – квітня 2022 року секретаріатом Вищої ради правосуддя розглянуто 534 звернення громадян, а також 95 запитів на інформацію.

За цей період прийнято 640 звернень від громадян на телефонну «гарячу лінію» ВРП за номером: (044) 481-06-26.

З початку 2022 року підготовлено 320 супровідних листів про надіслання копій актів ВРП та її органів, видано 4 340 копій актів ВРП, її органів та членів ВРП, відредаговано 1 423 аркуші документів ВРП.

На офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя оприлюднено: 9 142 акти ВРП, 556 інших документів, підготовлено та розміщено 130 новин; на телеграм-каналі ВРП та на сторінці ВРП у Facebook – близько 500 інформаційних повідомлень.