X
Введіть слово для пошуку

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 12 - 16 лютого 2024 року

19.02.2024
Видання: 
Юридична практика

Діяльність секретаріату ВРП у цифрах у січні 2024 року

З початку цього року співробітниками секретаріату ВРП опрацьовано 348 звернень громадян та 76 запитів на інформацію. На телефонну «гарячу лінію» ВРП за номером (044) 481-06-26 протягом першого місяця 2024 року надійшло 275 звернень від громадян.

За цей період секретаріатом ВРП підготовлено 1319 супровідних листів про надсилання копій актів ВРП та її органів, видано 1500 копій актів ВРП, її органів та членів ВРП, відредаговано 3035 аркушів проєктів документів ВРП.

22 судді звільнено з початку 2024 року

За загальними обставинами звільнено 18 суддів, а саме у зв’язку з поданням заяв про відставку.

За особливими обставинами звільнено суддів, а саме за вчинення істотного дисциплінарного проступку.

ВРП співпрацюватиме з нідерландським проєктом із метою вироблення уніфікованих підходів до оцінки доброчесності суддів

12 лютого 2024 року відбулася онлайн-зустріч члена ВРП Олександра Сасевича з представниками нідерландсько-українського проєкту «Справедлива, прозора та підзвітна система кримінальної юстиції в Україні». Основна увага проєкту була присвячена розробці політики доброчесності, яку планується запровадити в судах.

ВРП 8 лютого 2024 року створила робочу групу з розроблення Єдиних показників для оцінки доброчесності та професійної етики судді (кандидата на посаду судді), яка вже провела перше організаційне засідання.

Під час обговорення сторони констатували, що наразі напрацьовано достатньої різних підходів до визначення поняття доброчесності. І основним викликом, який постає як перед вказаною робочою групою ВРП, так і перед командою проєкту, є уніфікація цих підходів та їх подальша практична імплементація.

Робоча група при ВРП розпочала напрацьовувати проєкт Єдиних показників для оцінки доброчесності та професійної етики судді

Рішенням ВРП від 8 лютого 2024 року створено робочу групу з розроблення Єдиних показників, до складу якої увійшли члени ВРП, ВККСУ, ГРД та представники міжнародних проєктів Програми (USAID) «Справедливість для всіх», Проєкту ЄС «PRAVO-JUSTICE», Проєкту Ради Європи «Підтримка судової влади України в умовах війни та післявоєнного періоду», Міжнародної організації права розвитку (IDLO) в Україні.

На першому установчому засіданні члени робочої групи з розроблення Єдиних показників для оцінки доброчесності та професійної етики судді (кандидата на посаду судді) обговорили формат своєї діяльності та висловили пропозиції щодо наповнення і змісту майбутнього документа.

ВРП внесе Президентові України подання про призначення чотирьох суддів

13 лютого 2024 року ВРП вирішила внести Президентові України подання про призначення:

Гордійчук Наталії Олексіївни – на посаду судді Рівненського міського суду Рівненської області;

Форощук Світлани Анатоліївни – на посаду судді Старобільського районного суду Луганської області;

Данчука Віталія Валерійовича – на посаду судді Лугинського районного суду Житомирської області.

15 лютого 2024 року ВРП ухвалила рішення про внесення подання Президентові України про призначення Качаленка Євгена Володимировича на посаду судді Дзержинського міського суду Донецької області.

ВРП перевела двох суддів Вищого господарського суду України до апеляційних судів

13 лютого 2024 року ВРП ухвалила рішення про переведення суддів Вищого господарського суду України на посади до апеляційних судів, а саме:

Поліщука Володимира Юзефовича – на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;

Панову Ірину Юріївну – на посаду судді Західного апеляційного господарського суду.

У січні 2024 року ВРП вирішила внести Президентові України подання про призначення шістьох суддів

З початку 2024 року ВРП ухвалила рішення про внесення подання Президентові України про призначення 6 суддів на посади до місцевих судів, із них:

4 суддів — до місцевих загальних судів;

суддів — до місцевих господарських судів.

16 суддів звільнено за загальними обставинами

13 лютого 2024 року ВРП вирішила звільнити 10 суддів у зв’язку з поданням заяв про відставку. Перелік – за посиланням.

Також ВРП вирішила звільнити Кошіль Наталію Михайлівну з посади судді Катеринопільського районного суду Черкаської області за власним бажанням.

15 лютого 2024 року ВРП ухвалила звільнити 5 суддів у зв’язку з поданням заяв про відставку. Перелік – за посиланням.

13 повідомлень про втручання в професійну діяльність суддів розглянула ВРП з початку 2024 року

До ВРП упродовж січня 2024 року надійшло 19 повідомлень про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя, про дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя.

З урахуванням повідомлень, які надійшли в попередні періоди, ВРП протягом першого місяця 2024 року розглянула 13 повідомлень суддів.

За результатами розгляду 6 повідомлень про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя ухвалено рішень про вжиття заходів реагування. Розглянувши повідомлень суддів, Рада ухвалила 3 рішення про затвердження висновків членів ВРП про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

У січні 2024 року ВРП ухвалила одне рішення про надання згоди на тримання судді під вартою

Упродовж першого місяця 2024 року до ВРП надійшло 8 клопотань Офісу Генерального прокурора про тимчасове відсторонення та продовження строку тимчасового відсторонення суддів від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням судді до кримінальної відповідальності.

За результатами розгляду клопотань протягом січня 2024 року ВРП ухвалено:

  • рішення про задоволення клопотань Офісу Генерального прокурора про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності;
  • рішення про продовження строку тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності;
  • рішення про повернення без розгляду клопотання про продовження строку тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя.

Оприлюднено регламент Конкурсної комісії для проведення конкурсу на посади у службі дисциплінарних інспекторів

На офіційному вебсайті ВРП оприлюднено регламент роботи Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посад керівника служби дисциплінарних інспекторів та його заступника, дисциплінарного інспектора.

Документ регулює порядок роботи Конкурсної комісії та спрямований на реалізацію повноважень, визначених Законом України «Про Вищу раду правосуддя».

Завершено приймання документів від кандидатів на посади у службі дисциплінарних інспекторів

Конкурс на зайняття посади керівника служби дисциплінарних інспекторів та його заступника, дисциплінарного інспектора ВРП оголосила 19 грудня 2023 року, приймання документів тривало з 10 січня 2024 року до 14 лютого 2024 року.

За цей час документи подали 415 кандидатів (539 заяв).

Детальніше – за посиланням.

ВРП звернулася до КМУ з пропозиціями щодо пріоритетних завдань фінансового забезпечення судової влади на 2025–2027 роки

З метою забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя в частині належного фінансування та умов для функціонування судів, органів та установ системи правосуддя у 2024 році та 2025–2027 роках Вища рада правосуддя звернулася з відповідним зверненням до Кабінету Міністрів України.

Повний текст звернення, затвердженого рішенням ВРП від 13.02.2024 № 415/0/15-24.

"Юридична практика"