X
Введіть слово для пошуку

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 15 – 26 серпня 2022 року

29.08.2022
Видання: 
Юридична практика

Обрано трьох членів Вищої ради правосуддя

15 серпня 2022 року Верховна Рада України обрала на посади членів Вищої ради правосуддя Маселка Романа Анатолійовича та Мороза Миколу Володимировича.

Під час продовження проведення З’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ 19 серпня 2022 року на посаду члена Вищої ради правосуддя обрано Лук’янова Дмитра Васильовича.

Відбулася презентація концепції оптимізації місцевих загальних судів Закарпатської області

Очільники органів судової влади України, народні депутати України, судді, міжнародні експерти обговорили концепцію впровадження пілотного проєкту з оптимізації місцевих загальних судів Закарпатської області.

Круглий стіл «Оптимізація місцевих загальних судів: пілотний проєкт в Закарпатській області» організований Проєктом ЄС «Право-Justice».

онцепцією пілотного проєкту пропонується оптимізація за  принципом «один район – один суд» за умови об’єднання судів Тячівського і Рахівського районів через меншу кількість населення ніж в інших районах, тобто передбачається утворення п’яти судів

Виконуючий обовязки Голови ВРП Віталій Саліхов зазначив, що важливо, щоб реформування відбувалося відповідно до вимог Конституції України та законів та наголосив, що будь-яка реорганізація, ліквідація судів відповідно статті 125 Конституції України відбувається тільки після консультацій з Вищою радою правосуддя. Тому вся суддівська спільнота зацікавлена у відновленні діяльності Ради в повному складі.

ВРП звернулася до Міністра фінансів стосовно якнайшвидшого вирішення питання щодо виплати винагороди присяжним

Вища рада правосуддя звернулася до Міністра фінансів України Сергія Марченка із проханням сприяти якнайшвидшому вирішенню питання щодо забезпечення гарантій прав присяжних та виплатити винагороду присяжним за час виконання ними обов’язків у суді у 2022 році.

Конкурсна комісія провела вебінар «Завершення аплікаційного періоду конкурсу до ВККС: на звернути увагу кандидату»

Під час заходу потенційні кандидати дізнались про типові помилки при поданні заяв та документів кандидатами на участь у конкурсі на посади членів ВККС. Члени Конкурсної Комісії Євген Мєзєнцев та Роберт Брукхайсен пояснили основні умови конкурсу та його зміни, з урахуванням воєнного стану та забезпечення принципів прозорості, незалежності та політичної нейтральності, а також відповіли на ключові питання кандидатів щодо підготовки документів.

На посаду члена ВККСУ претендують 250 кандидатів

Перелік кандидатів станом на 25 серпня 2022 року сформовано Конкурсною комісією з урахуванням відкликання заяви про допуск до участі у конкурсі кандидата Братасюка Віктора Миколайовича.

Робоча група з питань фінансування судової влади продовжує роботу щодо спрощення процедури добору кандидатів на посаду судді та врегулювання статусу помічника судді

Робоча група з питань фінансування судової влади продовжує роботу щодо спрощення процедури добору кандидатів на посаду судді та врегулювання статусу помічника судді

Члени ВРП Оксана Блажівська та Інна Плахтій взяли участь у черговому засіданні робочої групи, створеної при Комітеті ВРУ з питань правової політики.

Розглядаючи можливі напрями спрощення процедури добору суддів, учасники дійшли згоди, що слід не тимчасово, а на постійній основі розробляти механізми оптимізації цієї процедури, зокрема скорочення тривалості допуску до добору, тривалості спеціальної перевірки тощо.

Учасники з’ясували поточний стан фінансування судової влади, обговорили концепції законопроєктів щодо врегулювання статусу помічника судді та спрощення процедури добору суддів, спрямованих, з-поміж іншого, на вирішення проблем фінансування судової влади та подолання кадрового дефіциту, а також підготовку пропозицій до проєкту Державного бюджету України на 2023 рік у частині фінансування судової влади та пропозицій до плану відновлення України в частині фінансування судової влади.

Проведення ІV позачергової всеукраїнської конференції прокурорів відкладено до отримання висновків Етичної ради

26 серпня 2022 року Рада прокурорів України вирішила відкласти проведення ІV позачергової всеукраїнської конференції прокурорів, оскільки станом на заплановану дату проведення конференції Етична рада не надала усіх висновків щодо відповідності кандидатів критеріям професійної етики та доброчесності.

Дата проведення ІV-ї позачергової всеукраїнської конференції прокурорів буде визначена негайно після отримання висновків Етичної ради щодо відповідності кожного кандидата критеріям професійної етики та доброчесності, а також списку кандидатів, рекомендованих для обрання на посаду члена Вищої ради правосуддя.

Юридична практика