X
Введіть слово для пошуку

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 17 - 21 січня 2022 року

24.01.2022
Видання: 
Юридична практика

Дайджест ВРП за 17 – 21 січня 2022 року спрямований на детальне  та систематизоване оприлюднення важливих для українського правосуддя подій.

ВРП звільнила у відставку суддю Горохівського районного суду Волинської області

18 січня 2022 року ВРП ухвалила звільнити у зв’язку з поданням заяви про відставку Адамчук Галину Миколаївну з посади судді Горохівського районного суду Волинської області.

Продовжено строк надання суддями згоди на відрядження до двох судів

ВРП відповідно до рішення від 13 січня 2022 року № 42/0/15-22 та рішення від 18 січня 2022 року № 59/0/15-22  продовжила строк надання суддями згоди на відрядження відповідно до Устинівського районного суду Кіровоградської області до 24 січня 2022 року та до Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області до 27 січня 2022 року.

Судді, які виявили бажання бути відрядженими до вказаного суду, повинні подати до ВРП необхідні документи.

ВРП звернулася до Офісу Генерального прокурора та Служби судової охорони з приводу обставин, викладених у повідомленні судді Ірпінського міського суду Київської області

Суддя Ірпінського міського суду Київської області Яна Шестопалова повідомила ВРП про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя. Суддя також звернулася до Генерального прокурора та Бучанської окружної прокуратури Київської області з повідомленням про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтями 376, 377 КК України.

Детальніше тут.

Незалежність судової влади – запорука правової держави: підсумки 2021 року

2021 рік для судової влади видався насиченим подіями, став роком викликів, які сфера правосуддя успішно прийняла та подолала. Незважаючи на будь-які перепони, можемо сміливо говорити про здобутки, тому окреслимо їх.

Відео за посиланням.

Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів ВККС розпочинає офіційну роботу 

21 січня 2022 року Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України розпочала офіційну роботу.

Конкурсна Комісія створена як допоміжний орган ВРП для проведення конкурсного відбору і складення переліку кандидатів, які будуть призначені Вищою радою правосуддя членами ВККС. Підготовчу роботу для забезпечення старту офіційної діяльності із проведення конкурсного відбору Конкурсна комісія розпочала 19 листопада 2021 року.

26 січня 2022 року припиняться повноваження двох членів ВРП

ВРП прийняла рішення про звільнення Олексія Маловацького та Павла Гречківського з посади члена Вищої ради правосуддя за власним бажанням з 26 січня 2022 року. 

З серпня 2019 року Павло Гречківський є членом Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя. 

Олексій Маловацький у січні 2020 був обраний заступником Голови ВРП. З березня 2021 року Олексій Маловацький виконує обов’язки Голови ВРП.

Вперше за 8 років відновив правосуддя суд в Авдіївці

З 20 січня 2022 року відновлено роботу Авдіївського міського суду Донецької області після вимушеної майже восьмирічної перерви, спричиненої активними бойовими діями на Сході країни.

За ініціативою в.о. Голови ВРП Олексія Маловацького Рада ухвалила рішення відрядити суддю Сергія Проніна до Авдіївського суду на Донеччині строком на один рік з 20 січня 2022 року. Завдяки цьому у суді, який не працював з 2014 року, буде відновлено здійснення правосуддя.

"Юридична практика"