X
Введіть слово для пошуку

Дайджест подій Вищої Ради Правосуддя за 18 – 22 грудня 2023 року

26.12.2023
Видання: 
Юридична практика

ВРП тимчасово відсторонила двох суддів Київського апеляційного суду від здійснення правосуддя

15 грудня 2023 року Вища рада правосуддя вирішила тимчасово, до 30 січня 2024 року, відсторонити від здійснення правосуддя двох суддів Київського апеляційного суду у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Суддю Кузнецовського міського суду Рівненської області тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Першої дисциплінарної палати ВРП

Рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади ухвалила Перша дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя 18 грудня 2023 року.

У ВРП узагальнено практику розгляду дисциплінарних справ щодо суддів

На сайті Вищої ради правосуддя оприлюднено узагальнення практики розгляду Вищою радою правосуддя та її дисциплінарними органами дисциплінарних справ щодо суддів (за матеріалами справ 2017–2021 років). Узагальнення є джерелом систематизованої інформації про практику ухвалення рішень щодо дисциплінарної відповідальності суддів. Документ напрацьований робочою групою, утвореною у секретаріаті ВРП.

Мета цього дослідження – аналіз реалізації у сфері дисциплінарної відповідальності суддів. Предмет дослідження – рішення в дисциплінарних справах щодо суддів, ухвалені дисциплінарними палатами, Вищою радою правосуддя в період з 2017 року до серпня 2021 року, з урахуванням результатів їх подальшого оскарження.

ВРП звільнила 11 суддів за загальними обставинами

ВРП вирішила звільнити 10 суддів у зв’язку з поданням заяв про відставку, а саме:

Кавацюка Василя Івановича – з посади судді Шевченківського районного суду міста Львова;

Бровченка Володимира Володимировича – з посади судді Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області;

Зубова Олександра Сергійовича – з посади судді Херсонського міського суду Херсонської області;

Мельник Ірину Геннадіївну – з посади судді Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області  (відряджена до Деснянського районного суду міста Києва);

Семенюк Ірину Миколаївну – з посади судді Конотопського міськрайонного суду Сумської області;

Ковальову Тетяну Георгіївну – з посади судді Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області;

Косцову Ірину Петрівну – з посади судді П’ятого апеляційного адміністративного суду;

Зуєву Ларису Євгеніївну – з посади судді Одеського апеляційного адміністративного суду (відряджена до  П’ятого апеляційного адміністративного суду);

Іваненко Юлію Геннадіївну – з посади судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ;

Слоквенка Геннадія Петровича – з посади судді Дніпровського апеляційного суду.

Також ВРП вирішила звільнити Честнєйшу Юлію Олександрівну з посади судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області за власним бажанням.

Визначено кандидатів, яких ВРП рекомендуватимуть призначити на посаду заступника голови ДСА України, відповідального за цифровізацію

За результатами проведення співбесід постійна комісія Вищої ради правосуддя з питань Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи визначилася з кандидатурами щодо яких планує внести Вищій раді правосуддя пропозиції про призначення на вакантну посаду заступника голови Державної судової адміністрації України, відповідального за питання цифрового розвитку. Це Леонід Сапельников і Мартин Герасим. Щодо них буде проведена спеціальна перевірка.

Ефективність судової системи в Україні у 2023 році покращилася – Європейська Бізнес Асоціація

Оцінка ефективності судової системи в Україні в 2023 році становила 2,73 бала за 5-бальною шкалою. Такі результати «судового індексу», що визначається Європейською Бізнес Асоціацією за результатами опитування представників компаній – членів Асоціації, були представлені під час експертного обговорення «Судова реформа в Україні: що нового» 19 грудня 2023 року.

Член Вищої ради правосуддя Олександр Сасевич вважає позитивним зростання судового індексу з огляду на те, що судова система працювала в надскладних умовах воєнного стану та кадрового дефіциту, зумовленого припиненням повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя.

Оголошено конкурс на зайняття посади керівника служби дисциплінарних інспекторів та його заступника, дисциплінарного інспектора

19 грудня 2023 року Вища рада правосуддя оголосила конкурс на зайняття посад керівника служби дисциплінарних інспекторів – заступника керівника секретаріату Вищої ради правосуддя, заступника керівника служби дисциплінарних інспекторів ВРП, дисциплінарних інспекторів ВРП.

Умови конкурсу за посиланням: http://surl.li/okwun

ВРП продовжила строк тимчасового відсторонення судді Кропивницького апеляційного суду від здійснення правосуддя

Вища рада правосуддя погодила перерозподіл бюджетних видатків між судами, Державною судовою адміністрацією України, територіальними управліннями ДСА України, іншими розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня.

Таке рішення ухвалено за результатами розгляду пропозицій Державної судової адміністрації України.

З метою збереження кваліфікованих кадрів апаратів судів, органів та установ системи правосуддя передбачено перерозподіл видатків для підвищення рівня заробітної плати та забезпечення стимулювальних виплат для працівників апаратів місцевих та апеляційних судів розрахунково в розмірі 70 %, для органів та установ системи правосуддя – 40 % від посадового окладу за січень – грудень 2023 року.

Перерозподілом видатків передбачено, зокрема, стимулювальні виплати для працівників апаратів

Вища рада правосуддя погодила перерозподіл бюджетних видатків між судами Державною судовою адміністрацією України, територіальними управліннями ДСА України, іншими розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня.

Таке рішення ухвалено за результатами розгляду пропозицій Державної судової адміністрації України.

З метою збереження кваліфікованих кадрів апаратів судів, органів та установ системи правосуддя передбачено перерозподіл видатків для підвищення рівня заробітної плати та забезпечення стимулювальних виплат для працівників апаратів місцевих та апеляційних судів розрахунково в розмірі 70 %, для органів та установ системи правосуддя – 40 % від посадового окладу за січень – грудень 2023 року.

Юридична практика