X
Введіть слово для пошуку

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 19-28 квітня 2022 року

30.04.2022
Видання: 
Юридична практика

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні задокументувала свідчення злочинів щодо громадян нашої держави з боку росії

До ВРП надійшла інформаційна довідка Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні щодо ситуації з правами людини в Україні за 24 лютого – 26 березня 2022 року, у якій задокументовано низку порушень, що свідчать про тяжкі наслідки збройного нападу російської федерації для наших громадян.

Довідка щодо ситуації з правами людини в Україні є додатком до тридцять третьої Доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у період з 1 серпня 2021 року до 31 січня 2022 року.

У документі наголошено на серйозних порушеннях прав людини та висловлено занепокоєння щодо порушень міжнародного гуманітарного права, які засвідчені з моменту початку збройного нападу російської федерації 24 лютого 2022 року.

Відбулася нарада керівників органів судової системи

За ініціативи ВРП відбулася чергова робоча нарада за участю Голови Верховного Суду Всеволода Князєва, голови РСУ Богдана Моніча, в.о. голови ВРП Віктора Грищука, членів ВРП Оксани Блажівської, Інни Плахтій, Віталія Саліхова, т.в.о. голови ДСА України Олексія Сальнікова, голови Служби судової охорони Валерія Бондаря.

Учасники наради обговорили деякі організаційні та фінансові питання функціонування системи правосуддя. Узгоджувалися можливі правові механізми вирішення наявних проблем.

Зокрема, йшлося про необхідність пришвидшення формування повноважного складу ВРП задля продовження виконання конституційних функцій. Ця можливість прямо залежить від законодавчого врегулювання аспектів проведення з’їздів суб’єктів делегування членів ВРП та від відновлення роботи Етичної ради і проведення перевірки кандидатів.

З огляду на зумовлене витратами на війну з окупантами скорочення фінансового забезпечення обговорювалася можливість здійснення оптимізації використання ресурсів усередині судової системи. Учасники наради наголосили, що проведення оптимізації не повинно зашкодити кадровому потенціалу органів і установ системи правосуддя.

Обговорювали також питання організації відряджень суддів.

В.о. голови ВРП Віктор Грищук повідомив, що у березні 2022 року члени Ради та працівники секретаріату ВРП перерахували на потреби Збройних сил України близько 400 тисяч грн, а також передали два автомобілі, які українські бійці зможуть використовувати у польових умовах. Крім того, члени ВРП беруть активну участь у організації допомоги внутрішньо переміщеним громадянам, у координації збирання, доставлення та розподілення гуманітарних вантажів, які надходять з-за кордону, зокрема від польських колег суддів.

Діяльність ВРП в умовах воєнного стану

ВРП як конституційний орган є однією з найважливіших інституцій судової системи. Її стала прогнозована робота позитивно впливає на стан здійснення правосуддя у державі.

У складі Ради продовжують працювати Віктор Грищук, Оксана Блажівська, Інна Плахтій, Віталій Саліхов, Голова Верховного Суду Всеволод Князєв. З моменту запровадження воєнного стану члени ВРП ні на день не зупиняли діяльність та активно реагували на виклики, які постали перед державою та судовою системою.

Ця діяльність членів ВРП відбувалася за такими головними напрямами:

  • ініціювання політико-правової реакції міжнародної спільноти на військові злочини росії в Україні, консолідація зусиль щодо збирання доказів для покарання загарбників;
  • ініціювання та участь у заходах щодо врегулювання проблемних питань функціонування судової влади;
  • налагодження та координація співпраці з польськими колегами задля надання гуманітарної допомоги нашій державі;
  • допомога українським воїнам і тимчасово переміщеним громадянам.