X
Введіть слово для пошуку

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 22 – 26 квітня 2024 року

29.04.2024
Видання: 
Юридична практика

ВРП внесе Президентові України подання про призначення 48 суддів до місцевих судів

23 квітня 2024 року ВРП ухвалила рішення про внесення подань Президентові України про призначення 23 суддів на посади до місцевих судів. Перелік – за посиланням.

25 квітня 2024 року ВРП ухвалила рішення про внесення подань Президентові України про призначення 25 суддів на посади до місцевих судів. Перелік – за посиланням.

 

ВРП звільнила чотирьох суддів у відставку

23 квітня 2024 року та 25 квітня 2024 року ВРП вирішила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку:

  • Канурну Ольгу Дем’янівну – з посади судді Донецького апеляційного суду;

  • ШевельОльгу Вікторівну – з посади судді Східного апеляційного господарського суду.

  • ЛітвіненкоТетяну Яківну – з посади судді Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області;

  • АкуленкоСвітлану Олексіївну – з посади судді Чернігівського апеляційного суду.

 

ВРП звільнила суддю Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області за вчинення істотного дисциплінарного проступку

23 квітня 2024 року ВРП ухвалила рішення про звільнення Трофимової Надії Анатоліївни з посади судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

Реалізація зазначеної процедури здійснювалася на підставі подання Першої дисциплінарної палати ВРП про звільнення судді з посади у зв’язку із вчиненням істотного дисциплінарного проступку, грубого чи систематичного нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді (ч. 8 ст. 109 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

 

ВРП змінила територіальну підсудність судових справ Великописарівського районного суду Сумської області

ВРП з 1 травня 2024 року змінила територіальну підсудність судових справ Великописарівського районного суду Сумської області шляхом її передачі до Охтирського міськрайонного суду Сумської області.

У зв’язку зі значним пошкодженням приміщення Великописарівського районного суду через обстріли, здійснені російською федерацією, за рішенням зборів суддів цього суду з 25 березня 2024 року робота суду була тимчасово зупинена до усунення обставин, які зумовили об’єктивну неможливість здійснення судом правосуддя.

 

Суддю Сергія Кіхтенка тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Третьої дисциплінарної палати ВРП

Суддю Богуславського районного суду Київської області Кіхтенка Сергія Олександровича тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Третьої дисциплінарної палати ВРП.

Рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади ухвалила Третя дисциплінарна палата ВРП 24 квітня 2024 року.

 

Суддю Олексія Тандира тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Другої дисциплінарної палати ВРП

24 квітня 2024 року Друга дисциплінарна палата ВРП ухвалила рішення про притягнення судді Макарівського районного суду Київської області Олексія Тандира до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади.

Рішення Друга дисциплінарна палата ВРП ухвалила за результатом розгляду дисциплінарної справи, відкритої 10 січня 2024 року.

 

"Формування доброчесного та високопрофесійного корпусу суддів є пріоритетом для ВРП" – Дмитро Лук’янов

На цьому наголосив заступник голови ВРП Дмитро Лук’янов під час засідання круглого столу на тему «Правосуддя майбутнього: добір та призначення суддів», організованого видавництвом «Юридична практика».

Дмитро Лук’янов зауважив, що процес добору суддів є тривалим, і швидко заповнити понад дві тисячі вакансій у судах не вдасться. Адже система кадрового забезпечення, яка гарантує баланс звільнень і призначень, була розсинхронізована через тривалу відсутність в органів суддівського врядування повноважень.

Дмитро Лук’янов розповів, що ВРП в новому складі прийняла рішення про внесення Президентові України подання про призначення 102 кандидатів на посади суддів. Попередній склад Ради вніс 49 таких подань.

«Ми дуже чекаємо указів Президента України про призначення суддів та приведення їх до присяги», – акцентував заступник голови ВРП.

Детальніше – за посиланням.

"Юридична практика"