X
Введіть слово для пошуку

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 22 – 26 січня 2024 року

29.01.2024
Видання: 
Юридична практика

ВРП звільнила сімох суддів у відставку

23 січня 2024 року ВРП звільнила у зв’язку з поданням заяв про відставку:

 • Кобилянського Миколу Генріховича – з посади судді Вищого адміністративного суду України;
 • Мазур Лідію Михайлівну – з посади судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

25 січня 2024 року ВРП вирішила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку:

 • Широян Тетяну Анатоліївну – з посади судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ;
 • Сілкову Ірину Миколаївну – з посади судді Київського апеляційного суду;
 • Винокурова Костянтина Сергійовича – з посади судді Вищого адміністративного суду України;
 • Закревського Володимира Івановича – з посади судді Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області;
 • Федорук Інну Миколаївну – з посади судді Городоцького районного суду Хмельницької області.

ВРП тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області

23 січня 2024 року ВРП тимчасово, до 9 березня 2024 року, відсторонила від здійснення правосуддя суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Суддя підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального Кодексу України.

Станом на 24 січня 2024 року до ВРП надійшло 9 заяв про переведення від суддів вищих спеціалізованих судів

До ВРП продовжують надходити заяви про переведення суддів відповідно до Закону України 21 листопада 2023 року № 3481-IX «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з Рішенням Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року № 2-р/2020 щодо забезпечення безперервності здійснення правосуддя найвищим судом у системі судоустрою України».

Так, станом на 24 січня 2024 року (на 17:00) до ВРП надійшло 29 заяв від суддів Вищого адміністративного суду України, Вищого господарського суду України та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, з яких: про переведення до апеляційних судів, що відповідають спеціалізації такого судді – 9, про звільнення у відставку – 20.

Суддю Вовчанського районного суду Харківської області тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Другої дисциплінарної палати ВРП

Суддю Вовчанського районного суду Харківської області Уханьову Ірину Степанівну тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Другої дисциплінарної палати ВРП. Рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до неї дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади ухвалила Друга дисциплінарна палата ВРП 24 січня 2024 року.

USAID підтримує відновлення зруйнованого військами РФ Бородянського районного суду на Київщині

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) допоможе відновити приміщення Бородянського районного суду в Київській області, зруйноване в перші дні розв’язаної Росією проти України повномасштабної війни. Наразі Бородянський районний суд працює у тимчасовому непристосованому до потреб відвідувачів приміщенні.

«Хочу подякувати нашим американським партнерам USAID, які проявили ініціативу у питанні відновлення приміщення суду. Символічно, що це відбувається у Бородянці, місті яке було на передовій нашого опору окупантам. Покладаємо великі надії, що це пілотний проєкт і він матиме продовження. Саме Бородянка є містом, з якого розпочинається відновлення не тільки суду, а й цивільної інфраструктури та всієї деокупованої території України», – зазначив голова ВРП Григорій Усик.

ВРП продовжила строк тимчасового відсторонення чотирьох суддів Київського апеляційного суду від здійснення правосуддя

25 січня 2024 року ВРП задовольнила клопотання заступника Генерального прокурора – керівника САП та продовжила до 25 березня 2024 року строк тимчасового відсторонення чотирьох суддів Київського апеляційного суду від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Судді підозрюються у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 28, частинами 3 і 4 статті 368 Кримінального кодексу України.

4 грудня 2023 року ВРП  надала згоду на тримання цих суддів Київського апеляційного суду під вартою.

ВРП внесе Президентові України подання про призначення шістьох суддів

25 січня 2024 року на засідання ВРП вперше в цьому році ухвалила рішення про внесення подання Президентові України про призначення суддів на посади до місцевих судів.

Таким чином, ВРП внесе Президентові України шість подань про призначення:

 • Скриннікової Наталі Сергіївни – на посаду судді Господарського суду Дніпропетровської області;
 • ЖилиВолодимира Сергійовича – на посаду судді Сихівського районного суду міста Львова;
 • КраснокутськоїНаталії Сергіївни – на посаду судді Лисичанського міського суду Луганської області;
 • Перової Олени Володимирівни – на посаду судді Господарського суду Дніпропетровської області;
 • Дудікова Андрія Володимировича – на посаду судді Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області;
 • ЗавіновськоїАлли Павлівни – на посаду судді Розівського районного суду Запорізької області.

ВРП перевела чотирьох суддів вищих спеціалізованих судів України до апеляційних судів

23 січня 2024 року ВРП ухвалила рішення про переведення суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ – Кафідової Олени Василівни і Євграфової Єлизавети Павлівни, на посади суддів Київського апеляційного суду.

25 січня 2024 року ВРП перевела двох суддів у зв’язку з поданням особистих заяв, а саме:

 • суддю Вищого адміністративного суду України Заїку Миколу Миколайовича – на посаду судді Шостого апеляційного адміністративного суду;
 • суддю Вищого господарського суду України Вовка Івана Володимировича – на посаду судді Північного апеляційного господарського суду.

Таким чином, вказані судді зможуть продовжити суддівську кар’єру та здійснювати правосуддя.

"Юридична практика"