X
Введіть слово для пошуку

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 25 – 29 грудня 2023 року

04.01.2024
Видання: 
Юридична практика

Щодо оприлюдненої інформації стосовно Голови ВККСУ

25 грудня 2023 року до ВРП надійшов лист старшого слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань щодо можливого порушення вимог законодавства Головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

ВРП неодноразово заявляла свою публічну позицію щодо неприпустимості наявності громадянства російської федерації в суддів, що підтверджується низкою рішень, зокрема, щодо припинення відставки суддів у зв’язку з набуттям ними громадянства іншої держави.

ВРП наголошує на необхідності повного і об’єктивного розслідування всіх обставин викладених у інформації Служби зовнішньої розвідки, оприлюдненої в публічному просторі, та листі старшого слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань про можливу наявність у Голови ВККСУ громадянства російської федерації.

Колектив Вищої ради правосуддя провів благодійний аукціон

Серед лотів були виготовлені власними руками працівників секретаріату ляльки-мотанки, декоративні ялинки, новорічні прикраси, кондитерські вироби, а також сертифікати на різноманітні майстер-класи від наших умілих співробітників.

Для потреб конкретних підрозділів, у складі яких наші захисники боронять українську землю і свободу, зібрано 60 705 гривень.

ВРП звільнила шістьох суддів за загальними обставинами

26 грудня 2023 року ВРП вирішила звільнити трьох суддів у зв’язку з поданням заяв про відставку:

  • Кривошея Анатолія Івановича – з посади судді Вінницького апеляційного суду;
  • Мірошниченко Любов Євгенівну – з посади судді Слов’янського міськрайонного суду Донецької області (відряджену до Соснівського районного суду міста Черкаси);
  • Бунду Анну Олександрівну – з посади судді Бродівського районного суду Львівської області.

Також ВРП вирішила звільнити трьох суддів за власним бажанням:

  • Ляха Михайла Юрійовича – з посади судді Київського районного суду міста Харкова;
  • Горобця Віталія Олександровича – з посади судді Краснодонського міськрайонного суду Луганської області;
  • Хараджу Ольгу Олександрівну – з посади судді Іллічівського районного суду міста Маріуполя Донецької області.

ВРП зупинила розгляд заяви судді Окружного адміністративного суду міста Києва Євгенія Аблова про звільнення з посади у відставку

До надходження заяви судді Євгеній Аблова про звільнення у відставку, до ВРП надійшли дисциплінарні скарги, що можуть бути підставою притягнення судді до дисциплінарної відповідальності. Одним із видів дисциплінарного стягнення стосовно судді є подання про звільнення, яке застосовується у разі вчинення істотного дисциплінарного проступку.

Підстави для вирішення питання про вчинення істотного дисциплінарного проступку виникли раніше ніж Євгеній Аблов подав заяву про відставку. Тож ВРП зупинила розгляд заяви судді до розгляду дисциплінарних скарг щодо нього.

Оголошено про проведення конкурсу на зайняття вакантної посади заступника Голови Служби судової охорони

ВРП ухвалила рішення про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади заступника Голови Служби судової охорони (з організаційно-управлінської діяльності).

З умовами проведення конкурсу можна ознайомитись за посиланням –https://hcj.gov.ua/doc/doc/42816.

Інформація щодо набрання чинності законом № 3481-IX

27 грудня 2023 року набрав чинності Закон України від 21 листопада 2023 року № 3481-IX «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з Рішенням Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року № 2-р/2020 щодо забезпечення безперервності здійснення правосуддя найвищим судом у системі судоустрою України».

Законом, зокрема, доповнено розділ XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» пунктом 141, яким визначено, що суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України може бути переведений до апеляційного суду чи місцевого суду, що відповідає спеціалізації такого судді, у порядку, передбаченому статтями 53 та 82 цього Закону, без проведення конкурсу, з урахуванням особливостей, передбачених цим пунктом.

Переведення такого судді здійснюється Вищою радою правосуддя на підставі його особистої заяви протягом 30 днів з дня її надходження, незалежно від наявності у відповідному суді вакантної посади судді.

Детальніше за посиланням.

ВРП тимчасово відсторонила ще двох суддів Київського апеляційного суду від здійснення правосуддя

29 грудня 2023 року ВРП вирішила тимчасово, до 30 січня 2024 року, відсторонити від здійснення правосуддя двох суддів Київського апеляційного суду у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Рішення прийняті за результатами розгляду відповідних клопотань заступника Генерального прокурора – керівника САП.

Судді підозрюються у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 28, частинами третьою і четвертою статті 368 КК України.

Олена Ковбій: «Зі 100% впевненістю можу сказати, що діючий склад ВРП не зважає на прізвища, є закон і ми його виконуємо»

Перша в історії України жінка-суддя, яка добровільно пішла на фронт, Олена Ковбій, розповіла про те, як прийняла рішення йти захищати Україну від російських окупантів, як рятувала особові справи своїх колег по херсонському суду, щоб вони не потрапили до рук фсб, а також чому вирішила відправитися в Бахмут вдруге і як зважилася брати участь у конкурсі до Вищої ради правосуддя.

Інтерв’ю за посиланням.

"Юридична практика"