X
Введіть слово для пошуку

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 26 лютого – 1 березня 2024 року

04.03.2024
Видання: 
Юридична практика

ВРП тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя суддю Броварського міськрайонного суду Київської області

Вища рада правосуддя задовольнила клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та тимчасово відсторонила суддю Броварського міськрайонного суду Київської області від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Суддя обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України. Він одержав неправомірну вигоду в сумі 4000 доларів США за вчинення дій з використанням наданої влади та службового становища. 

Про виконання Україною рішень ЄСПЛ ішлося на зустрічі в ВРП

Члени ВРП та представники секретаріату ВРП провели робочу зустріч із представниками департаменту з виконання рішень Європейського суду з прав людини Ради Європи та Проєкту Ради Європи «Підтримка судової влади України в умовах війни та післявоєнного періоду»  щодо виконання Україною заходів загального та індивідуального характеру. Окремо обговорили виконання групи справ «Олександр Волков проти України».

Сторони домовилися продовжити експертні обговорення рішень ЄСПЛ, що є важливим для єдності та сталості практики розгляду дисциплінарних справ.

ВРП внесе Президентові України подання про призначення сімох суддів до місцевих судів

Вища рада правосуддя ухвалила рішення про внесення подань Президентові України про призначення суддів на посади до місцевих судів:

  • Кошлі Андрія Олександровича – на посаду судді Добропільського міськрайонного суду Донецької області;
  • Мартиненко Валерії Сергіївни – на посаду судді Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області;
  • Атаманової Світлани Юріївни – на посаду судді Устинівського районного суду Кіровоградської області;
  • Карнауха Назара Петровича – на посаду судді Калинівського районного суду Вінницької області;
  • Краснокутського Сергія Олександровича – на посаду судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області;
  • Мазура Дмитра Григоровича – на посаду судді Луцького міськрайонного суду Волинської області;
  • Литвинюк Аксенії Володимирівни – Комінтернівського районного суду Одеської області.

Трьох суддів звільнено у відставку

Вища рада правосуддя вирішила звільнити Борисенко Ірину Вікторівну з посади судді Вищого адміністративного суду України у зв’язку з поданням заяви про відставку, а також Добрянську Ярославу Іванівну – з посади судді Окружного адміністративного суду міста Києва та Славінську Наталію Леонтіївну – з посади судді Шаргородського районного суду Вінницької області.

ВРП звільнила Ірину Уханьову, яка обвинувачується у співпраці з окупантами, з посади судді Вовчанського районного суду Харківської області

Вища рада правосуддя звільнила Ірину Уханьову з посади судді Вовчанського районного суду Харківської області на підставі пункту 3 частини 6 статті 126 Конституції України.

У дисциплінарній скарзі прокурор зазначав, що матеріалами кримінального провадження підтверджується, що після окупації міста Вовчанська Чугуївського району Харківської області голова суду Уханьова І.С. залишилась на окупованій території України та почала активно співпрацювати із представниками рф. Зокрема, надавала допомогу у проведенні підривної діяльності проти України, брала участь у створенні на території тимчасово окупованого міста Вовчанська незаконного органу окупаційної судової влади рф, агітувала працівників суду співпрацювати з окупантами.

Друга дисциплінарна палата дійшла висновку, що поведінка свідчить про порушення присяги судді, порочить звання судді та підриває авторитет правосуддя, шкодить суспільній довірі до суду.

Юридична практика