X
Введіть слово для пошуку

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 31 січня – 4 лютого 2022 року

08.02.2022
Видання: 
Юридична практика

У ВРП відбулася зустріч із членами Комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності НАЗК

За ініціативи Комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності НАЗК у ВРП відбулась зустріч із членами Ради.

Вказана Комісія оцінюватиме ефективність діяльності НАЗК за період з 15 січня 2020 року до 15 січня 2022 року відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

Мета зустрічі – заслухати інформацію ВРП щодо дотримання НАЗК при здійсненні повноважень гарантій незалежності суддів.

Член ВРП Світлана Шелест звернула увагу членів Комісії, що запровадження окремого порядку здійснення повної перевірки та моніторингу способу життя судді, який визначається Національним агентством за обов’язковим погодженням ВРП, є особливістю, яка  передбачає додаткові гарантії для суддів під час здійснення таких заходів. Ця особливість не є привілеєм для судді, а навпаки  покликана запобігти будь-якому незаконному впливу, тиску або втручанню у діяльність судді під час перевірки.

Між тим починаючи з березня 2021 року НАЗК здійснює перевірку декларацій суддів за загальним, а не спеціальним порядком, без урахування особливостей, визначених статтею 522 Закону України «Про запобігання корупції» для суддів як спеціальної категорії суб’єктів декларування.

Загалом за період із березня до листопада 2021 року до Вищої ради правосуддя надійшло 244 повідомлення про початок повної перевірки декларації судді та 1 повідомлення про початок моніторингу способу життя судді.

Оксана Блажівська представила позицію ВРП під час засідання підкомітету з питань правосуддя Комітету ВРУ з питань правової політики

Член Вищої ради правосуддя Оксана Блажівська взяла участь у розширеному засіданні підкомітету з питань правосуддя Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, під час якого відбулося обговорення законопроєктів №№ 588260496180631163776377-1.

До унормування процедури відрядження суддів до апеляційних судів слід підходити зважено – Сергій Болотін

Про це сказав член ВРП Сергій Болотін під час попереднього розгляду законопроєкту № 6049 на засіданні Комітету ВРУ з питань правової політики.

Законопроєктом пропонується тимчасово, до дня завершення ВККСУ конкурсу на зайняття вакантних посад суддів апеляційних судів, оголошеного 9 серпня 2019 року, наділити ВРП повноваженнями здійснювати відрядження суддів місцевого, апеляційного суду або Верховного Суду до апеляційного суду тієї самої спеціалізації строком на один рік.

Зокрема, член ВРП звернув увагу народних депутатів, що реалізація пропонованих законопроєктом змін зумовить потребу збільшення бюджетних асигнувань. Адже розмір базового посадового окладу суддів різних інстанцій відрізняється. І якщо потрібно буде забезпечити винагороду у більшому розмірі суддям, які будуть відряджені із судів першої інстанції до апеляційної і зберегти розмір винагороди відрядженим суддям Верховного Суду, це неодмінно призведе до збільшення фінансового запиту.

Судді Київського апеляційного суду повідомили про втручання в їх професійну діяльність із боку громадської організації

ВРП вжила заходів щодо забезпечення незалежності та авторитету правосуддя за результатами перевірки відомостей, повідомлених суддями Київського апеляційного суду В’ячеславом Дзюбіним, Олександром Миколюком та Валентином Шролем.

У повідомленні судді зазначають, що на сайті громадської організації «Україна проти свавілля чиновників» виявили публікації, у яких на їх переконання особа безпідставно стверджує про їхню недоброчесність з посиланням на недостовірні відомості.

Рада вирішила звернутися до Служби судової охорони щодо невідкладного вжиття передбачених законом заходів із забезпечення особистої безпеки суддів та охорони приміщення Київського апеляційного суду.

Також вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо необхідності забезпечення проведення перевірки обставин, повідомлених суддями з дотриманням приписів статті 19 Конституції України та статті 214 Кримінального процесуального кодексу України.

Розпочалася процедура відрядження суддів до двох судів

Вища рада правосуддя відповідно до рішень від 3 лютого 2022 року № 88/0/15-22 та № 90/0/15-22 оголошує про початок процедури відрядження суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, а саме до:

Мар’їнського районного суду Донецької області  – 1 судді;

Лугинського районного суду Житомирської області  – 1 судді.

Судді, які виявили бажання бути відрядженими до зазначених судів, повинні протягом десяти днів (з дня оголошення про початок процедури відрядження суддів) подати до Вищої ради правосуддя необхідні документи.

Розпочалося приймання заяв на участь у конкурсі на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – Конкурсна комісія

4 лютого 2022 року розпочався аплікаційний процес  для участі в першому конкурсі на зайняття вакантних посад членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ), який триватиме до 4 березня 2022 року включно. Конкурс відбудеться на засадах верховенства права, професійності, публічності та політичної нейтральності.

Юридична практика