X
Введіть слово для пошуку

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 5 - 9 лютого 2024 року

12.02.2024
Видання: 
Юридична практика

Перша Дисциплінарна Палата ВРП прийняла рішення щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності

Перша Дисциплінарна Палата ВРП за результатами розгляду матеріалів дисциплінарного провадження стосовно Корзаченка Володимира Миколайовича та Кормушина Кирила Олександровича ухвалила рішення про притягнення їх до дисциплінарної відповідальності та застосування до них стягнення у виді подання про звільнення з посади.

Реда Мольєне обрана головою конкурсної комісії для проведення конкурсу на посади у службі дисциплінарних інспекторів

5 лютого 2024 року під час першого офіційного засідання конкурсна комісія для проведення конкурсу на зайняття посади керівника служби дисциплінарних інспекторів та його заступника, дисциплінарного інспектора затвердила Регламент конкурсної комісії, а також обрала Голову  та заступника Голови конкурсної комісії.

Головою конкурсної комісії обрано експерта проєктів Європейського Союзу з розбудови інституційної спроможності, добору, призначення та оцінювання роботи судів, управління судами та комунікації в Північній Македонії, Молдові, Вірменії та Казахстані, екс-Голову Національної судової адміністрації Литви Реду Мольєне, на посаду заступника – членкиню ВРП Ольгу Попікову.

ВРП внесе Президентові України подання про призначення судді до Лугинського районного суду Житомирської області

6 лютого 2024 року ВРП ухвалила рішення про внесення подання Президентові України про призначення Свинченко Галини Дмитрівни на посаду судді Лугинського районного суду Житомирської області.

ВРП перевела трьох суддів вищих спеціалізованих судів до апеляційних судів

6 лютого 2024 року ВРП ухвалила рішення про переведення суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ та Вищого господарського суду України на посади до апеляційних судів, а саме:

  • суддю Вищого господарського суду України Сибігу Олександра Миколайовича – на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;

  • суддю Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Сахна Романа Івановича – на посаду судді Київського апеляційного суду;

  • суддю Вищого господарського суду України Палія Валентина Валерійовича – на посаду судді Північного апеляційного господарського суду.

Сімох суддів звільнено у відставку

6 лютого 2024 року ВРП вирішила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку:

Вільгушинського Михайла Йосиповича – з посади судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ;

Жмуд Наталю Миколаївну – з посади судді Лозівського міськрайонного суду Харківської області;

Маляренка Артема Васильовича  – з посади судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ;

Кучму Віталія Володимировича – з посади судді Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області.

Шевчук Галину Михайлівну – з посади судді Тернопільського апеляційного суду.

8 лютого 2024 року ВРП ухвалила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку:

Головчук Світлану Володимирівну – з посади судді Вищого адміністративного суду України;

Плюшка Ігоря Анатолійовича – з посади судді Вищого господарського суду України.

ВРП тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя суддю Верховного Суду

ВРП тимчасово, до 6 квітня 2024 року, відсторонила від здійснення правосуддя суддю Верховного Суду у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Рішення прийнято за результатами розгляду відповідного клопотання заступника Генерального прокурора – керівника САП.

Друга Дисциплінарна палата ВРП ініціювала відкриття дисциплінарної справи стосовно судді Ржищевського міського суду Київської області

Дисциплінарну справу щодо судді було відкрито ще 14 червня 2021 року через порушення правил підсудності під час розгляду цивільної справи.

У зв’язку із виявленням ознак дисциплінарних порушень у діях судді під час розгляду цих справ, Друга Дисциплінарна палата ВРП вирішила відкрити за власною ініціативою дисциплінарну справу стосовно судді Ржищевського міського суду Київської області, зокрема, за п. 3 ч. 1 ст. 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та об’єднати її з дисциплінарною справою, відкритою щодо неї у 2021 році.

Роз’яснення конкурсної комісії щодо підтвердження кандидатами на посаду керівника служби дисциплінарних інспекторів вільного володіння однією з офіційних мов Ради Європи

У ВРП створено робочу групу з розроблення Єдиних показників для оцінки доброчесності та професійної етики судді

8 лютого 2024 року рішенням ВРП створено робочу групу з розроблення Єдиних показників для оцінки доброчесності та професійної етики судді (кандидата на посаду судді). Повноваження затверджувати Єдині показники для оцінки доброчесності та професійної етики судді (кандидата на посаду судді) після консультацій з ВККСУ, Радою суддів України та Громадською радою доброчесності з’явилися у ВРП після внесення змін до Закону України «Про Вищу раду правосуддя» у грудні 2023 року.

На посади у службі дисциплінарних інспекторів претендують 273 кандидати

Станом на 8 лютого 2024 року документи подали​​​​​​ 273 кандидати. До ВРП надійшло 350 заяв, оскільки деякі кандидати претендують на декілька посад.

  • На посаду керівника служби дисциплінарних інспекторів наразі претендують 4 кандидати, з них тільки на посаду керівника 1 кандидат.

  • На посаду заступника керівника СДІ – 88 кандидатів, з них тільки на посаду заступника – 14 кандидатів.

  • На посаду дисциплінарного інспектора СДІ – 258 кандидатів, з них тільки на інспектора – 184 кандидатів.

  • 71 кандидат претендує і на посаду заступника, і на посаду дисциплінарного інспектора.

  • кандидати подали заяви на керівника, заступника і дисциплінарного інспектора.

Презентація про результати діяльності ВРП у 2023 році

Секретаріат ВРП підготував презентацію про результати роботи конституційного органу суддівського врядування у 2023 році.

ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ

Вища рада правосуддя та Тренінговий центр прокурорів України підписали Меморандум про співпрацю

9 лютого 2024 року відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між ВРП та Тренінговим центром прокурорів України.

Предметом Меморандуму є співпраця, обмін інформацією та досвідом на основі наукового партнерства у форматі підготовки і реалізації спільних національних, міжнародних, наукових та практичних заходів, проєктів, програм, тренінгів, які сприятимуть ефективній роботі.

Одне із завдань ВРП – сформувати єдину та сталу практику при здійсненні дисциплінарних проваджень

Про це сказав Голова ВРП Григорій Усик під час відкритого обговорення Узагальнення практики розгляду Вищою радою правосуддя та її дисциплінарними органами дисциплінарних справ щодо суддів (за матеріалами справ 2017-2021 років).

Григорій Усик наголосив: «Цим Узагальненням ми закладаємо фундамент для нинішніх і майбутніх підходів Вищої ради правосуддя до ухвалення рішень в дисциплінарних справах».

Повний текст Узагальнення практики розгляду Вищою радою правосуддя та її дисциплінарними органами дисциплінарних справ щодо суддів (за матеріалами справ 2017-2021 років)

"Юридична практика"