X
Введіть слово для пошуку

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 6 - 12 березня 2023 року

14.03.2023
Видання: 
Юридична практика

Сімох суддів звільнено за загальними обставинами

7 березня 2023 року ВРП вирішила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку:

  • Ушак Ірину Георгіївну – з посади судді Господарського суду Закарпатської області;
  • Бабкову Тетяну Вікторівну – з посади судді Фрунзенського районного суду міста Харкова;
  • Литвиненко Інну Іванівну – з посади судді Херсонського апеляційного суду;
  • Вініченка Бориса Борисовича – з посади судді Черкаського апеляційного суду;
  • Полікарпову Ольгу Миколаївну – з посади судді Херсонського апеляційного суду;
  • Голік Галину Костянтинівну – з посади судді Березанського міського суду Київської області.

Також ВРП ухвалила звільнити у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням Мащука Віталія Юрійовича з посади судді Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська.

ВРП тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя суддю Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Лалі Новік

ВРП задовольнила клопотання заступника Генерального прокурора – керівника САП та тимчасово відсторонила суддю Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Лалі Новік від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Відсторонення триватиме до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.

Розпочалася процедура відрядження до трьох судів

Відповідно до рішень ВРП від 7 березня 2023 року оголошено про початок процедури відрядження, а саме до:

Чутівського районного суду Полтавської області – 1 судді;

Ананьївського районного суду Одеської області – 1 судді;

Лугинського районного суду Житомирської області – 1 судді.

Судді, які виявили бажання бути відрядженими до вказаних судів, повинні протягом десяти днів (з дня оголошення про початок процедури відрядження суддів) подати до ВРП необхідні документи. Перелік таких документів тут.

Роль ВРП у зміцненні довіри до судової влади – тема триденної орієнтаційної сесії

Про місію  ВРП у зміцненні верховенства права, формуванні доброчесного, високопрофесійного суддівського корпусу та забезпеченні незалежності судової влади йшлося під час орієнтаційної сесії «Роль та обов’язки ВРП: зміцнення громадської довіри та впевненості в судовій владі», яка відбувалася 10-12 березня 2023 року у м. Львові.

Захід проводився за підтримки міжнародних партнерів Програми USAID «Справедливість для всіх», Проєкту ЄС «Право-Justice» у змішаному онлайн- і офлайн режимі у форматі дев’яти тематичних сесій. Кращим досвідом, прикладними знаннями ділилися представники судових рад та експерти зі Сполучених Штатів Америки, Великобританії, Канади, Данії, Литви, Португалії, Польщі, Естонії, Іспанії, Словаччини, України.

Підсумовуючи роботу, Голова ВРП Григорій Усик зазначив, що запропоновані для розгляду питання є надзвичайно актуальними, захід став майданчиком для обміну досвідом, кращими практиками. Він висловив вдячність представникам міжнародних проєктів — за організацію продуктивної роботи, доповідачам — за системний професійний аналіз тем, практичні поради. Міжнародні партнери запевнили, що підтримуватимуть Вищу раду правосуддя у побудові незалежної доброчесної підзвітної судової системи, надаватимуть методичну та експертну допомогу. Сторони визначили напрямки та формати подальшої співпраці.

"Юридична практика"