X
Введіть слово для пошуку

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 9 – 12 серпня 2022 року

12.08.2022
Видання: 
Юридична практика

ВРП наполягає на якнайшвидшому законодавчому врегулюванні питань діяльності судової системи в умовах воєнного стану

Варто констатувати, що на сьогодні без подальшого вдосконалення законодавства неможливо швидко та ефективно протидіяти проявам колабораціонізму, зокрема й серед представників судової влади.

У критичних реаліях сьогодення особливо небезпечною є відсутність можливості виконання Вищою радою правосуддя надзвичайно важливих функцій щодо тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності та надання дозволу на його затримання. На адресу ВРП надходить інформація щодо ймовірної колабораційної діяльності представників судової гілки влади, яка підлягає з’ясуванню. На жаль, за відсутності кворуму та за наявності законодавчих прогалин ВРП на сьогодні позбавлена можливості ухвалювати належні рішення, що шкодить авторитету судової влади.

Секретаріат ВРП надав Етичній раді необхідні матеріали з метою сприяння якнайшвидшому відновленню роботи Вищої ради правосуддя

10 серпня 2022 року секретаріат ВРП завершив передання Етичній раді копій матеріалів стосовно 44 кандидатів на посаду члена ВРП, що можуть сприяти встановленню їх відповідності критеріям професійної етики і доброчесності.

На запит Етичної ради в електронному вигляді передано 1415 матеріалів справ за скаргами, які надходили до ВРП у попередні роки стосовно 42 кандидатів на посаду члена Ради. У стислі строки співробітниками секретаріату відскановано 57 120 аркушів справ (дисциплінарні скарги, додатки до скарг, рішення, прийняті ВРП, її органами та членами Ради, тощо). Стосовно двох кандидатів не надходили скарги до ВРП.

Уся запитувана інформація передана Етичній раді у встановлений законодавством десятиденний строк.

Діяльність секретаріату ВРП у цифрах у січні – липні 2022 року

Протягом семи місяців 2022 року секретаріатом ВРП розглянуто 1024 звернення громадян та 140 запитів на інформацію. За цей період на телефонну «гарячу лінію» ВРП за номером (044) 481-06-26 надійшло 1543 звернення від громадян.

Із початку 2022 року підготовлено 1084 супровідних листи про надсилання копій актів ВРП та її органів, видано 4 386 копій актів ВРП, її органів та членів ВРП, відредаговано 2 139 сторінок проєктів документів ВРП.

На офіційному вебсайті ВРП оприлюднено 9142 акти ВРП, 556 інших документів, підготовлено та розміщено 176 новин; на телеграм-каналі ВРП та фейсбук-сторінці ВРП розміщено більше 800 інформаційних повідомлень.

Триває робота над врегулюванням нагальних питань фінансування судової влади

Члени ВРП Віталій Саліхов, Оксана Блажівська та Інна Плахтій взяли участь у черговому засіданні робочої групи з питань належного фінансування судової влади в Україні при Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики.

Учасники робочої групи обговорили, з-поміж іншого, концепцію законопроєкту, спрямованого на врегулювання статусу помічника судді та спрощення процедури добору суддів для подолання кадрового дефіциту, зокрема за рахунок помічників суддів.

На думку ВРП, у проєкті закону доцільно передбачити:

  • віддання переваги при призначенні на посаду судді помічникам суддів, які мають стаж роботи не менше 4–5 років, та квотний принцип їх призначення, а саме близько 50 % від загальної кількості;
  • скорочення до одного місяця терміну навчання кандидатів на посаду судді із числа помічників суддів;
  • складення фінального іспиту у вигляді комп’ютерного тестування без залучення до перевірки результатів іспитів викладачів.

Під час засідання в.о. Голови ВРП Віталій Саліхов також наголосив, що наразі потребує нагального вирішення проблема щодо виплати винагороди присяжним за виконання ними обов’язків у суді.

"Юридична практика"