X
Введіть слово для пошуку

Голова ВРП: У нас є зауваження до Антикорупційної програми, але це не означає, що ми її не підтримуємо

16.02.2023
Видання: 
ІА "Інтерфакс-Україна"

Голова Вищої ради правосуддя (ВРП) Григорій Усик заявляє, що ні на нього, ні на когось із членів сформованої нещодавно ВРП зовнішній тиск не чиниться, влада та громадськість зацікавлені у повноцінній роботі органу для формування доброчесного суддівського корпусу та незалежності судової влади.

В ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", відповідаючи на запитання про те, чи відчуває він особисто чи хтось із членів ВРП тиск з боку влади чи громадськості, Усик сказав: "Якогось зовнішнього тиску на мене чи членів ВРП немає, навпаки, є зацікавленість і влади, і громадськості в тому, щоб ми якнайшвидше розпочали повноцінно працювати".

При цьому голова ВРП додав: "Наші західні партнери також контролюють ситуацію, надають нам необхідну методологічну допомогу, проводять тренінги, навчання, діляться досвідом".

За словами Усика, найчастіше суспільство і судді сприймають ВРП як каральний орган, але функції ВРП набагато ширші. "Насамперед, це забезпечення незалежності судової гілки влади та формування доброчесного професійного суддівського корпусу", - пояснив він.

Голова ВРП звернув увагу на те, що умовою незалежності судової влади насамперед є усунення будь-якого стороннього впливу на суддю під час ухвалення ним судового рішення - тиску з боку влади чи інших зовнішніх факторів втручання, наприклад, підкупу чи погроз.

Усик зазначив, що забезпечення незалежності судді не означає імунітету від відповідальності. "Навпаки, відповідальність судді в таких умовах ще більше зростає, бо якщо немає зовнішнього впливу, то незаконне рішення судді свідчить про упередженість самого судді", - наголосив він.

ІА "Інтерфакс-Україна"