X
Введіть слово для пошуку

Близько 158 тисяч громадян можуть залишитися без доступу до правосуддя через недофінансування Лубенського міськрайонного суду Полтавської області

25.05.2021

У Лубенському міськрайонному суді Полтавської області склався фінансовий колапс – голова суду повідомив про дефіцит коштів для виплати заробітної плати працівникам апарату суду.

Станом на 24 травня 2021 року фактична кількість суддів становить 3 особи, штатним розписом передбачено 8 посад суддів.

Згідно з даними Державної судової адміністрації України, за 2020 рік у провадженні Лубенського міськрайонного суду Полтавської області перебувало 5385 справ і матеріалів, з яких 4796 надійшли у звітному періоді.

Навантаження одного судді в середньому – 1598 справ на рік.

При цьому в Лубенському районі Полтавської області проживає 157879 осіб, які є потенційними користувачами судових послуг.

Вища рада правосуддя вкотре наголошує, що недофінансування судової влади є прямим втручанням у її незалежність і, як наслідок, позбавляє громадян доступу до правосуддя.

Закликаємо органи виконавчої та законодавчої̈ влади об’єднати зусилля задля:

  • відновлення гарантованого належного фінансування потреб судів;
  • недопущення відтоку кваліфікованих кадрів із судової̈ системи;
  • недопущення припинення роботи судових установ та порушення прав громадян на доступ до правосуддя.

Нагадаємо, що на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя розміщена інтерактивна онлайн-мапа звернень щодо проблем фінансування судів, яка акумулює інформацію з усіх областей України щодо проблем фінансування судів та наочно демонструє кількість та зміст таких листів. Мапа й надалі щомісяця буде оновлюватись.

Як ми повідомляли, ВРП неодноразово заявляла про недостатність коштів, передбачених Держбюджетом-2021 для фінансування судової системи, та зверталася до Міністерства фінансів, Комітету ВРУ з питань бюджету, Комітету ВРУ з питань правової політики, із проханням забезпечити критично необхідні видатки за бюджетною програмою «Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя».

#фінансуваннясудів #фінансовакриза #зверненнясудів #зверненняфінанси