X
Введіть слово для пошуку

Близько 3,5 млн громадян можуть залишитися без доступу до правосуддя через недофінансування Південно-західного апеляційного господарського суду

27.05.2021

У Південно-західному апеляційному господарському суді склався фінансовий колапс – голова суду повідомила про дефіцит коштів для виплати заробітної плати працівникам апарату суду та відсутність коштів для матеріально-технічного забезпечення здійснення правосуддя.

Станом на 24 травня 2021 року фактична кількість суддів становить 17 осіб, штатним розписом передбачено 25 посад суддів. Згідно з даними Державної судової адміністрації України, за 2020 рік у провадженні Південно-західного апеляційного господарського суду перебувало 3075 справ і матеріалів, з яких 2512 надійшли у звітному періоді.

Суд переглядає в апеляційному порядку рішення господарських судів першої інстанції, що розташовані в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, де загалом проживають 3 491 465 осіб, які є потенційними користувачами судових послуг.

Вища рада правосуддя вкотре наголошує, що недофінансування судової влади є прямим втручанням у її незалежність і, як наслідок, позбавляє громадян доступу до правосуддя.

Закликаємо органи виконавчої та законодавчої̈ влади об’єднати зусилля задля:

  • відновлення гарантованого належного фінансування потреб судів;
  • недопущення відтоку кваліфікованих кадрів із судової̈ системи;
  • недопущення припинення роботи судових установ та порушення прав громадян на доступ до правосуддя.

Нагадаємо, що на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя розміщена інтерактивна онлайн-мапа звернень щодо проблем фінансування судів, яка акумулює інформацію з усіх областей України щодо проблем фінансування судів та наочно демонструє кількість та зміст таких листів. Мапа й надалі щомісяця буде оновлюватись.

Як ми повідомляли, ВРП неодноразово заявляла про недостатність коштів, передбачених Держбюджетом-2021 для фінансування судової системи, та зверталася до Міністерства фінансів, Комітету ВРУ з питань бюджету, Комітету ВРУ з питань правової політики, із проханням забезпечити критично необхідні видатки за бюджетною програмою «Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя».

#фінансуваннясудів #фінансовакриза #зверненнясудів #зверненняфінанси