X
Введіть слово для пошуку

Близько 43 тисяч громадян можуть залишитися без доступу до правосуддя через недофінансування Старобільського районного суду Луганської області

31.05.2021

В Старобільському районному суді Луганської області склався фінансовий колапс - голова суду повідомив про дефіцит коштів для виплати заробітної плати працівникам апарату суду та відсутність коштів для матеріально-технічного забезпечення здійснення правосуддя.

Станом на 24 травня 2021 року фактична кількість суддів становить 8 осіб, штатним розписом передбачено 11 посад суддів.

Згідно з даними Державної судової адміністрації України за 2020 рік у провадженні Старобільського районного суду  Луганської області перебувало 5874 справи і матеріала, з яких 5348 надійшли у звітному періоді.

Навантаження одного судді в середньому становить 594 справи на рік.

При цьому в місті Старобільськ та районі проживає 42693 особи, які є потенційними користувачами судових послуг.

Вища рада правосуддя вкотре наголошує, що недофінансування судової влади є прямим втручанням у її незалежність і, як наслідок, позбавляє громадян доступу до правосуддя.

Закликаємо органи виконавчої та законодавчої̈ влади об’єднати зусилля задля:

  • відновлення гарантованого належного фінансування потреб судів;
  • недопущення відтоку кваліфікованих кадрів із судової̈ системи;
  • недопущення припинення роботи судових установ та порушення прав громадян на доступ до правосуддя.

Нагадаємо, що на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя розміщена інтерактивна онлайн-мапа звернень щодо проблем фінансування судів, яка акумулює інформацію з усіх областей України щодо проблем фінансування судів та наочно демонструє кількість та зміст таких листів. Мапа й надалі щомісяця буде оновлюватись.

Як ми повідомляли, ВРП неодноразово заявляла про недостатність коштів, передбачених Держбюджетом-2021 для фінансування судової системи, та зверталася до Міністерства фінансів, Комітету ВРУ з питань бюджету, Комітету ВРУ з питань правової політики, із проханням забезпечити критично необхідні видатки за бюджетною програмою «Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя».

 

#фінансуваннясудів #фінансовакриза #зверненнясудів #зверненняфінанси