X
Введіть слово для пошуку

Член ВРП Оксана Кваша у складі української делегації представників органів судової влади перебувала з навчальним візитом у Нідерландах

19.03.2024

Упродовж 13–15 березня 2024 року в межах Нідерландсько-українського проєкту «Справедлива, прозора і відповідальна система кримінальної юстиції в Україні» Центру міжнародної правової співпраці (CILC) представники органів судової влади та судового самоврядування України взяли участь у навчальних заходах, що відбулися в місті Гаага, Королівство Нідерланди. Захід проводився під егідою Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

Вищу раду правосуддя представляла член Вищої ради правосуддя Оксана Кваша.

Українську делегацію привітали очільниця Проєкту, доктор права, старша суддя окружного суду Амстердама Естер де Рой, директорка Проєкту Маргарет Гулема та представники Ради правосуддя Нідерландів. Учасники візиту завітали до Утрехту, де ознайомилися із діяльністю Навчального центру суддів Нідерландів (Training and Study Centre for the Judiciary), який слугує платформою для обміну знаннями та професійним досвідом суддів, прокурорів та наукових діячів у сфері права. Для навчання використовуються інноваційні методи і функціонує спеціальне цифрове середовище.

Українські делегати взяли участь у роботі круглого столу у Верховному суді Нідерландів (Гаага), ознайомилися з особливостями діяльності органу та зустрілися з Головою суду – пані Дінеке де Грот.

Також відбувся візит українських суддів до Міжнародного кримінального суду (МКС), під час якого відбулася дискусія з представниками МКС стосовно розгляду справ щодо  воєнних злочинів, злочинів проти людяності, геноциду.

Крім цього представники органів судової влади України відвідали апеляційний суд Ден Бош, де зустрілися з членами Комісії доброчесності цього суду.

До складу української делегації також увійшли Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Роман Ігнатов, голова Ради суддів України Богдан Моніч, голова Етичної ради та суддя Великої Палати Верховного Суду Лев Кишакевич, заступник голови Верховного Суду Олександр Мамалуй, голови і заступники голів українських судів.

Джерело: Вища кваліфікаційна комісія суддів України