X
Введіть слово для пошуку

Дмитро Лук'янов та Роман Маселко взяли участь у ХІІ Судовому Форумі

17.11.2023

Члени Вищої ради правосуддя Дмитро Лук'янов та Роман Маселко взяли участь у ХІІ Судовому Форумі: «Судова влада: як вийти з кризи?», організованому Асоціацією правників України спільно з Програмою USAID «Справедливість для всіх».

Під час заходу йшлося про побудову незалежної судової влади та адвокатури; відновлення дисциплінарних процедур у ВРП; конкурсні процедури ВККСУ, які сприятимуть подоланню кадрового дефіциту в судах; механізми забезпечення єдності судової практики.

Під час сесії «Судова система: реагування на кризу та пошук шляхів вирішення» заступник Голови ВРП Дмитро Лук'янов розповів про заходи, які ВРП вживає для забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя, реагуючи на повідомлення суддів про втручання у їхню професійну діяльність. З початку цього року розглянула 182 повідомлення суддів. За результатами розгляду 82 повідомлень про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя ухвалено 79 рішень про вжиття заходів реагування. Він зазначив, що правоохоронні органи за зверненнями суддів порушують справи, однак мізерний відсоток з них доходять до суду і завершуються вироками.

Він також розповів, що 1 листопада 2023 року ВРП відновила авторозподіл між членами ВРП скарг на суддів. Наразі на розгляді Ради перебувають 13 000 скарг, які з низки причин накопичилися за останні роки. ВРП має визначитися з пріоритетністю їх розгляду. Також Дмитро Лук'янов розповів про аспекти формування служби дисциплінарних інспекторів ВРП.

В ході дискусії «Відповідальність правників як складова судової реформи» член ВРП Роман Маселко говорив про формування високопрофесійного доброчесного суддівського корпусу. За його словами, для судді важливо не лише бути доброчесним, а й «створювати навколо себе атмосферу доброчесності». Також обов’язково має бути забезпечена невідворотність покарання на порушення.

Участь у форумі взяли очільники судової влади, представники Парламенту та інших державних органів, науковці, адвокати, прокурори, іноземні експерти.

Фото: Асоціація правників України