X
Введіть слово для пошуку

До уваги ЗМІ: Центр протидії корупції поширив недостовірну інформацію щодо розгляду у Вищій раді правосуддя 10 грудня 2019 року скарги судді окружного адміністративного суду міста Києва Аблова Є.В.

Звертаємо увагу, що Центр протидії корупції та голова правління і співзасновник цього Центру В.Шабунін на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook та на сайті громадської організації поширили недостовірну інформацію щодо розгляду у Вищій раді правосуддя 10 грудня 2019 року скарги судді окружного адміністративного суду міста Києва Аблова Євгенія Валерійовича на рішення Другої Дисциплінарної палати ВРП від 8 квітня 2019 року № 1067/2дп/15-19 про притягнення його до дисциплінарної відповідальності.

10 грудня 2019 року Вища рада правосуддя розглянула скаргу судді окружного адміністративного суду міста Києва Аблова Є.В. на рішення Другої Дисциплінарної палати ВРП від 8 квітня 2019 року № 1067/2дп/15-19 про притягнення його до дисциплінарної відповідальності. Дисциплінарну справу було відкрито на підставі скарги Бутко К.Т. на дії судді Аблова Є.В. під час розгляду справи за адміністративним позовом громадської організації до Національного антикорупційного бюро України та на підставі скарги Маселка Р.А. на дії вказаного судді під час інтерв’ю телеканалу «Право ТV».

Скаржники вказували на недотримання суддею Абловим Є.В. правил суддівської етики і стандартів поведінки, які забезпечують суспільну довіру до суду, стверджували про допущення суддею поведінки, що порочить звання судді.

Здійснивши перевірку доводів судді та дослідивши матеріали дисциплінарної справи, ВРП дійшла висновку, що суддя Аблов Є.В. під час заявлення самовідводу та прийняття ухвали про його задоволення не вчинив дій, які можна розцінювати як дисциплінарний проступок.

Водночас встановлено, що суддя Аблов Є.В. під час інтерв’ю на телеканалі «Право-ТV» стосовно обставин справи, що перебувала у його провадженні та передана на розгляд іншому судді, поставив під сумнів об’єктивність та неупередженість оцінки судом фактичних обставин справи, а отже, його коментар зашкодив авторитету правосуддя.

Тому до судді окружного адміністративного суду міста Києва Аблова Є.В. було застосовано дисциплінарне стягнення у виді суворої догани з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом трьох місяців.

 

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

 

Слідкуйте за нами в TelegramFacebookYoutube